Jump to content
IGNORED

NIN


Eraserhead

Recommended Posts

Za mene je poslednji ekser u NIN zakucalo citanje prve kolumne Bojane Lekic. Povracalo mi se. Inace kod nas mnogo fali ozbiljan desni nedeljnik.
Koliko god moze da se pogresno shvati, vise volim "nazadni" ali pismen nedeljnik, nego "napredni" nepismen....
Link to comment
Koliko god moze da se pogresno shvati, vise volim "nazadni" ali pismen nedeljnik, nego "napredni" nepismen....
Pa da, s tim što u Spaićevom NIN-u nema ničeg naprednog, samo onako DS-ovski sterilizovanog. (A densičarskog treša još uvek ima na kilo. Pogledajtu samo onu budalu Ikonića).
Link to comment
ja u hihu prvo citam kolumnu dragana jovanovica.
normalno. covek mackar i arijevac. voli rakiju i Aleksandra i nepobedivo Sunce.
Link to comment

sve to stoji, ali ima jedna miniminimini olaksavajuca okolnost - za razliku od drugih propagandnih medija, nin je, kao sto je to praksa u nekim zemljama poput proleterske engleske, bar jasno i glasno izlazio i pre, a i u tom broju sa uvodnikom i redakcijskim stavom na cijoj je strani. to kod drugih nije bilo, cak i kada je u pitanju ista vlasnicka struktura.

Link to comment

Pa jeste, ali NS nije objavio svoj stav - "Grobar ne sme postati prezident, jer..." što bi bilo ok, nego je dao analizu u kojoj je napisao "Tomislav Nikolić izgubio je sve šanse da ikada dođe na vlast."I kad tako pogledam, fejl je još gori, jer je stav umotan u analizu, uz korišćenje prošlog svršenog vremena za događaj koji je tek trebao da se odigra.

Link to comment

pa podrazumevalo se da ce izgubiti, i to sa 18 posto razlike. tako su rekle agencije, a one ne gresemene i dalje kljuca to pitanje agencija. kako je moguce da su apsolutno sve lagale? jel to bio neki sastanak u Maderi svih gazda agencija, podeljene koverte sa evrima, kako se zapravo to radi?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Kao sto sam negde i napisao, meni je manji problem sto je on omanuo u proceni, vec to sto se uopste upusta u tako rizicnu stvar, sa nedeljnikom koji iylayi kad izlazi kad izlazi.To je nepoznavanje osnova posla kojim se bavi, a granici se i sa potpunim nedostatkom "osnovne inteligencije".Tako da je pitanje kako upste covek hoda ulicom!Sem ako iya svega ne stoji plan da ce svi sada kupiti sldeci broj NiN-a da vide kako ce da se opere?

Link to comment
Pa jeste, ali NS nije objavio svoj stav - "Grobar ne sme postati prezident, jer..." što bi bilo ok, nego je dao analizu u kojoj je napisao "Tomislav Nikolić izgubio je sve šanse da ikada dođe na vlast."I kad tako pogledam, fejl je još gori, jer je stav umotan u analizu, uz korišćenje prošlog svršenog vremena za događaj koji je tek trebao da se odigra.
nemam sad stare ninove kod sebe, ali je cini mi se dva broja ili broj pre toga bilo i direktno. bez obzira, uz sve mane i zamerke na pisanje i misljenje nebojse spaica, ni u jednim novinama nije bilo takvog, za srpske uslove, imenom i prezimenom potpisanog opredeljivanja glavnog urednika. ne znam kako ringijerovski gazda gleda na to, ali jes neki koracic.
Link to comment
nemam sad stare ninove kod sebe, ali je cini mi se dva broja ili broj pre toga bilo i direktno. bez obzira, uz sve mane i zamerke na pisanje i misljenje nebojse spaica, ni u jednim novinama nije bilo takvog, za srpske uslove, imenom i prezimenom potpisanog opredeljivanja glavnog urednika. ne znam kako ringijerovski gazda gleda na to, ali jes neki koracic.
Koracic , ka cemu?
Link to comment
Држање за лаж Да ли веровати Томи Николићу? То је најважније питање које се поставља после његове неочекиване победе на председничким изборима. Једно је сигурно – његови гласачи му не верују.Овако, највећи број њих, заједно са својим изабраником, лукаво, префригано, мисле да изврдавају и ту Европу, и ту демократију, и правила игре коју би Србија, ако хоће у развијени свет, морала да прихвати, и потребу да се ради, и ону најстрашнију обавезу им, да се одговара за своје поступке. Одлучили су се на игру лицемерја, да „крадуцкају“, што рече председников блиски савезник Веља Илић, колико могу шта год могу док се околности не промене. Они у међувремену могу да мирно буду оно што јесу – део Србије који се крије испод шљиве, док неко други обрађује њиве или асфалтира улице, свеједно. И у праву су ти његови што знају о чему се ради. Николићу се нема због чега веровати. Покушајем хистеричне обмане да му је покрадено пола милиона гласова, од чега је, схвативши бесмисленост таквих оптужби, преко ноћи једноставно одустао, показао је да не прихвата демократске процедуре и поступке. Споразум са Коштуницом, по коме ће да расписује референдум о неутралности, алиби је за одустајање од ионако неискрене „европске опредељености“. Куповина дипломе, на коју се ни не обазире, логичан је део те лажне слике коју о себи пројектује.Не треба се заваравати ни да му Запад верује. Држе га за лаж. Све поруке подршке европских лидера послате су да би га колико год је могуће усмерили у том правцу и, дволично каква свака, па и њихова политика по природи ствари јесте, усмерене су на то да нови председник Србије остане привржен сопственој неискрености, само да би спровео оно што од њега очекују. Николић, победивши са програмом који не заступа, победио је не својим гласовима, него мањком гласова противкандидата, који долази из чак три извора – првог, уљуљканости Тадићевих победничким очекивањима; другог, разочараношћу Тадићевим резултатима; и трећег, осветничког осећања оноликих према којима се Тадићева власт огрешила. Славодобитног Николића, кад се израчуна, не подржава четворо од петоро грађана Србије.Ускоро ће се, мора бити, показати какав је заиста Николић. Колико је штета што се испоставило да су потоњи догађаји оспорили прошли уводник, толико би било добро да будућност и овај демантује.Небојша Спаић
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...