Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

I dalje važi upozorenje, da kad god možete izbegavate italijanske aerodrome, i Alitaliu. Naročito važi za Malpensu i Fiumicino.
Sta mislis, hoce li se stvari malo poboljsati uvodjenjem Lufthansa Italia -e?
Link to comment

na fiumicinu sam ladno dozivela da me prodavac zahebe za kusur. kupila koka kolu na tocenje, sipaju je u one papirne case, ali ne stavljaju plasticni poklopac koji bi fiksirao casu i omogucio ti da je nosis ko covek. da on meni koka kolu, da mi i kusur, ja uzmem sve to i krenem. papirna casa otvorena, a puna do vrha krene da se migolji, ja stavim kusur u dzep da bi oslobodila drugu ruku da iskontrolisem glupu casu da ne bi pola litre lepljive tecnosti zavrsilo na meni. posle pogledam u dzep i skapiram da mi ovaj uzeo 1.5 euro vise na jednu koka kolu koja je bila skoro isto toliko (negde oko 2 eura). to ne rade vise ni seljaci na kalenicu...

Link to comment
Sta mislis, hoce li se stvari malo poboljsati uvodjenjem Lufthansa Italia -e?
Pa, šta god da se desi, neće uskoro da se desi. To sa Lufthansom uopšte nije sigurno, jer ovi banditi što su kao kupili Alitaliu hoće da se udruže sa AirFrance-om. Medjutim, Lega Nord(koja je u vladajućoj koaliciji) želi da partner bude Lufthansa, jer Airfrance bi odmah ukinuo kao hub Malpensu, što bi pogoršalo povezanost severa Italije.Tu će biti još svega i svačega, a cirkus će potrajati sigurno, jer je sve to velika mutljavina. Divlji i nenajavljeni štrajkovi, piloti stjuardese, zemaljsko osoblje...............Tako, do daljeg, treba izbegavati, kako Alitaliju tako i aerodrome u Italiji.
Link to comment
Pa, šta god da se desi, neće uskoro da se desi. To sa Lufthansom uopšte nije sigurno, jer ovi banditi što su kao kupili Alitaliu hoće da se udruže sa AirFrance-om. Medjutim, Lega Nord(koja je u vladajućoj koaliciji) želi da partner bude Lufthansa, jer Airfrance bi odmah ukinuo kao hub Malpensu, što bi pogoršalo povezanost severa Italije.Tu će biti još svega i svačega, a cirkus će potrajati sigurno, jer je sve to velika mutljavina. Divlji i nenajavljeni štrajkovi, piloti stjuardese, zemaljsko osoblje...............Tako, do daljeg, treba izbegavati, kako Alitaliju tako i aerodrome u Italiji.
Ovi kazu da krecu 2. februarahead.jpgnadam se da ce Nemci uneti bar malo reda...
Link to comment
  • 4 weeks later...

Alitalia je zvanično sklopila dil(tj. CAI sada) sa KLM-Airfrance-om.Ispostavilo se da su na kraju ipak prodali njima, za triplo manje para, i pod stostruko gorim uslovima, nego pri prošlim pregovorima. Tu se neko debelo omastio za pare.Avionski saobraćaj u Italiji je i dalje kompletan haos, sa divljim, nenajavljenim štrajkovima.

Link to comment

Lufthansa uopste nije mogla da kupi airitaliju jer su nedavno kupili autrijsku kompaniju poslje nekog muljanja. Air france jebio najavio zalbu ali su se kasnije usutili i sigurn je tada pao neki dogovor o pdjeli evropskog neba. Jos samo da englezi padnu (a i oni nisu bas na stabilnim nogama) i evropsko nebo ce biti plavo bjelo crveno crno zuta (sa ponekim piratima u vidu low cost kompanija).

Link to comment
Lufthansa uopste nije mogla da kupi airitaliju jer su nedavno kupili autrijsku kompaniju poslje nekog muljanja. Air france jebio najavio zalbu ali su se kasnije usutili i sigurn je tada pao neki dogovor o pdjeli evropskog neba. Jos samo da englezi padnu (a i oni nisu bas na stabilnim nogama) i evropsko nebo ce biti plavo bjelo crveno crno zuta (sa ponekim piratima u vidu low cost kompanija).
Nadam se da su u Lufthansi svesni kakve su se bede spasili, što nisu kupili tzv. avio kompaniju Alitalia.A ovi iz Air-France-a će tek da zaboli glava, kad vide u šta su se uvalili.
Link to comment
Jos samo da englezi padnu (a i oni nisu bas na stabilnim nogama) i evropsko nebo ce biti plavo bjelo crveno crno zuta (sa ponekim piratima u vidu low cost kompanija).
ako mislis na BA i ne moraju. LH je kupila/kupuje BMI...
Link to comment
Nadam se da su u Lufthansi svesni kakve su se bede spasili, što nisu kupili tzv. avio kompaniju Alitalia.A ovi iz Air-France-a će tek da zaboli glava, kad vide u šta su se uvalili.
Air France je bila u istoj situaciji kao i ovi tvoji 90. godina (strajkovi, ogromne plate pilota, stara flota, losa usluga .....) pa su ipak uspjeli da se izvuku iako niko nije vjerovao u njih. Misle da ce i sa talijanima isto uraditi.
Link to comment
Air France je bila u istoj situaciji kao i ovi tvoji 90. godina (strajkovi, ogromne plate pilota, stara flota, losa usluga .....) pa su ipak uspjeli da se izvuku iako niko nije vjerovao u njih. Misle da ce i sa talijanima isto uraditi.
Teško. Alitalia je kao i država Italija težak zombi u svakom pogledu. Država je na istorijskom minimumu, u svakom pogledu(ekonomskom i civilizacijskom) i na staklenim nogama.
Link to comment
  • 1 month later...
Zurich aerodrom - tranzitna zona iz koje se ne moze izaci bez vize :(
Da li postoji način da se leti na relaciji USA<->Beograd sa presedanjem negde u Evropi bez EU/tranzitne vize, pod uslovom da mi letovi nisu vezani, tj. da sam karte USA-EU i EU-BEG kupio odvojeno? Primer: ORD-BEG-ORD košta preko $1000 USD ako se bukira direktno (npr. United/Lufthabsa). No, ako bih kupovao karte posebno, Air India ORD-FRA-ORD je svega 550, a Lufthansa FRA-BEG-FRA oko 150... Da li neki "viđeniji" aerodromi u EU dozvoljavaju ovakvu kombinaciju samo sa srpskim pasošem i USA vizom? Nešto sam čitao za LHR, a načuo i za CDG i FRA, ali da kao treba da bude isti terminal... šta se u tom slučaju radi sa prtljagom, kako ga čekirati kad se jednom sleti na međuaerodrom?(Nisam siguran da li je bolje pitati ovde ili na Dijaspori, molim moderatore da prebace poruku ako misle da je potrebno)
Link to comment
Da li postoji način da se leti na relaciji USA<->Beograd sa presedanjem negde u Evropi bez EU/tranzitne vize, pod uslovom da mi letovi nisu vezani, tj. da sam karte USA-EU i EU-BEG kupio odvojeno? Primer: ORD-BEG-ORD košta preko $1000 USD ako se bukira direktno (npr. United/Lufthabsa). No, ako bih kupovao karte posebno, Air India ORD-FRA-ORD je svega 550, a Lufthansa FRA-BEG-FRA oko 150... Da li neki "viđeniji" aerodromi u EU dozvoljavaju ovakvu kombinaciju samo sa srpskim pasošem i USA vizom? Nešto sam čitao za LHR, a načuo i za CDG i FRA, ali da kao treba da bude isti terminal... šta se u tom slučaju radi sa prtljagom, kako ga čekirati kad se jednom sleti na međuaerodrom?(Nisam siguran da li je bolje pitati ovde ili na Dijaspori, molim moderatore da prebace poruku ako misle da je potrebno)
Mislim da ce ovo tesko da prodje samo iz razloga sto ne mozes da dodjes do preuzimanja prtljaga osim ako ne prodjes kroz pasosku kontrolu prvo.Ja sam slicno uradio ove zime YYZ-JFK-LHR na jednoj karti i LHR-ZRH-BEG na drugoj, ali posto zivim u UK, onda sam se 'vratio' pa ponovo cekirao. Probao sam da mi u Torontu cekiraju prtljag skroz do BEG, ali nisu hteli. Takodje, nemoj da zaboravis da pravila za kolicinu prtljaga u US i EU se razlikuju dosta i da ce ti dozvoljena maksimalna tezina prtljaga na prvoj karti biti prekoracenje na drugoj.Zasto ne mozes da izvadis tranzitnu vizu?
Link to comment
Mislim da ce ovo tesko da prodje samo iz razloga sto ne mozes da dodjes do preuzimanja prtljaga osim ako ne prodjes kroz pasosku kontrolu prvo.Takodje, nemoj da zaboravis da pravila za kolicinu prtljaga u US i EU se razlikuju dosta [...]
Tako sam i pretpostavljao, da bi prtljag mogao da bude glavni problem. Dakle, mogao bih da letim preko Hitroua samo sa ručnim prtljagom, i dve odvojene karte? To možda i nije loša varijanta, ponesem lepo četkicu za zube i laptop, šta mi više treba... :-)
Zasto ne mozes da izvadis tranzitnu vizu?
Verovatno mogu, ali to komplikuje celu situaciju (dodatno planiranje, papirologija, čekanje, troškovi), za razliku od jednostavne kupovine dve karte preko neta.A i nisam načisto za UK tranzitnu vizu - ovde vidim da mi ni DATV ne bi bio dovoljan:
A Direct Airside Transit Visa is not valid for: [...] passing through UK Immigration control to collect baggage.
Međutim, ako me USA viza exemptuje prebacuje u TWOV kategoriju, onda mi to deluje previše optimistično, cenim da ja to nešto pogrešno čitam:
(such passengers may travel by road or rail between 2 airports in the UK)
Kako li stoji stvar sa ostalim uobičajenim habovima u EU (CDG, FRA itd), pretpostavljam isto? Uff, ne lipši magare do Beloga šengena...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...