Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

mdah, domaće. ali dobreprvo dunja, onda dobra šljiva, žuta. jbg, volim bure.kajsiju sam obožavao na početku alkoholičarskog staža, sad mi je nekako teška ta aroma.loza može, ali pre makedonska, nego crnogorska. domaća nikad. pogotovo ne ove friške banacke vatrene vode. mož se poludi. neko je pomenuo antiku. dobra.letos u Makedoniji naučio da pijem uzo, Ploumari rulz. uz meze i salate. sad svako malo dovlačim po bocu. al nemam društvo. ovde niko ne gi saka. sever.bečerovku dobio na poklon. probo. i prosledio dalje. žasu.pelin standardno, ali retko. kao i srodnike.savet: nikad nemojte da probate novosadski "koktel" što se zove Dunav (pelin + djus). ima boju kao Dunav, ali tamo gde se izliva kanalizacija. i sličan miris. ostavlja neispravljive posledice na zdravlje. evo, ja već 10 godina...od kako sam se pre 15 godina ubio od Baltić votke gašene zrenjaninskim pivom, ne mogu ni da je pomirišem. nijednu. a trudim se. ni tri put destilovane i deset puta filtrirane. ni aromatizovane. ne mogu. odma pegla.tekila, dvoprsta, sa limunom i solju. odličan rad. lepe uspomene.viski ima da naučim m....cu mu j...em. kad tad.konjak... eh, konjak. ali, kako to da stavim u kategoriju "žestina"?pa nije, jebiga, nije to žestina.nije ni brz ni kratak. samo da je dobar i da ga ne posluže, kao seljačine po domaćim restoranima, na vreloj vodi i sa zrnima kafe. kad ga tako dobijete, saspite ga konobaru zavrat. sevap je.

Link to comment

- Becherovku probao prvi put na vise od 2000m nadmorske visine i to ne u Českoj već u Slovačkoj u planinskoj kolibi na Visokim Tatrama... Dobra! - Domaća mastika iz Strumice, jaka da oči peku... Još bolja! :)

Link to comment
...burbon, straight...upravo jim beam 8Y
ovo me setilo na cuveni hit:
gg allin - when i dieWhen I die put that bottle in my handAll these years on earth it was my only friendWhen you dig a hole and gonna bury mePut that bottle of Jim beam to rest beside meAll my life I've been living on the runHanging out in bars and hotel rooms annoying everyoneLiving on the road running from coast to coastSpending many nights in jail like a gunman at his postWhen I die you don't have to cryYou don't have to feel no feelings insideNever cared or had no feelings for no oneThe only one I cared for was the one who made me cumLive my life like a loner on the trailSome of the nights in jail I couldn't afford no bailNo one to call no one to see me throughSo I bought a gun one day and I came gunning after youLiving on the road playing scumfuc rock'n'rollI'm on the road and I haven't got no homeNever lived nowhere long enough to call homeI'm just an outlaw scumfuc playing my rock'n'rollNever had nothing that could keep me satisfiedExcept my booze and my drugs and that woman by my sideShe was no woman but she's good enough for meShe's got that cunt between her legs and that's all I needSo when I die put that bottle by my sideBury me with old Jim Beam and I'll be on my hell rideWhen I die--when I dieDown to hell is my final destinationWhen I die put that bottle by my sideIt's the only friend I've had in life and it kept me satisfiedLiving on the run you'll never take me out aliveI bought a gun I'm leaving nowBye-bye_bye-bye
inace, pijem sve rakije. neumereno. pio sam sva ta skupa pica, nije hrdjavo, bas penzionerski. ipak, najbolje 'kratko' pice zveknuo sam na svadbi kod ortaka u kragujevcu. iskopali poslednje bure od neke radze koju je njegov deda zakopao kad se ovome cale rodio, sigurno je imala 60 godina. crna kao zemlja. pili smo je iz onih jebackih casica. imao sam utisak da je udisem, kao da nije u tecnom stanju. ukus pitak, jacina nesto visa od uobicajene, ostavlja prijatan osecaj vreline u stomaku i gori usi vinetu. posle smo se nas 4 drugara nekako dokopali jedne boce i cevcili je tokom svadbe. pretposlednji test kvaliteta prosla je kad smo goja i ja izasli da pirnemo jednu spravu, ostavljajuci gusara i borisa unutra da se zanimaju pecenjem. sljiva + meri dzejn i nije dobra kombinacija. medjutim, sa ovom vrsnjakinjom ortakovog oca bilo je vrhunski! sedeli smo u borisovim kolima, zamotali i sprasili jedan, slusali neki '77 punk, obisli posle jedan krug oko kvarta, da se malo proluftiramo i vratimo se raspolozeniji od preostala dva prijatelja. poslednji test je pao kad sam stigao kuci nesto kasnije te noci. madam mi rekla da me je ocekivala da stignem cetvoronoske, pa se malo zbunila sto nisam. ocito se nije videlo da smo popili majsku kisu, a to moze da bude jedan oveci plus. mamurluk ne racunam u test kad govorim o dobroj sljivi, naravno. toga nema.
Link to comment
BTW, nisam iskljuciv po pitanju alkohola, pa pijem i rakiju kad je od loze :-)
Loza nije rakija, loza je loza. Ko kaze drugacije, laze. angry.png Evo je i moja lista zestine:1. Zolta 2. Crnogorske loze 3.....9. Kajsija.10. Viljamovka TakovoMada sa kajsijom (i domacom i industrijskom) zna da bude problema u kafanama. Dodje kelner koji se kune da je rakija odlicna, a ona mirise k'o otrov. Tada obicno predjem na Viljamovku takovo (tu nema greske, standardno).E da, sa svakom casicom rakije ide i velika casa vode. (nema nikakve sanse za mamurluk ujutro)Pozdrav
Link to comment
E da, sa svakom casicom rakije ide i velika casa vode. (nema nikakve sanse za mamurluk ujutro)
Pa sigurno.Inače, ne znam da li i vi imate problem po kafanama kada eksplicitno zatražite bokalčinu obične vode i čašu. U 90% slučajeva keša mi donese samo čašu sa vodom, i potrebno je nekoliko puta da se ponovi da bi doneo bokal.
Link to comment
Bowmore, single malt, 17 godina (mladji od 17 je mnogo ostar, stariji je mnogo suv...to mu dodje kao sedma stepenica za one koji se secaju filma "selo moje malo")0010000000894_XL.JPG
Bowmore se u Japanu zove "Fish Whiskey". Zato sto ima ukus na ribu, kao da ima anchovie unutra.
Link to comment
Bowmore se u Japanu zove "Fish Whiskey". Zato sto ima ukus na ribu, kao da ima anchovie unutra.
:lol: to nisam znao, ali razumem...mada ne bih to bas nazvao ukusom ribe. Jeste specificna aroma ajli viskija, ali bas nije na ancovis (na engleskom se to zove "peaty" aroma).Nemoj da sad svi pomisle da je totalno nepitko...naprotiv, recimo jack daniels je na tu foru (samo ne tako dobar).
Link to comment
:lol: to nisam znao, ali razumem...mada ne bih to bas nazvao ukusom ribe. Jeste specificna aroma ajli viskija, ali bas nije na ancovis (na engleskom se to zove "peaty" aroma).Nemoj da sad svi pomisle da je totalno nepitko...naprotiv, recimo jack daniels je na tu foru (samo ne tako dobar).
Ma ne, samo je ukus neocekivan kad ga prvi put pijes.
Link to comment
Pa sigurno.Inače, ne znam da li i vi imate problem po kafanama kada eksplicitno zatražite bokalčinu obične vode i čašu. U 90% slučajeva keša mi donese samo čašu sa vodom, i potrebno je nekoliko puta da se ponovi da bi doneo bokal.
Tako nekako, mada meni cesto sami donesu bokal, nakon sto sam trazio trecu ili cetvrtu casu vode.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...