Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

prvi put ides na skijanje - kupi rukavice i kapu. ostatak garderobe (pantalone, jakna, naocare) pozajmi. ves nosi svoj, bilo kakav, osim ako ne planiras da skijas 8 sati dnevno na -20. skije i cipele iznajmi. ja bi na tvom mestu obavezno iznajmio i kacigu.

 

ako se navuces (a hoces, jer nema boljeg sporta), onda lagano kompletiraj opremu u buducnosti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

za kapu - da uzimam onu fantomku za ispod kacige ili mogu neku običniju kapu ispod kacige?

 

 

Nemoj da uzimaš nikakvu kapu ispod kacige. 

 

Kaciga je dovoljno topla sama po sebi a kad počneš da se znojiš, ima otvore za ventilaciju koje ćeš kapom da ubiješ, mislim onom što nose varioci.

 

Druga stvar, kaciga mora da ti sedi na glavi k'o dupe na noši, znači bez ikakvog srednjeg/posrednog sloja, direktno na glavu.

 

I nemoj uopšte da špekulišeš, da može i bez kacige, shvati to kao pojas u autu.

Link to comment

u principu svi, skoro pa svi centri u Austriji imaju železničku stanicu, jer su u dolini. ako nemaju, uvek postoji dobra veza sa nekim postbusom.

avion do beča pa onda voz do npr. Schladming-a, Saalfendena (Saalbach-a) odnosno bilo gde u Salzburgerlandu. Mada je tada bolje/bliže sleteti u Minhen.

ili do avionom do Innsbruck-a za Tirol / zapadnu Austriju.

Italija verovatno avionom do Venecije ili Milana.

 

Imaš još Bolzano, Bergamo i Veronu.

 

 

 

kad predjes granicu u juzni tirol, sve je isto dok si u delovima gde ima austrijanaca. cim predjes u italijanski deo, krece osljarenje.

 

 

 

 

Sa ovim se nikako ne bih složio. Treba znati da provincija Trento/Alto Adige ima specijalni status zahvaljujući kome je daleko bogatija nego Veneto ili Lombardija. Tu se vidi razlika u infrastrukturi, ne možeš da uporediš Kronplatz i Civettu po opremljenosti. Ali što južnije, to zabavnije, ne tužnije kao u SR :cool:

Link to comment
  • 1 month later...

prvi put ides na skijanje - kupi rukavice i kapu. ostatak garderobe (pantalone, jakna, naocare) pozajmi. ves nosi svoj, bilo kakav, osim ako ne planiras da skijas 8 sati dnevno na -20. skije i cipele iznajmi. ja bi na tvom mestu obavezno iznajmio i kacigu.

 

ako se navuces (a hoces, jer nema boljeg sporta), onda lagano kompletiraj opremu u buducnosti.

Ovo je odličan savet... ja sam ove zime preko kupujem-prodajem pazario predivne Kapine lone za 1.800 dinara  i Colmar jaknu za 4.000 polovno, ali u besprekornom stanju.Plus uklopio sam boje savršeno.

Nakon zimovanja iste lone prodao oglašavanjem za 20e, a jaknu za 40e. Kvalitetne brendove u dobrom stanju je lako prodati. Rukavice, pododelo i naočare pazario prošle zime. Rentajte skije kod nas jer za 5-6 iljada dobijaš ili novu ili opremu od prošle godine.

U Francuskoj i Italiji je renta paprena. Ne trošite kintu na skupe rukavice i pododela i ove jeftinije će odraditi posao za tih 5-6 dana.

Naočare bi trebale da budu iole pristojne zbog dobre vidljivosti u promenjenim uslovima. Kapa mora da ima polar oblogu iznutra i da prekriva uši po potrebi, ako ne želite da nosite fantomku ispod koja zna jako da vas unervozi.

Ne pozajmljujte kvalitetne pantalone od prijatelja jer se usled padova veoma lako oštete...Ja sam prilično iskusan ali prošle zime sam zadnjeg dana nakon glupiranja na crnoj stazi prokliznuo i nastavio da klizam zbog jakog nagiba dobrih 70-80 metara. Na dva mesta su mi pancerice pocepale skupe i fensi Mammut pantalone koje sam uzajmio od kolege sa posla. Da crknem.

Preporučio bi da ako idete u nešto većoj grupi prijatelja, zajedno rentate Gopro kameru....(ako je neko već ne poseduje).

Od svih snimaka sa zimovanja napravili smo film od deset minuta u HD rezoluciji koji sada nema cenu.

Edited by Musky
Link to comment
  • 4 weeks later...

Definitivno mi nema boljeg skijališta od Tri doline, bukvalno je sve podređeno skijanju i iz skijašnice si pravo na stazi...a staze dugačke a predeli divni, ma sve pohvale.

 

5.jpg

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...