Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...

citajuci komentare na jergovicev tekst ( http://www.politika.rs/rubrike/Sta-da-se-r...ichnost.sr.html ), slucajno sam naisao na legenduмиле ћурчић , 06/04/2009, 22:52Врли књижевник Јерговић, којега изузетно ценим и штујем, ухватио се овај пут, за рачун Политике, једне изузетно компликоване теме: да објасни корене српско-хрватског анимозитета. И има ту свега и свачега, и нећу рећи да је све криво (напротив, већина је добро примећена и истинита је), али Јерговић ипак маши главну ствар у одговору на постављено питање. Нису Срби и Хрвати, у националном смислу, две идентичне величине са супротним предзнацима, и није реална она сцена из филма Козара кад ослепљени немачки војник тумара по бојном пољу и дозива: "Усташа! Четник!". Хрвати су нација која постала, и опстоји, негирањем српске нације. Хрвати су они Срби који су геополитички препарирани за Мителеуропу а Срби су она нација која остаје на геополитичком Истоку православне провинијенције. Само ако се то схвати биће јасно зашто су Срби и Хрвати толико слични, практично идентични, а ипак дијаметрално међусобно супростављени. Хрвати су оно што су Срби требали да постану да је Штросмајерова идеја победила, или да су се Обреновићи задржали на власти. Али нити је Штросмајер био Србин (а није ни Хрват!), нити су Обреновићи могли да наставе своју пробечку политику, па су Срби данас зато то што јесу а Хрвати су оно што су Србима желели из Беча. ne znam kako da ga obavestimo da ovaj forum postoji, ali bi bilo lepo da dobijemo jedno takvo pojacanje :)

Link to comment
  • 2 years later...
  • 1 year later...
Dok Dacic sastavlja Vladu, jos jedan medij ode u ruke nepoznatom kupcu.
Novi vlasnik polovine "Politike" nije poznat srpskoj javnosti, a na ruskim biznis sajtovima navedeno je da je "Ist medija grup" osnovana 29. januara ove godine sa sedištem u ulici Arhangelski pereulok broj 9 u Moskvi i da je vlasnik Uroš Stefanović.
Ostojić, krajem prošle godineKakva svinjarija, čak i za Srbiju je mnogo. Edited by Jolly Roger
Link to comment

sreća što su novi vlasnici ugledni magnati novinarskog sveta, kao i to da je sve bilo temeljno pripremljeno i profesionalno odrađeno:

Direktor Akcionarskog društva Politika Zefirino Grasi rekao je da nije bio upoznat sa prodajom WAZ-ovog udela.
edit: jolly me pretekao Edited by buffalo bill
Link to comment

Koja panika vlada u određenim krugovima. Kao da je bitno ko će da drži Politiku kad se nova vladajuća ekipa domogne RTS-a. Srbi ionako nemaju pare za novine.BTW ova šabačka ekipa je jaka kao zemlja, nema gde njihovi prsti nisu umešani. Prosto me je strah tih likova, svuda ih ima :ph34r:

Edited by slow
Link to comment
Srbi ionako nemaju pare za novine.
Ne znam da li si primetio ako ideš ujutru u kupovinu - najveći broj ljudi kupuje pljuge i "Kurir", mleko i hleb ako ostane... Edited by Jolly Roger
Link to comment
podaci o tirazima govore drugacije.
Vrag će ga znati, meni ono relevantnije. :)A bitan je i onaj momenat, uticaj štampanih medija bez obzira na njihovu prodaju, dakle posredno, kad RTS, Pink, B92 i svi drugi redovno prenesu šta to ekskluzivno javljaju "Kurir" ili "Večernje novosti"... Širi se taj otrov na mnogo načina, njihov uticaj ne bih vezivao strogo za tiraž... Edited by Jolly Roger
Link to comment

žali bože, i pri tom ne mislim samo na ovaj poslednji potez, već na svaki poslovno urednički u poslednjih 20 i kusur godina. Sve od Žike, preko Hadži Struje preko WAZa i kojekakvih zubara pa do ovih rusa danas. Svaki, ali baš svaki je bio ekser u sanduk Politike.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...