Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

36 minutes ago, arheolog1981 said:

Ja lično koristim samo protein, uvek sam tako radio. Ovo ne bih ni pogledao najiskrenije... ni karnitin ni kreatin

Zasto ?
O kreatinu postoje brojne studije koje pokazuju benefite, ne samo za telo, nego i mozak 

  • +1 2
Link to comment

Ja ništa ne koristim. 
u januaru kad sam kao nešto dizo utege sam jeo protein, Al skapirao sam da previše proteina mož da sjebe šećer.

za kreatin ne znam niš.

 

ustvari znam da nema ni jedan dokaz da je štetan.

Edited by nisam ja
Link to comment

Creatine i L-Carnitine ti nisu iste stvari. Najbanalnijim rečnikom, kreatin služi za pumpanje mišića i povećanja snage, dok karnitin služi za bolje sagorevanje uskladištenih masti. 

 

Sad zavisi šta želiš i u kojoj meri, kreatin ima nuspojave u vidu toga da ti zadržava vodu u mišićima, zato moraš da je piješ nenormalno puno. Nadutost? Pa možda, kod nekoga, ali to nije ništa kritično, uostalom, sve to može da se izbaci iz organizma za dva-tri dana znojenja i bez daljeg uzimanja suplemenata.

 

Karnitin nema tako jakih spoljnih efekata, cepneš pilulu ko neke druge vitamine da si popio.

 

I jedno i drugo telo samo sintetiše, samo ne u "dovoljnoj meri". 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 3. 8. 2023. at 22:56, Lezilebovich said:

O kreatinu postoje brojne studije koje pokazuju benefite, ne samo za telo, nego i mozak 

 

to, da je dobro i za kognitivne funkcije, je i mene dodatno kupilo da pocnem da razmatram kreatin kao opciju. bonus!

 

On 4. 8. 2023. at 0:56, goofs said:

Creatine i L-Carnitine ti nisu iste stvari. Najbanalnijim rečnikom, kreatin služi za pumpanje mišića i povećanja snage, dok karnitin služi za bolje sagorevanje uskladištenih masti. 

 

Sad zavisi šta želiš i u kojoj meri, kreatin ima nuspojave u vidu toga da ti zadržava vodu u mišićima, zato moraš da je piješ nenormalno puno. Nadutost? Pa možda, kod nekoga, ali to nije ništa kritično, uostalom, sve to može da se izbaci iz organizma za dva-tri dana znojenja i bez daljeg uzimanja suplemenata.

 

Karnitin nema tako jakih spoljnih efekata, cepneš pilulu ko neke druge vitamine da si popio.

 

 

 

super, puno hvala na razjasnjenju, bas mi to treba.

 

moj cilj je da atakujem skinnyfat, da misici zamene zone flab-a ali me ne zanima da pumpam misice - mada znam koliko je to zapravo tesko i postici. btw, nemam ja strah od tegova naprotiv, sad vec redovno guram i vucem celik (gotovo redovno nakon sesije pilates reformera 3-4x nedeljno) i mislim da pomaze u ovoj mojoj misiji:)) zaista, super je! bas volim i dobro osecam nakon tegova, cak i sledeceg dana. a inace, otkad sam pocela s proteinom bas vidim razliku sto se definicije tice i da pihtijatost nestaje. 

 

pocela sam nekoliko dana s kreatinom kao pre-workout ali sam naisla na info da "isisava" tecnost iz organa i salje u misice. tako da me je to malo zakocilio pa sam prestala da ipak jos malo istrazim situaciju. da li to znaci stres na organe i da je moguce da se dehidrira? to me odbija. isto tako, da li znaci da je misicna definicija postignuta samo zato sto je voda u misicima pa kad se prestane s kreatinom da se onda i misici vrate na staro? 

 

jer ako je tako, onda za moj slucaj je mozda ipak bolje da probam karnitin, da mi pomogne da sagorevam masti? 

 

 

Quote

I jedno i drugo telo samo sintetiše, samo ne u "dovoljnoj meri". 

 

zbog toga i razmatram ove opcije, ne bih nikada sintetiku.

 

 

ma moji ciljevi su mini i megaamaterski:))

Edited by roksi
Link to comment

probaj komotno kreatin i ne brini o nuspojavama, i to zadrzavanje vode je po mom iskustvu skoro pa urbana legenda, daleko manje nego sto to kako se pripoveda.

opet to mislim i za efektre, ja zaista nisam video ne znam kakav benefit, ali to je tek individualno, posto su neki posve imuni na dejstvo istog.

kapiram da dosta toga zavisi sto od prirode sto od zivotnih navika (kreatina najvise ima u govedini i u plavoj ribi, pa ce svakako neki vegan da uocljivije odreaguje od nekog ko jede kravu i ribu svaki dan).

ako hoces kako treba da sagorevas masti moras da gradis misice, oni su prosto najveci potrosac energije, i u tom kontekstu mislim da je kreatin dosta dobro pomocno sredstvo, pogotovo ako dobro odreagujes. sto ne znaci da je karnitin losa opcija, al prosto ga nikad nisam samostalnog uzimao. 

od pre workout suplemenata, samo kafetin u kafi priznajem, ostalo je bacanje para :fantom:

  • +1 3
Link to comment
  • 1 month later...

Pet minuta zagrevanja i isto toliko hladjenje sa 8x1 min intervala i minut pauze izmedju.Posle toga 25 min saune.Kul osecaj iscrpljenosti kao klinac kad se igrao fudbal Pa crknes.Na elipsastom trenazeru jer napolju vec spomenuto romanticno jesenje vreme.

Kreatina dva grama dnevno zamutim u vodu i popijem.Vele youcub mudraci i da utice povoljno na raspolozenje.Anti depresija jer zakmo  dobija vise energije.

Edited by askeladden
Link to comment
  • 1 month later...

Koliko lud moras da si, da krenes na trening pre vremena a rana od operacije jos nije zarasla? I gledas hladnokrvno kako krv izlazi i nje. Skoro pa uzivas. 

Ozbiljna dijagnoza 🤦🏼‍♀️ 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, mustang said:

Koliko lud moras da si, da krenes na trening pre vremena a rana od operacije jos nije zarasla? I gledas hladnokrvno kako krv izlazi i nje. Skoro pa uzivas. 

Ozbiljna dijagnoza 🤦🏼‍♀️ 

A brate,dosada je prokleta.

Link to comment
22 minutes ago, askeladden said:

A brate,dosada je prokleta.

 

Nije mi nikad dosadno. 

Telo zeli te pokrete, trosenje, izazove. Al nisam mogla da verujem koliko me psihicki drka stanje "mirovanja" bez obzira na bol. 

Link to comment
  • 1 month later...

Kako me je jedan sutnuo juce u stomak, imala sam kick shield ispred sebe, letela sam unazad bar 3 metra :lolol:

 

E rekoh, payback now....pomerio se za metar :wicked: 

 

Prvo sam kukala sto zene nece sa mnom da sparinguju, sad sam zahvalna sto sam sa muskarcima. I onako od njih ocekujem napad ne daj Boze.... 

 

Bas sam mirna posle kad dodjem kuci...ko cvetic

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...