Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

To me podseti na jednog lika iz teretane u koju sam isao pre 20 i kusur godina. Car je redovno dolazio u pola 10 uvece (teretana je radila do 10) i radio iskljucivo nekoliko serija benca i zatim koncentracionog pregiba, sa solidnim tezinama. I to ne vise od jednom-dvaput nedeljno. Nikad ga nisam video da radi bilo koju drugu vezbu. I sto je najinteresantnije, uopste nije bio lose gradjen, ako izuzmemo noge, koje mu nikad niko nije video jer je uvek bio u trenerci. E, to bi otprilike bio prototip srpskog vezbaca iz sredine '90-ih godina prosloga veka.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Moj jutrošnji trening:

 

Vezano

Benč

Razvlačenje bučica

Potisak bučica

X4

 

Čučanj

Veslanje

Rumunsko

X4

 

Potisak šipke ispred

Povlačenje do brade

Potisak iza glave

X4

 

Bučice biceps

Triceps ekstenzija iza glave

X4

 

Sve 10 ponavljanja

 

Trbušnjaci

Link to comment

Kod nas i dalje ima tih sto rade benc i biceps, i eventualno se omakne poneka serija na lat masini. Uglavnom likovi srednjih godina, ostale navike iz mladosti.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment

Benc je odlicna vezba ako pricamo o bodibildingu. Sto se tice funkcionalnosti za neke RL aktivnosti po mom misljenju je sranje, jer ne znam sta to u zivotu radis lezeci na ledjima, ali ako je nekome cilj da ima nagruvan torzo onda je benc mozda i najbolji izbor. Pogoovo sto, ako se pravilno radi, ne gadja samo sise, rame i triceps, nego jos kako i lepeze, romboide, pa cak i biceps. Dakle, prakticno ceo gornji deo tela.

Link to comment

Benc je odlicna vezba ako pricamo o bodibildingu. Sto se tice funkcionalnosti za neke RL aktivnosti po mom misljenju je sranje, jer ne znam sta to u zivotu radis lezeci na ledjima, ali ako je nekome cilj da ima nagruvan torzo onda je benc mozda i najbolji izbor. Pogoovo sto, ako se pravilno radi, ne gadja samo sise, rame i triceps, nego jos kako i lepeze, romboide, pa cak i biceps. Dakle, prakticno ceo gornji deo tela.

kolko si samo u krivu, nemas pojma. benc je bulsit za bodibilding, sve sprave sa zicama i razvlacenja imaju veci bodibilding efekat.

benc je u rangu cucnja i dedlifta.

Link to comment

Benc je odlicna vezba ako pricamo o bodibildingu. Sto se tice funkcionalnosti za neke RL aktivnosti po mom misljenju je sranje, jer ne znam sta to u zivotu radis lezeci na ledjima, ali ako je nekome cilj da ima nagruvan torzo onda je benc mozda i najbolji izbor. Pogoovo sto, ako se pravilno radi, ne gadja samo sise, rame i triceps, nego jos kako i lepeze, romboide, pa cak i biceps. Dakle, prakticno ceo gornji deo tela.

 

kako robdoide, ne mogu da zamislim, kad su oni 'pull' misici

juce sam urnisala gornja,srednja ledja, imam uypalu bas romboida, hocu da vidim jel ima efekta pojacan rad na njima na winged scapula

mislim da ne, kad 1 ana ivanovic ima w.s. u izvesnoj meri pored onolike frekvencije poteza koji ih aktiviraju, bice da je od ostecenja nerva..

Link to comment

Ja sam danas tek prešla na 40kg rumunski dl i kontam da su meni samo podlaktice ograničenje. One mi se umore i zabole me, a ovo ostalo bi moglo još.

 

I na svoju ruku sam probala jedno propadanje i mogla sam jer sam seljački jaka, ali mi je trener rekao da se udaljim od šipki dok on ne kaže drugačije. :D

Link to comment

Ja sam danas tek prešla na 40kg rumunski dl i kontam da su meni samo podlaktice ograničenje. One mi se umore i zabole me, a ovo ostalo bi moglo još.

 

I na svoju ruku sam probala jedno propadanje i mogla sam jer sam seljački jaka, ali mi je trener rekao da se udaljim od šipki dok on ne kaže drugačije. :D

 

radi sa gurtnama, mocices da dignes dosta vise. ili isto ali vise serija. ja prvo radim bez pa kad grip otkaze onda motam gurtne

ju na'pako, kako mozes propadanje a pocetnik si :D

blagotise za trenera, kapiram da je bas motiv kad te neko nadgleda /usmerava

ali otkad vi pisete ovde zadnjih par nedelja malo mi se vratila volja..

 

ps. gurtne su mi super i kad radim dizanje nogu na spanskim lestvicama. obmotam se i ne mislim na hvat, inace pustam nakon 5-6 ponavljanja

Link to comment

Pa to ti je moja seljačka snaga. Kad odrasteš na obali koja nema klasičnu plažu, život se svede na podizanje celog tela na površinu koja je tu oko glave ili iznad glave.

 

Isto tako, taj jedan propad je bio jadan, samo dole i gore, već kad sam se izbacila počele da mi se klate noge i izgubila sam fokus i snagu. Sačekaće moja karijera propadačice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...