Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

Jos se nisam opasuljio od smrti Pregraga Lucica (iako sam znao da je bolestan), a onda me je i smrt Dolores totalno razjebala.

 

Sto neko napisa "lepsa strana devedestih", mocna pojava i neponovljiv (a posle prvog slusanja prepoznatljiv) vokal. Mozda bi Bet Gibons mogla da se meri sa parcetom u mom srcu koje zauzima. Slusao sam ih 2012. na Novom Beogradu i malo je reci da sam bio odusevljen. Jedino sto mi je ostalo nedokucivo je kako li su tek mocno zvucali kad su bili na vrhuncu.

Uvek je zracila nekom ludackom energijom i meni se svidjao taj njen "bes". Cak sam toliko pristrasan da mi je svaka njena (stilska) faza bila prelepa.

Nikad nisam imao omiljenu pesmu, ali su me uvek neke pesme pogadjale kao maljem u glavu (Ode to my family kad mi je tata umro, When your gone posle raskida, Animal instinct dok gledam sina kako raste, Zombie i Sarajevo uz misao "dokle cemo se ubijati", Dreams melanholija kao takva...

Priznajem, sve pomenuto je klise, ali fuck it, meni je znacilo.

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    211

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

nikad nisam bila fan.. i oduvek me nervirao njen stil pevanja, ali svako nadze put do svojih fanova..... da je zalosno, jeste zalosno- 46 godina zivota je malo - i kad god bih slucajno naletela na performans tog benda, Dolores mi je delovala kao jako fina devojka

 

rip

 

DoloresByAngeloStano_zpsmzqmw1px.jpg 

Link to comment
5 hours ago, Hippie said:

i oduvek me nervirao njen stil pevanja 

 

 

Baziran je na irskom folku ("lilt"), sto moze npr da se cuje u ovom videu, negde od 40-te sekunde. (Sto kazu ono kod nas, "lepo ti pevas, no te je tesko slusati"... zezam se.)

 



 

 

 

R.I.P. Dolores :(

 

 

 

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...