Jump to content
IGNORED

Tražim film...


Molder

Recommended Posts

Ma dao sam joj ja sve tri verzije koje imam ...

moja omiljena je: Director's.Cut Blu-ray rip u 1920x1080p. sa TrueHD audio 5.1. Tu je nešto ispod 26GB ....

 

PS

Moj omiljeni film koji sam, kao vojnik sa kartom od tapkaroša, upola cene, prespavao skoro kompletni u toplloj sali Domu Sindikata te davne i ne tako daleke jesen/zime 1985. g.

Probudila nas žena sa usisivačem, kad su svi skoro već bili napola kod kuće. uz viku "Ajde vojaci, pravac kasarna !"

 

Edited by zmanic
  • +1 3
  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, zmanic said:

kao vojnik.... prespavao... jesen/zime 1985. g.... 

 

 

Posle se pitamo kako nam se sve ovo dogodilo... 

  • Haha 3
Link to comment
On 31. 3. 2024. at 0:00, copkillah said:

 

Uvek postoji opcija da si to sanjala :fantom:

 

Što je najgore, počinjem da se pitam za svoje mentalno zdravlje. Mislim, više nego inače. A to znači mnogo. :unsure:

  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, MocaVukotic said:

Posle se pitamo kako nam se sve ovo dogodilo... 

Podseti me tvoj nick na nešto što ima neke veze sa filmovima i Beogradom tog doba.

HVALA BEOGRADSKIM TAPKAROŠIMA. 

Nikad, ali stvarno nikada nisam platio cenu pune karte za bioskop ili utakmicu za vreme boravka u JNA ( cirka 380 dana u Bg.u, u periodu 1985/86.) Bilo je: " Daj šta daš, kolko imaš." ili "Sačekajte još malo, pa ako ostane neka daći vam bez kinte."

Čak smo nenadano upali na oproštajnu Mocinu utakmicu protiv reprez. SFRJ sa nekim uvaljenim kartama za neku ložu našega Hrama. Sedeo sam pored Dikliča i Bekjareva, ... itd.  itd...

Edited by zmanic
  • +1 1
Link to comment
On 29. 3. 2024. at 0:43, kipo said:

Ne znam kako (slusam Stiv vVinvuda na nekom Vudstoku '94) dodjem do ovoga https://www.imdb.com/title/tt0315035/ i tu se gubi svakui trag. Bar meni, bar sada. O cemu se radi??

U pitanju je mini serija (samo 3 epizode) u produkciji TVNS, prikazana u januaru 1983. godine.

Nakon solidnog prijema serije Baza na Dunavu (jesen 1981., 6 epizoda), u TVNS su odlučili da urade još jednu mini seriju sa tematikom NOB.

Ne sjećam se mnogo detalja, mislim da nisam čak ni odgledao sve tri epizode. 

Ono čega se sjećam je da se radnja dešava u Vojvodini na samom kraju rata. Moguće je da je u pitanju sremski front. Značajan broj glavnih likova su folksdojčeri. što onda više vuče na Banat... Mislim da su neki od likova zvanično mrtvi, ali se kriju u zemunicama iskopanim na mjestu grobova iz kojih izlaze i vrše diverzije. Vrlo vjerovatno je da je Cvetković bio glavni protagonista, a Štrljić glavni negativac. Mislim da je i Laušević bio među partizanima, ali da je bio neki dvostruki igrač ili nešto slično. Ono čega se sigurno sjećam je da je Sultanović neki njemački oficir - zlikovac. Zanimljivo je da Žigon i Lepetić ne igraju zlkovce, već njihove žrtve, kao i Vujisić. Žigon je neki časni folksdojčer - doktor koji dolazi u sukob sa nacistima...

Seriju je režirao hrvatski režiser Zvonimir Ilijić, a među scenaristima je izgleda bio i Siniša Pavić. Iako je u pitanju ratna drama, očito je da je imala dosta elemenata trilera, sa dosta ubistava (pojedinačnih, ne masovnih).

Serija nije prošla naročito zapaženo i izgleda da je vrlo rijetko ili nikako reprizirana.

  • Hvala 3
Link to comment
26 minutes ago, Patty Lee said:

Što je najgore, počinjem da se pitam za svoje mentalno zdravlje. Mislim, više nego inače. A to znači mnogo. :unsure:

 

Problem je što bi do sada verovatno iskopala... MADA:

 

Jednom sam čuo jednu pesmu u kafiću neke 2008. i samo me je interesovalo šta je to, vokal me je podsećao na Stinga (kao npr u "Desert rose") i nisam uspeo da nađem tada. U narednim godinama bih se povremeno setio te pesme i navodnog dela teksta koji sam kao razumeo i tražio bih, ali bezuspešno. U jednom momentu sam pomislio da je to vokal Jona Andersona, koji je radio sa Vangelisom, pa sam skinuo i celu njegovu diskografiju just in case, ali uzalud.

 

I tako, nedavno u kolima pustio malo radio umesto moje muzike i BAM, ta pesma, još je i pisalo šta je, nisam morao ni da Šazamujem. Samo 16 godina kasnije :D

 

Naravoučenije: možda si luda, ali ne odustaj!

  • +1 3
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Podsjeti me bradiliko, bugarskii film, mozda negdje 90-ih. Pocinje kako lik serator iz dzipa izbacuje curu u minjaku i stiklama koju babe i djedovi iz obliznjeg sela prihvate a oni gaje vutru za tog lika koji je izbacio??

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...