Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

32 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ovo me sad vratilo na predavanje na fakultetu, kad je profesor rekao "To vam je deco lako, evo vidite:" i onda uzeo da pola sata pise i brise po tabli uz komentare bez udisanja vazduha, neokrecuci se ka nama, da bi na kraju obrisao prasnjave ruke o svoj sivi sako, konacno se okrenuo i rekao radosno "lako, zar ne?" i kad je video nase izraze lica, savio svoje usne i rekao "eeh"

 

Palo je i meni na pamet, ali mislio sam da nije procedura sama po sebi komplikovana. Da moraš da dostaviš neke stvari je tačno u bilo kojoj zemlji, i pretpostavljam relativno uobičajeno:

 

* formular

* taksa

* izvod iz knjige venčanih (ako se tako zove)

* dokaz o prihodima ili sredstvima za život

 

Ne sećam se da je bilo nekih prevelikih driblanja. Kod matičara je bilo prosto, uglavnom je sve uhodano jer su videli sve milion puta. Npr. grad rođenja je imao jedno slovo koje ne postoji kod nas, pa su uneli kako sam im ja rekao (ß zamenjeno sa SS), potpisao sam neku izjavu da to tako može i bilo je sve ok. To me iznenadilo da je razumno i jednostavno. U policiji isto nije bilo nekog posebnog smaranja osim što su se ponašali kao da si ili špijun ili da grebeš rukama i nogama da dođeš u najbolju zemlju na svetu.

  • Haha 2
Link to comment
19 minutes ago, Olimpijac said:

Hvala @Venom 

I hvala @Hamlet Strašni

Trebalo bi da osoba koja dolazi ima racun u srpskoj banci sa min 2000evra na racunu.To sam novo saznao.

 

Onda je to neshto novo? Ranije su bile 3 minimalne plate ili tako neshto prilichno sitno.

Takodje trebace sken nekog validnog zdravstvenog osiguranja. Prihvata se i zapadno ako pokriva Srbiju tako da mozda osobi koja dolazi ni ne treba novo. ako je to isteklo onda morate uzeti neku polisu u nekom od ovih privatnih osiguranja.

Ima formular zahtev za odobrenje privremenog boravka, zakazuje se preko emaila koji je samo za zakazivanje, ne znam daju li ikakve informacije tako a telefonomje jedno vreme moglo da se dobije jedno vreme ne. u svakom sluchaju kad zaboravite ili ne znate da treba josh dva tri papira dace vam neki period za dopunu zahteva.

 

  • Hvala 1
Link to comment
19 minutes ago, Venom said:

U policiji isto nije bilo nekog posebnog smaranja osim što su se ponašali kao da si ili špijun ili da grebeš rukama i nogama da dođeš u najbolju zemlju na svetu.

 

Carevi :isuse: :laugh:

Link to comment
19 minutes ago, Venom said:

U policiji isto nije bilo nekog posebnog smaranja osim što su se ponašali kao da si ili špijun ili da grebeš rukama i nogama da dođeš u najbolju zemlju na svetu.


:laugh:

 

A dobro, svuda su takvi.

Link to comment
26 minutes ago, Venom said:

Npr. grad rođenja je imao jedno slovo koje ne postoji kod nas, pa su uneli kako sam im ja rekao (ß zamenjeno sa SS), potpisao sam neku izjavu da to tako može i bilo je sve ok. To me iznenadilo da je razumno i jednostavno.

 

Zasto nisi prosto transkribovao ako su vec radili sa tobom? Neka nasa dokumentra u Srbiji imaju originalna imena i u zagradi transkripciju. Ne secam se da li je to moralo zvanicno da se prevede ili sam ja napisala kako bi sta trebalo da bude kad sam predala za novi Izvod iz maticne knjige rodjenih. Na licnoj karti mi pak stoji samo originalno prezime bez transkripcije (zasto? nisam se usudila da pitam tada zbilja lose raspolozenu policajku kod koje sam vadila nova dokumenta, bezveze) tako da je bas smor za citanje drugima. Da ne pricam kako izgleda bezveze, samo ime na latinici a sve ostalo na cirilici. A lepo imamo transkripciju, ili vise nema pravila, ili onaj ko treba da brine o tome ne radi svoj posao..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

Zasto nisi prosto transkribovao ako su vec radili sa tobom? Neka nasa dokumentra u Srbiji imaju originalna imena i u zagradi transkripciju. Ne secam se da li je to moralo zvanicno da se prevede ili sam ja napisala kako bi sta trebalo da bude kad sam predala za novi Izvod iz maticne knjige rodjenih. Na licnoj karti mi pak stoji samo originalno prezime bez transkripcije (zasto? nisam se usudila da pitam tada zbilja lose raspolozenu policajku kod koje sam vadila nova dokumenta, bezveze) tako da je bas smor za citanje drugima. Da ne pricam kako izgleda bezveze, samo ime na latinici a sve ostalo na cirilici. A lepo imamo transkripciju, ili vise nema pravila, ili onaj ko treba da brine o tome ne radi svoj posao..

 

Nemam pojma, taj problem je rešen u roku od 5 minuta. Žena je odmah znala šta da radi, pitala mene, ja joj odgovorio, ona nešto utipkala, odštampala, ja potpis'o i to je to. Da ne bude da samo kritikujemo administraciju, bio sam vrlo srećan. Kad mi je to prvobitno rekla u glavi su mi već krenule vratolomije idi negde, prevodi, apostil blabla.

 

1 hour ago, Moonwalker said:


:laugh:

 

A dobro, svuda su takvi.

 

Realno nisu. Mislim da su naši pravili procedure kad su gledali onaj film gde Gerard Depardieu hoće da izvara za zelenu kartu. Mislim da sam pisao negde, u Nemačkoj su meni samo štiklirali jel ispunjavam sve uslove i to je bilo to. Kod nas je bio intervju, pa je ta što nas je intervjuisala pisala nešto na papir, pa je njen kolega rekao "a imate dete, odlično, to je znak da nemate lažan brak", pa nas je kao provalila da smo se prijavili kod mojih kad smo došli, pa me posle mrzelo da menjam adresu kad smo našli stan. Kaže "a šta ako pošaljem kontrolu, a ona nije tamo!?" :lolol:. Ludilo. Na kraju kad smo odlazili otišli da se odjavimo adresu, kaže pandur mora da bude vlasnik stana s vama da se odjavite. Ulaz besplatan, izlaz se plaća :lolol:. Bio poslednji dan, nismo se ni odjavili, pitam se jesu u prethodnih n godina slali kontrolu :lolol:.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Security_theater

  • Haha 3
Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Zasto nisi prosto transkribovao ako su vec radili sa tobom? Neka nasa dokumentra u Srbiji imaju originalna imena i u zagradi transkripciju. Ne secam se da li je to moralo zvanicno da se prevede ili sam ja napisala kako bi sta trebalo da bude kad sam predala za novi Izvod iz maticne knjige rodjenih. Na licnoj karti mi pak stoji samo originalno prezime bez transkripcije (zasto? nisam se usudila da pitam tada zbilja lose raspolozenu policajku kod koje sam vadila nova dokumenta, bezveze) tako da je bas smor za citanje drugima. Da ne pricam kako izgleda bezveze, samo ime na latinici a sve ostalo na cirilici. A lepo imamo transkripciju, ili vise nema pravila, ili onaj ko treba da brine o tome ne radi svoj posao..

Moze i cela LK na latinici (ja trazio i dobio).

Link to comment
2 hours ago, Venom said:

Realno nisu. Mislim da su naši pravili procedure kad su gledali onaj film gde Gerard Depardieu hoće da izvara za zelenu kartu. Mislim da sam pisao negde, u Nemačkoj su meni samo štiklirali jel ispunjavam sve uslove i to je bilo to. Kod nas je bio intervju, pa je ta što nas je intervjuisala pisala nešto na papir, pa je njen kolega rekao "a imate dete, odlično, to je znak da nemate lažan brak", pa nas je kao provalila da smo se prijavili kod mojih kad smo došli, pa me posle mrzelo da menjam adresu kad smo našli stan. Kaže "a šta ako pošaljem kontrolu, a ona nije tamo!?" :lolol:. Ludilo. Na kraju kad smo odlazili otišli da se odjavimo adresu, kaže pandur mora da bude vlasnik stana s vama da se odjavite. Ulaz besplatan, izlaz se plaća :lolol:. Bio poslednji dan, nismo se ni odjavili, pitam se jesu u prethodnih n godina slali kontrolu :lolol:.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Security_theater

 

Ja sam se udala vani, oni su chak imali i neku besmilenu proceduru dodatne provere da li je brak pravi tj da li je veza prava, jer se sve deshava pre stupanja u brak.

Jedina posledica toga je da ne mozesh da se venchash kad bi ti hteo, nego dok se ta procedura ne zavrshi, a koja ako me secanje ne vara je trajala neshto tipa tri meseca.

Vishe ne mogu da se setim shto se ne venchasmo u Beogradu...

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...