Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

4 minutes ago, Lancia said:

Sta ti je jos ponudjeno, ako nije tajna

Proizvodjaci: BMW, MB, VW, Skoda i Tesla. Cenovni rang do 65k-70k eur. Moram za vikend da pregledam koji su modeli.

Video sam Tesla 3 i Y, MB EVA i EVC (ako nesto nisam pobrkao) i Skoda iV 60, 80 i jos neki.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, x500 said:

Proizvodjaci: BMW, MB, VW, Skoda i Tesla. Cenovni rang do 65k-70k eur. Moram za vikend da pregledam koji su modeli.

Video sam Tesla 3 i Y, MB EVA i EVC (ako nesto nisam pobrkao) i Skoda iV 60, 80 i jos neki.

 

Sta znam, vidim recimo BMW 4 ima domet 630 km, nek bude i 500, uopste nije lose.

  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, x500 said:

Proizvodjaci: BMW, MB, VW, Skoda i Tesla. Cenovni rang do 65k-70k eur. Moram za vikend da pregledam koji su modeli.

Video sam Tesla 3 i Y, MB EVA i EVC (ako nesto nisam pobrkao) i Skoda iV 60, 80 i jos neki.

 

Da li mogu PHEV ili samo ova elektricna? Navodno, Norveska i Holandija to zvanicno ubrajaju kao electricna vozila i trebali bi biti izuzeta od phase-outa?

Link to comment

Moj prijatelj vozi Elony Musky Y od prošle godine, (zasad) redovito uspijeva odvoziti cca 1000 km do Hrvatske u 14tak sati, preko Njemačke i Austrije

Link to comment


 

ko može da svari paroškog nek pogleda

 

novi sad - portorož 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Hvala 3
Link to comment
10 hours ago, Roger Sanchez said:

redovito uspijeva odvoziti cca 1000 km do Hrvatske u 14tak sati,

 

Pošto me EC ič ne zanimaju, morao sam da guglam - long range verzija tog nazovi automobila ima deklarisanu autonomiju od max 496km. Pošto znamo koliko deklarisane vrednosti važe u stvarnom životu, ne postoji šansa da ti prijatelj mora stati manje od 2X. Jel' potrefio usput neke brze punjače, pošto kaže gugl da je na njima dopuna do 80% moguća za 20ak minuta?

  • +1 1
Link to comment

Ima Tesli sada sa dometom između 650km pa sve i do 850km. 

Ovo znam samo zato što slučajno maloprije pročitah. 🙂

Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ko može da svari paroškog nek pogleda

 

 

Ni njega, a još manje ove Piroški smarače.

  • Haha 1
Link to comment
On 7. 3. 2024. at 19:14, x500 said:

Vlasnik je lizing firma koja je nas "menadzer flote". Nemam pojma sta ce da rade sa kolima, verovatno ce ih prodati nekome.

 

Moj veci problem je da izaberem novi auto. Iskreno, nemam pojma o EV. Prvi, i jedini, EV koji sam vozio je bio BMW 2 (kao 1 ali limuzina) 2012 godine u centru da testiranje.

 

Moracu da obidjem salone da vidim kako ta auto izgledaju. Po slikama mi se svidja, od ovih koji su mi ponudjeni, Skoda. Imaju neki iV 60 tj 80 (veca baterija).

 

Druga opcija je da placem i kukam, da bi opet dobio dizela. Imam plan/zelju da odem na sever Norveske. Kao da napravim taj put sa vozilom koje ima domet od 300km ?!

 

Brate imas punjace svuda.Uzmes jbnog Teslu i imas svuda ali svuda njihove stanice.Ako ti poslodavac toliko daje,uzmi ili VW I4 ili Tesla 3 dual motor 4x4 ili Skodu dzip isto sa 4x4.Sad je u Nemackoj ai u Norveske sunovrat cena elektricara.Uzmi Teslu i teraj.Kolega vozio Teslu do Spanije,Takodje drugi kolega terao Mustanga isto do Spanije.

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, askeladden said:

Brate imas punjace svuda.Uzmes jbnog Teslu i imas svuda ali svuda njihove stanice.Ako ti poslodavac toliko daje,uzmi ili VW I4 ili Tesla 3 dual motor 4x4 ili Skodu dzip isto sa 4x4.Sad je u Nemackoj ai u Norveske sunovrat cena elektricara.Uzmi Teslu i teraj.Kolega vozio Teslu do Spanije,Takodje drugi kolega terao Mustanga isto do Spanije.

Ma nije @x500muka do Norveške i do Španije, nego do Bijeljine!

Edited by Ras
  • Haha 2
Link to comment

bukvalno, mi se nismo usudili od bg do cg sa elektricnim....posle cacka, mooozda ima na zlatiboru, i onda nista do pg....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...