Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

verovatno si u pravu ali mi se drustvo za kik-boks ne svidja. ne odgovara mi lokacija, termini...nas 20 ima trenera koji nas prati, koriguje... uz to je i zabavno zato sto su koleginice fine147E za 12 termina/mesec dana, nije mnogo za LuxUpdate - u ponedeljak dosao jedan mladi bankar da proba da li mu se svidja i posle pola sata pao na pod od iznemoglosti , bilo mu loshe :mellow: a nismo mu nishta radile :wicked:
Pa sada meni boldovano nije bitno. Lokacija i termini su realna smetnja koja na duže ubija volju za treningom.Kik boks je bolji zato što moraš više da se krećeš prilikom sparinga i naravno zahteva dodatno vežbanje nogu. Reci mi radite li sparing? Mislim ozbiljnije sa zaštitom ili ne?
Link to comment
Pa sada meni boldovano nije bitno. Lokacija i termini su realna smetnja koja na duže ubija volju za treningom.Kik boks je bolji zato što moraš više da se krećeš prilikom sparinga i naravno zahteva dodatno vežbanje nogu. Reci mi radite li sparing? Mislim ozbiljnije sa zaštitom ili ne?
sve radimo u parovima, znachi (valjda) sparing. Direkti, kroshei, pa uperkikovi ili bodi kikovi (izvinjavam se za ovo "srpsko/englesko" *ludjenje* ) pa eskivaza, uz trchanje. Uz to i kikovi shto kolenom sto stopalom, opet sa partnerom (partnerkom) koja drzi padove. izmedju serija udaraca (svaka serija po minut) sklekovi ili skokovi u vis. ili vijacha Uradimo po 5-6 vrsta udaraca sa sklekovima, skokovima vijachama izmedju. onda dodje vezba za neku grupu mishica (5 minuta) pa opet serija udaraca.sad kad kazes "kik boks zahteva vezbanje nogu) onda mi se chini da mi zapravo radimo kik boks poshto su me od pochetka samo noge bolele. Iskreno, prve nedelje sam uz i niz stepenice ishla chetvoronoshke....)
Link to comment
sve radimo u parovima, znachi (valjda) sparing. Direkti, kroshei, pa uperkikovi ili bodi kikovi (izvinjavam se za ovo "srpsko/englesko" *ludjenje* ) pa eskivaza, uz trchanje. Uz to i kikovi shto kolenom sto stopalom, opet sa partnerom (partnerkom) koja drzi padove. izmedju serija udaraca (svaka serija po minut) sklekovi ili skokovi u vis. ili vijacha Uradimo po 5-6 vrsta udaraca sa sklekovima, skokovima vijachama izmedju. onda dodje vezba za neku grupu mishica (5 minuta) pa opet serija udaraca.sad kad kazes "kik boks zahteva vezbanje nogu) onda mi se chini da mi zapravo radimo kik boks poshto su me od pochetka samo noge bolele. Iskreno, prve nedelje sam uz i niz stepenice ishla chetvoronoshke....)
Kik boks zahteva dodatno vezbanje nogu i u obicnom boksu su noge bitan faktor, ali samo zbog kretanja, a ovde imas kretanje (pojacano)+ udaranje.Razliku primecujes tako sto ako prilikom sparinga sutiras i nogama onda je to kik boks, ako ne onda je to boks. Mada verovatno vi vezbate nesto izmedju ta dva pre svega fitnesa radi...Reci mi da li prilikom sparinga stavljate zastitu za zube i glavu?
Link to comment
(navodno je taj plasticni laksa opcija, ali... meni je bilo isto k'o da nosim obicni, posto su zaboravili da mi stave vodopropusni sloj, pa nisam mogla da se tusiram normalno - a to je navodno najveca prednost plasticnog u odnosu na klasik gips).
ma lazu, bre. ja sam, evo, u troskoku s traktora na kombajn povrijedila rucni zglob i nosim tu plastiku. pika se samo hajlhitler poza ispod tusha.
Link to comment

Joga preti da postane moj omiljeni sport.juce dosla neka nova uciteljica sa velikim lepim sisama, ja prostro cilimce u prvom redu ispred nje.kad uradi chaturangu kakav je to samo bio duhovni dozivljaj i relaksacija

Link to comment
Joga preti da postane moj omiljeni sport.juce dosla neka nova uciteljica sa velikim lepim sisama, ja prostro cilimce u prvom redu ispred nje.kad uradi chaturangu kakav je to samo bio duhovni dozivljaj i relaksacija
Mene me su tako procistili chakre u nekoj Kenjadskoj pripizdini. U vreme onog njiovog ranog rucka na sred ulice nekoliko gospodjica i gospodza je suncalo i istezalo svoje trikoe. Edited by fonTelefon
Link to comment
za vas dvojicu momaka je definitivno kundalini yogastimulise sve chakras, pogotovu swadhisthanu
Za sve je kriva Dzejn Fonda i Disko. Cuj na Otoku Para gde Zorge povremeno navrne svaka peta zgrada je NYSC ma to znas bolje od mene. Ali dame u izlozima koje vezbaju nisu ni blizu ove dve manifestacije o kojima ovde procakulasmo. I nista bez Yoganidrasana poze, odakle meni zapadose yogi letachi.
Link to comment
Ajd' preporucite neku teretanu na NBG-u, a da je mesecno oko 2500 dinara?? Ono sto je meni potrebno je da ima traku za trcanje, bicikl i osnovne sprave..
teretana 'Teretana' preko puta slovachke ambasade, 2900 din/mushki/mesec ... oni koji idu kazhu da je sasvim OK, ima sve shto trazhish, chak i malo vishe od toga
Link to comment
kod mene taj plan završi obično na raspakiravanju. doduše, na balunu za pilates sam sjedila bar 2 godine.
evo ja uredno gledam moj pilates dvd vec trece vece, a imam i loptu od tacno 65cm u precniku. jedino sto ne vezbam.na organizovani pilates sam prestala da idem posle nekoliko meseci zato sto sam povredila nogu zato sto je neka ogromna zena pala na mene (sa lopte) zato sto je moja uciteljica pocela da prima stotine zena u prostor dovoljan za 20. ispravka: jebiga, lazem, veceras sam gledala kviz, cak ni dvd nisam pustila :(a inace, filmic je super, prvih 20 minuta samo gledamo kako se neka gospodja zagreva skoro potpuno nepomicna, izvodeci nevidljiva istezanja misica, sve otprilike ima dinamiku 1 sporijeg tarkovskog. al dobro, posle su vezbe dobro prezentovane.onaj modestin boks zvuci super. Edited by Aleksija
Link to comment
vejtugou, modesta!imal sparinga il samo picite po dzaku, fokuserima i shadow?
samo sparingnemamo ni dzak ni fokusere niti ovo trecesamo sala jedne osnovne shkole, rukavice i padovi i udri :)sinoc je bilo ali fantasticno, vishe kikova i puno sklekova :wub:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...