Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

Problem i sa ovim teslnim proizvodom se može sažeti u sledećem:

On the evening of Nov. 16, Elon Musk unveiled the latest prop in his Tony Stark cosplay. Tesla Inc.’s all-electric semi rig met all the classic Musk product launch criteria: It looked stunning, had unprecedented performance numbers, included features straight out of science fiction, and would arrive at some unknown date at a too-good-to-be-true price from a still-to-be-built assembly line.

Ovo kao da je preslikan slučaj sa raketom za Mars. Prvo su predstavili SF verziju pa su onda naknadno predstavili značajno umanjen model jer ih niko nije uzimao za ozbiljno. 

Link to comment
3 hours ago, bigvlada said:

Problem i sa ovim teslnim proizvodom se može sažeti u sledećem:

On the evening of Nov. 16, Elon Musk unveiled the latest prop in his Tony Stark cosplay. Tesla Inc.’s all-electric semi rig met all the classic Musk product launch criteria: It looked stunning, had unprecedented performance numbers, included features straight out of science fiction, and would arrive at some unknown date at a too-good-to-be-true price from a still-to-be-built assembly line.

Ovo kao da je preslikan slučaj sa raketom za Mars. Prvo su predstavili SF verziju pa su onda naknadno predstavili značajno umanjen model jer ih niko nije uzimao za ozbiljno. 

Čitao sam istu vest i hteo da okačim baš taj opis.

Link to comment
6 hours ago, hazard said:

Neverovatno je koliko si ti 

1) glup

2) neinformisan

3) neobrazovan

4) sklon da bajate informacije od pre par godina predstavljaš kao nešto novo kako bi dokazao poentu o nečemu danas, i na sve to

5) nadmen i samouveren, 100% siguran da si u pravu (a lupaš kao Maksim po diviziji).

 

Takođe, potrebno ti je psihijatrijsko lečenje.

I imam  Toyota Prius Alpha  , istina, hybrid.

Link to comment

Muž, entuzijasta za električna kola, kupi Nissan Leaf, baš pred letovanje u Grčkoj. I krenu on, žena i dvoje dece na put, bezšumnim kolima.

Međutim, kola mogu da dobace do Vladičinog Hana i moraju da se pune (3 sata).

Što smo mi stali u ovom šoopku od mesta? upita žena.

Pa da se kola napune, a i onako je veče, taman vreme za večeru i spavanje, reče muž.

Kakvo spavanje, u Vladičinom Hanu? ciknu žena.

Dok su se kola punila, oni u motelskoj sobi, žena mu zvocala i zvocala, niko nije mogao da spava.

Ujutro, uz račun za sobu, račun za struju za kola po ceni punog rezervoara benzina, "To ti je burazeru isto" reče vlasnik motela.

"Gde da se meni zadesi ovakva dileja, da smo imali Yugo mi bi bili u Grčkoj još juče". A deca se drže za nju, sumnjaju u očev zdrav razum.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Nissan Leaf je gradski auto sa malom autonomijom od oko 100ak km u realnim uslovima. Mislim da te je slagao taj ko ti je ispricao anegdotu :rolleyez: jer niko normalan ne bi krenuo na dugacak put tim automobilom :fantom: 

Anegdotu sam ja izmislio. U dužoj varijanti, junaka priče žena napušta i okrene glavu i poslednje što mu kaže je "I da znaš, nikada sa tobom nisam svršila!".

 

Subvencije proizvođačima, subvencije kupcima, to je ono što održava električna kola u životu na aparatima. Ukineš to i nestala bi kao da nikada nisu postojala.

Dve reči koje su ubile električna kola su "Range anxiety".

 

Punjenje od 2 sata je preko brzog punjača koji sam košta 3,000 EUR. Da ga samo utakneš u zid, 3 dana da se napuni. Onaj kriminalac Musk najavljuje "ultra brzi" punjač koji puni brzinom svetlosti : 45 minuta.

 

Električna kola su za dostavna vozila koja se pune kada ne rade.

 

Link to comment
2 hours ago, Yoyogi said:

Muž, entuzija""sta za električna kola, kupi Nissan Leaf, baš pred letovanje u Grčkoj. I krenu on, žena i dvoje dece na put, bezšumnim kolima.

Međutim, kola mogu da dobace do Vladičinog Hana i moraju da se pune (3 sata).

Što smo mi stali u ovom šoopku od mesta? upita žena.

Pa da se kola napune, a i onako je veče, taman vreme za večeru i spavanje, reče muž.

Kakvo spavanje, u Vladičinom Hanu? ciknu žena.

Dok su se kola punila, oni u motelskoj sobi, žena mu zvocala i zvocala, niko nije mogao da spava.

Ujutro, uz račun za sobu, račun za struju za kola po ceni punog rezervoara benzina, "To ti je burazeru isto" reče vlasnik motela.

"Gde da se meni zadesi ovakva dileja, da smo imali Yugo mi bi bili u Grčkoj još juče". A deca se drže za nju, sumnjaju u očev zdrav razum.

:ziga:

+1

autonomija nula

kad su svojevremeno uvodili ove stare avtomobile u čemu je bila razlika?

tražimo jednostavnost a još iste nema kod ovih na struju

može li malo manje hvalospeva kad se piskara o elonu?

malo objektivnije o bizmismenima..

 

Link to comment

This Dutch student's college project led to him driving around the world in a Volkswagen Golf that runs on electricity!

http://www.edexlive.com/live-story/2017/apr/19/around-the-world-in-an-electric-car-heres-the-story-of-wiebbe-wakker-340.html

 

Wiebe Wakker, a Dutchman who’s travelling around the world in an electric car for sustainability’ sake — a trip that started off as a college project that has chugged across continents sans any fuel

 

http://www.plugmeinproject.com/

 

Since March 15, 2016 I am traveling from the
Netherlands to Australia by electric car.
I travel without money and share energy to reach the destination. On this website you can
‘Plug Me In’ with a meal, place to sleep or energy for the car.
Based upon these offers also the route is decided.

This made me zigzag around Europe, crossed the Middle East & India
and at the end of this year I hope to reach Down Under.

Goal of this electric road trip is to promote sustainable mobility
and raise awareness for sustainable initiatives.

Edited by noskich
Link to comment

Kola u licnom vlasnistvu u proseku stoje parkirana 94% vremena. Sa sadasnjom tehnologijom bismo mogli imati globalni sistem automatizovanih elektricnih kola tako da sa aplikacijom na telefonu mozes pozvati kola koja te odbace gde god. Naravno za duge destinacije bi se druga kola parkirala i predjes u njih, a prva kola se samopovezu na punjenje. I sve to sa neuporedivo manje potrosnje resursa i zagadjenja nego sto je slucaj danas.

Problem nije u elektricnim kolima, problem je u sistemu u kojem ona operisu.

 

http://www.reinventingparking.org/2013/02/cars-are-parked-95-of-time-lets-check.html

Edited by noskich
Link to comment

Moja kola, moja sloboda. Neka stoje.

 

Automatizovana električna kola - to jedino kada budu kontrolisana kao što router kontroliše TCP/IP pakete. Tu ne trebaju sabraćajni znaci, semafori, saobraćajna policija, osiguravajuća društva. Do tada ima jedno 100 godina.

Ona budalaština od Tesla autinomous vehicle što je podletelo pod tegljač misleći da je billboard i pobilo putnike, tu smo sada. Kao, kompjuterizovana kola će da gledaju, da misle, da reaguju.

 

Najmoćniji kompjuter na svetu ima  snagu da simulira 15 miliona neurona mozga. To je kao mozak žabe. Ljudski mozak ima 12 milijardi neurona. Koliko su naivni oni koji veruju Musku, majko mila.

Link to comment

Kola ne moraju da misle. Vec sada u ovom momentu da su sva vozila automatizovana zaba ti je dovoljna. Imas podatke o putevima, imas podatke o poziciji svakog vozila. Sve sto treba da radis je da koordiniras ta vozila da uvek budu na sigurnom odstojanju. I da se krecu u skladu sa mapom puteva. 

Problem nije u tehnologiji. Problem je u licnom vlasnistvu nad kolima i interesima da se odrzi status quo.

Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...