Jump to content
IGNORED

Politika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

da, bosko dobar. znam da sam pre par godina uhvatio neki njegov izvestaj iz rima i zacudio se normalnostima koje sam procitao tu. za ovaj akrostih koji je napisao zeni ga je i jedan iz dvojca vukadinovic-ruho prozivao u prepucavanju. e sada, nisam bas uspeo da ga pratim koliko luba i l'arko, al covek ne deluje retardirano.
Koliko se secam sve je pocelo kada je jaksic izneo kao jedan moguci stav i to da Srbija treba da prizna Kosovo.
Link to comment

Jos jedan kandidat za urednika. Pravda prenosi ove umne reci, pa zbog izvora i samog kandidata (Milovan Brkic) ovo mora u spoiler.

INTERVJU: MILOVAN BRKIĆ, NOVINAR I UREDNIK „TABLOIDA" PORUČUJE:PREPORODIO BIH „POLITIKU"Milovan Brkić, višedecenijski novinar i glavni i odgovorni urednik „Tabloida", konkurisaće za mesto glavnog i odgovornog urednika lista „Politika".Za mesec dana preporodio bih ovaj naš najstariji dnevni list i od njega napravio novine koje ne ćute, već pokreću teme o kojima niko ne priča, rekao je Brkić u intervjuu za „Pravdu".• Kako biste se izborili sa glomaznom strukturom Politike"? Više od 200 zaposlenih, 16rubrika, dopisnici?Prvog dana bih održao sastanak sa svim novinarima i urednicima i objasnio im da su mi svi isti, i da je kod mene bitno samo da li imaš informaciju i kakva ti je radna lista.• Mislite da bi to bilo dovoljno?Siguran sam da bih razbio klanove koji postoje u „Politici" i da bih vrlo brzo na delotvoran način pokazao da novinar, za vreme radnog vremena, može da bude samo novinar, a da u svoje slobodno vreme može da bude šta hoće, naročito kada se govori o političkom angažmanu, jer kako sada stoje stvari, najbitnije je koje si partije član. „Politika" ne sme da bude glasilo Vlade ili vladajuće stranke., ne sme da bude na strani pozicije ili opozicije, nego glasilo naroda. Ne bih dopustio mojim novinarima i urednicima da budu portparoli stranaka, ili nekih javnih ličnosti, tajkuna, folk zvezda i glumaca.• Kako biste rešovali kada bi vas, recimo, pozvao Boris Tadić ili neko drugi, i rekao vam da ieki Šekst nije u redu?Oterao bih ga u majčinu. Niko ne sme da utiče na urbđivačku politiku lista. A kod mene bi se govorilo samo snagom argumenata.• Kako bi na to reagovali strani partneri, koji su vlasnici polovine „Politike"?Ja sam siguran da bi i stranim partnerima bilo u interesu da imaju novine koje donose novac i koje se dobro prodaju.• Ipak, ako bi vam i oni rekli da ne možete da pišete o nekoj temi?Ne bi oni tako nešto govorili, jer se radi o uglednoj evropskoj kući, koja ima svoja izdanja u velikom delu sveta.• A ako bi tražili vašu ostavku? .Imali bi je! To je pitanje koje je u nadležnosti Upravnog odbora, ali bih ja i stranim i domaćim predstavnicima u vlasničkoj strukturi prvog dana dao blanko ostavku.• To pomalo zvuči kao da ste u Skupštini Srbije!Tačno, ali bih ja ponudio njima mogućnost da mogu da me otpuste kad god požele.• I ne biste se plašili?Ne. Moje bi bilo da radim sa novinarima i urednicima, a ne sa njima.• Kad smo kod novinara i urednika „Politike", šta biste tu menjali?Posmenjivao bih urednike koji ne rade dobro i na njihovo mesto doveo novinare koji imaJu dobre ideje. Reorganizovao bih dopisničku mrežu, moji dopisnici iz sveta ne bi prepisivali vesti sa Bi Bi Sija ili Si En Ena, nego bi zaista pisali o pravim stvarima. A onim novinarima koji su u poslednjih dvadeset godina mnogo propatili u „Politici", dao bih šansu da se ponovo dokažu.• A Plate?Srezao bi ih. Naročito bih skresao honorare raznim visokoumnim „stručnjacima" i kolumnistima, koji za četiri teksta mesečno, u kojima prežvakavaju nešto što su svi rekli, primaju mnogo više od onih koji svakodnevno ginu na svom poslu.• Kada ćete konkurisati za mesto glavnog i odgovornog urednika „Politike"?Danas.• Ispunjavate li kriterijume?Apsolutno. I više od toga.• Da li se plašite uticaja Tadića i njegovih savetnika za medije? Šta ako vas ne prime?Ne plašim se ničijeg uticaja. A šta će biti - videćemo. Tajkuni upropastiše medije- Da je pokojni Dušan Spasojević znao koliko para donosi bavljenje distribucijom, siguran sam da mu ne bi na pamet palo da ulazi u poslove s drogom. Ova država mora da se osvesti i da utvrdi ko sme a ko ne sme da se bavi distribucijom štampe, a ne da tajkuni koji to rade mogu da se bogate i određuju kad će, i posle koliko meseci, izdavaču nekog lista da uplate deo svog duga. To upropaštava štampu u Srbiji.A.V.

Link to comment
  • 2 weeks later...

`Kurir` je za `Politiku` bog od novina.U odnosu na ovu sad `Politiku` mnogo je bolja i postenija bila ona Zike Minovica. Danas te novine propagiraju ono isto sto i u vreme tog Minovica samo zamaskirano, silikonski, sa glazurom, proeuropski..To je zelja da se ostane fasista, a da se u isto vreme bude objektivan, kulturan i fin.E, pa ne moze..

Link to comment
`Kurir` je za `Politiku` bog od novina.U odnosu na ovu sad `Politiku` mnogo je bolja i postenija bila ona Zike Minovica. Danas te novine propagiraju ono isto sto i u vreme tog Minovica samo zamaskirano, silikonski, sa glazurom, proeuropski..To je zelja da se ostane fasista, a da se u isto vreme bude objektivan, kulturan i fin.E, pa ne moze..
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nemoj da se ljutis, ali ovo sto si napisao je ravno izjavama Milovana Brkica... cista budalastina!
Link to comment
`Kurir` je za `Politiku` bog od novina.U odnosu na ovu sad `Politiku` mnogo je bolja i postenija bila ona Zike Minovica. Danas te novine propagiraju ono isto sto i u vreme tog Minovica samo zamaskirano, silikonski, sa glazurom, proeuropski..
Ne slažem se za "Kurir", mislim da je to smešno poređenje. Ali, u ovom ostalom mislim da ima mnogo istine. Čak, bih dodao da to maskiranje prenosi propandu na još gori način, kada umesto da je eksplicitno dato u političkim rubrikama, ono prelazi u sport, kulturu, čak i u TV program. (Zahvaljujući najavama emisija na TV-u, mislim da za svaku ličnost saznam koja mu je nacija, iako on živi u stotoj državi. Mislim, povodom prikazivanja Asteriksa, obavezno reći da je Gošini jevrejin je odvratno. Ili, u podnaslovu ogromnog teksta u kulturnoj rubrici napisati da je Dostojevski "najveći ruski i jedan od najvećih svetskih pisaca". :puke: )
Link to comment

sveze iz politike:u uzem izboru su bujosevic, zarko rakic, milan misic i rajko djuric.najvise se tipuje na bujosevica, koji je izgleda odustao od ideje da reformise nin, a moj favorit djuric nije se ni pojavio na zakazanom intervjuu.

Link to comment
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nemoj da se ljutis, ali ovo sto si napisao je ravno izjavama Milovana Brkica... cista budalastina!
Ne ljutim se, drago mi je sto iznosis svoje misljenje, ali bilo bi interesantno da das neko obrazlozenje..
Ne slažem se za "Kurir", mislim da je to smešno poređenje. Ali, u ovom ostalom mislim da ima mnogo istine. Čak, bih dodao da to maskiranje prenosi propandu na još gori način, kada umesto da je eksplicitno dato u političkim rubrikama, ono prelazi u sport, kulturu, čak i u TV program. (Zahvaljujući najavama emisija na TV-u, mislim da za svaku ličnost saznam koja mu je nacija, iako on živi u stotoj državi. Mislim, povodom prikazivanja Asteriksa, obavezno reći da je Gošini jevrejin je odvratno. Ili, u podnaslovu ogromnog teksta u kulturnoj rubrici napisati da je Dostojevski "najveći ruski i jedan od najvećih svetskih pisaca". :puke: )
`Kurir` je novina koja se ne pretvara da je nesto sto nije.Pored toga `Kurir` iako generalno podilazi vecinskom javnom mnenju, kojem i sam pripada, istovremeno ume izvanredno ostro i duhovito pa i surovo da po tom javnom mnenju opali, sto je ujedno i oblik samokritike.Jedan primer je naslovna strana sa ekskluzivnom informacijom o Karadzicevim nadrilekarskim mocima u vezi ljudskog reproduktivnog sistema.. Edited by angern
Link to comment
Редакција ?Политике? се изјаснила о кандидатима за главног уредникаЗапослени у листу ?Политика? јуче су се изјаснили о предложеним кандидатима за главног и одговорног уредника. Од 201 радника са правом гласа, свој листић у гласачку кутију убацио је 151 члан редакције. Милан Мишић добио је 57 гласова, Драган Бујошевић 42, Жарко Ракић такође 42, а Рајко Ђурић четири.Запослени су гласали тајно, заокружујући број испред имена и презимена кандидата, уз које су биле кратке биографије.Изјашњавање о предложеним кандидатима контролисала је трочлана комисија, која је утврдила и да је било шест неважећих гласачких листића.Д. П.
Link to comment
Ipak Bujosevic. Dobar izbor.
Zasto mislis da je dobar?Meni je veci utisak ostajanje Janicijevica na mestu direktora, koje je izvedeno u senci izbora glodura(ako sam dobro shvatio da je njegovo ostajanje u vestima izgubilo prefiks "do daljnjeg"). To ne valja.
Link to comment
Zasto mislis da je dobar?Meni je veci utisak ostajanje Janicijevica na mestu direktora, koje je izvedeno u senci izbora glodura(ako sam dobro shvatio da je njegovo ostajanje u vestima izgubilo prefiks "do daljnjeg"). To ne valja.
zet ostaje "do daljnjeg" jer su na tome insistirali nemci, posto se, jel, blizi kraj godine i svodjenje racuna. sigurno su, naivni, poverovali u carsijske price da je njegova ostavka iznudjena kasiranjem smajlovicke.nesto mislim da mu buducnost nece biti svetla ako se ispostavi da ce zavrsni racuni i sve one birokratsko/budzetske zackoljice biti dosta drugacije od obecanja i njega i njegovog tima.bujosevic je, generalno gledano, najmanje los. misic nema autoriteta, o djuricu da ne govorim, dok je zarko rakic covek za sve sisteme, te mislim da ipak ima dovoljno onih koji pamte njegove akcije tokom devedesetih. nazalost, nekoliko kandidata koji bi zaista mogli da ucine nesto po pitanju ozivljavanja/poboljsanja itd same novine odustalo je zbog razloga koji lako mogu da se pretpostave.evo ga zvanicno saopstenje, ako nekog zanima.

ИНФОРМАЦИЈА ЗА МЕДИЈЕПетак, 7. новембра 2008. На данашњој телефонској седници Скупштине оснивача предузећа ?Политика новине и магазини? Драган Бујошевић је именован за главног и одговорног уредника дневног листа ?Политика?.Драган Бујошевић је изабран као један од четири кандидата која су ушла у ужи избор (Драган Бујошевић, Жарко Ракић, Милан Мишић, Рајко Ђурић) на предлог трочлане комисије коју су чинили Вернер Херић (заменик генералног директора ПНМ), Јован Симић (заменик председника Скупштине ПНМ) и Предраг Михајловић (члан Скупштине ПНМ). Комисија је интервјуисала сва четири кандидата, изабрана од 17 пријављених на конкурс, и Скупштини поднела извештај о томе и дала свој предлог за избор главног и одговорног уредника листа ?Политика?. Изабрани кандидат има дугогодишње новинарско и уредничко искуство. Од њега се очекује да унапреди рад у редакцији и да заједно са пословодством спроведе реорганизацију, настави да унапређује садржину и повећа тираж дневног листа ?Политика?. Скупштина је изразила захвалност Радмилу Кљајићу, досадашњем вршиоцу дужности главног и одговорног уредника, на успешном и коректном вођењу редакције листа у периоду до избора новог главног и одговорног уредника.Због потреба пословања и завршетка плана пословног преокрета у предузећу, Скупштина ПНМ донела је одлуку да досадашњи генерални директор Срђан Јанићијевић настави да обавља исту дужност до даљњег.Скупштина ПНМ пружа пуну подршку новом главном и одговорном уреднику и пословодству у спровођењу даљних мера усмерених ка унапређењу пословања заједничког предузећа. Данашњој седници Скупштине оснивача предузећа ?Политика новине и магазини? присуствовали су у име оснивача Политике а. д. чланови Јован Симић, потпредседник, Предраг Михајловић и Бранимир Димитријевић, по пуномоћју. ВАЦ су представљали чланови Андреас Рудаш, председник, Марк Микаш и Сргјан Керим.

na stranu te biznismenske akcije, najzanimljivije za kibic-fenster sledecih nedelja bice osmatranje sta ce bujke uraditi po pitanju vedeta koje je smajlovicka dovela u novinu, placenih mnogo vise od pukih zurnalista, kao i sudbina vajnih kolumnista.a iz bermudskog trougla u centru stizu tracevi da je trg nikole pasica sledeci na udaru. borba na mala vrata, novosti na velika.

Link to comment
bujosevic je, generalno gledano, najmanje los. borba na mala vrata, novosti na velika.
Naravno da je Bujosevic manje los od Misica, nego ja to pitah Djerija cisto onako, price radi. Ostajanje Zeta mi se ne dopada nikako, a sto se preplacenih saradnika tice ocekujem secu knezova ali i bujanje carsijskih prica nakon toga. Bice zanimljivo za slusanje i citanje.Cekamo pa da vidimo 15. kao sto je planirano ali izgleda da je moguce da bude par dana kasnije kako ja cuh.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...