Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

20 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Da, plašim se da je sa bilo kojom planinom ~blizu Beograda velika lutrija, uključujući i Kopaonik, za koji nisam ni sigurna da je dobro mesto više (bila sam poslednjeg puta pre više od 10 godina). Ograničeni smo na početak januara, dete mora biti nazad najkasnije 12.1.

Mislim da je isto i sa Jahorinom?

tja sve je to klađenje sa gomilom nepoznatih. 

objektivno najveće šanse za neki sneg su na strani Kopaonika. (ne znam da li Jahorina ima veštačko zasnežavanje. nisam ni ja bio na Kopu preko 10god, nemam pojma kako je, niti bih verovatno  prepoznao skijalište) 

 

evo od mene jedna ispred Mon Blana u Meževu. lep vikend, super sneg, sjajno vreme.

 

 

 

419645690_10161311630608844_1625072302457415267_n.jpg

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

Na Divčibarama prošle godine bilo snega u jednom periodu. 
Divčibare su novi Zlatibor. Ogromno gradilište. 
ima Divči bar u dnu staze, vikendom ti ljudi bukvalno sedaju u krilo ako si imao sreće da nađeš mesto. Taj kraj staze je sa mislim crn po kategorizaciji. Tu se ljudi lome najstrašnije. 
 

bio na staroj (skijanje) prvi put. Mislio sam da čak neće ni biti snega. Ali od smeštaja do skijališta ima 15ak minuta kolima i to je 1000m nm razlike. Tako da bilo je snega, ali bilo je i kiše jedan dan što je ono baš sranje. 
radila je samo gondola, nije bilo gužve. 

  • +1 1
Link to comment

Bio na Torniku jedan dan da skijam i iznajmio Elan Amphibio 16 i prvi put u zivotu sam odusevljen skijama. Sad gledam da ih kupim preko jer mi se ne skija na drugima. I konacno mi kliknuo skroz carving jer sam uvek bio nesto izmedju starog nacina i carvinga a sad mi nekako selo i super mi bilo.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
8 minutes ago, barrcode said:

RIP ski sezona 23.-24. 

 

Zar se sad vec moze znati kakvo vreme ce biti u martu? Ili si se slomio :/

Link to comment
7 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Zar se sad vec moze znati kakvo vreme ce biti u martu? Ili si se slomio :/

nisam pu-pu-daljekobilo. 

nego je ovo crveno sranje stiglo, tu da ostane. bez neke promene u naredne 2 nelje minimum. Prolećno skijanje trenutno, sa takvim snegom.

U Cermatu npr juče 16C :isuse:

 

422089055_787643943396599_8690332469425515352_n.jpg

  • Tužno 2
Link to comment

Udri bordera! Udri bordere! Komentator zakiva, mada je fake, ne sećam se nešto ove crvene table sa japanskim slovima na Jahi :lol:  

 

 

Ja inače potpuno obrnuto od ove svinje, izbegavam bordere koliko god me skije nose. Počevši od toga da ako mogu ne sedim pored njih na žici (moraju da otkače jednu nogu pa ih ima nesigurnih pri silasku, znaju da bordom priklješte susedne skije ili odmah padnu) do obilaska u širokom luku na stazi. Nisu oni krivi, dužnost je onoga ko je iza da drži bezbednu razdaljinu, ali dok u slučaju skijaša ima vremena za manevar jer uglavnom postoji naznaka pada i još malo klizaju pre nego konačno padnu, borderi imaju svoje uvrnute zakone fizike po kojima iz čista mira padaju u mestu :D. Ustvari nije smešno i zna biti jako opasno, posebno što neki od njih kada padnu ostanu da sede na sred staze kao da su u kafiću.

  • Haha 3
Link to comment

Auh Kranjska gora me bas iznenadila. 33% bosna, po 25 % hrv i srb a ostatak italijani. Tajci i Bijelo dugme kidaju sa razglasa, gomila sponzorusa , dosta 40+ Hercegovaca u nekim jednodelnim rozim kombinezonima (WTF), jagnjetina se vrti u 16 a na ovim donjim delovima gde su deca rostilj stipa za oci i nos.

 

Medjutim za decu je totalni raj: male staze , sjajni treneri i tvrda tecna cokolada.

 

Sva sreca da sam malo izvan ovog ludila.

 

tmp-1706977142706_1080x1920.jpg

 

Jos nesto sto mi je bas trulo kad placas karticom u restoranu moras izabrati baksis 5,10 ili 15 posto.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 8. 2. 2024. at 19:06, Moća said:

Jebem ti prolece u februaru nece mi ostati snega na Staroj za sledecu nedelju :cry:

ako je za neku utehu - nigde nije bolje. Pa ni u Alpima (Fra, CH ispod 2500) . tj ima još snega, ali je aprilski. juče pre podne nekako, popodne bljuzga teška.

bez naznake da će se popraviti. kao što sam inače mesijanski najavio ovde pre skoro mesec dana. :cool:

 

 

  • Tužno 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...