Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Vojnim slabo, bezbednosnim možda, a suštinski je to zgrada veličine, položaja i rasporeda takvog da neodoljivo podseća na vatrogasni dom, i to u nekoj omanjoj srbijanskoj palanci. Nalazi se u sred industrijske zone nedaleko od aerodroma, tik uz NISov magacin/rezervoare za naftu, i ko ne zna o čemu se radi ili ne obrati pažnju/pročita natpis, pojma ne bi imao da se radi o The Bazi.

U međuvremenu, dogodio se narod.

http://rs.n1info.com/a376136/Vesti/Protest-u-Nisu-zbog-poklanjanja-aerodroma-drzavi.html

Link to comment
  • 1 month later...

in the mean time at shanghai PVG airport 

 

dolazio sam u iskusenje da saljem vozace sa slicnim tablicama, ali ove moje kolege se uspanice kada treba leteteti za kinu, mimoidju se i kada ih cekaju sa normalnom tablicom

WechatIMG1399.jpeg

Link to comment

ok, lose sam informisan. vidim da google search daje milionske rezultate. to je ocigledno neka poznata firma za usisivace i slicne naprave. 

 

ja inace imam od pre nesporazume  sa slicnom tehnikom. cerka predlozila da kupim za 8 mart mami neki fen koji se njima svidja. naravno, odgovor je bio pozitivan. sledece sto sam dobio je link na dyson koji kosta boga oca. sta cu, kupim kad sam obecao. sada primecujem taj dyson gde god da idem :D a primetio sa da imamo i usisivac. cistunice :dry:

Link to comment
  • 1 month later...

Možda je i bilo, ali da pitam vas iskusnije... Koji sajt koristite/koji je najbolji za pretragu letova?

 

I da li postoji neki koji može da ukombinuje okolne aerodrome od izabranog? Npr, hoću da idem iz BG za LUX, a da mi on u pretragu uključi pored ta dva ciljna aerodroma, i letove iz npr. Niša, Temišvara, Tuzle... do recimo Hahn, Brisel, Ajndhoven... Pretpostavljam da to nema?

Link to comment
14 minutes ago, werbatim said:

I da li postoji neki koji može da ukombinuje okolne aerodrome od izabranog? Npr, hoću da idem iz BG za LUX, a da mi on u pretragu uključi pored ta dva ciljna aerodroma, i letove iz npr. Niša, Temišvara, Tuzle... do recimo Hahn, Brisel, Ajndhoven... Pretpostavljam da to nema?

 

google flights radi to [do 5 sa svake strane]

Link to comment

Da li prilikom vadjenja novog pasosa i dalje ostaje stari, samo ponisten? Tako je bilo pre, poslednji put sam vadila pasos pre tri godine. A na jesen cu ponovo, zbog promene prezimena, i gledam sta da radim sa kupovinom karte, jer cu u jednom smeru ici sa starim imenom i pasosem, a u drugom, nadam se, sa novim prezimenom i novim pasosem. Da li bih mogla proci imajuci oba pasosa u rukama, eventualno dodatno sa vencanim listom? Da li je neko bio u slicnom sosu?

 

Problem je naravno pri kupovini karte, sto ne mogu da upisem jos uvek nepostojeci novi broj pasosa :) Zvacu sutra da pitam, ako budu znali sta da mi kazu u call centru..

Mozda bih mogla da promenim putne isprave i prezime na karti pred povratak, pretpostavljam samo da se to onda naplacuje.

Link to comment

Ostaje ti sigurno stari, izmedju ostalog, i zbog vazecih viza koje mozes imati u njemu.

A da l mozes sa njim na oba leta, iskreno ne znam, obicno pri kupovini karte trazi ti da uneses datum vazenja pasosa, mislim da te nece pustiti da kupis povratnu kartu sa tim terminima.

Edited by goofs
Link to comment

Ko trazi broj pasosa pri kupovini?

 

Cak i ove zemlje sto traze APIS, to bude tek 72-24h pred let.

 

Ne bih ja menjao i placao promenu broja pasosa, to bi trebalo da odrade prilikom check-ina. Moguce je da ce naplacivati promenu imena.

 

Mada, nemam pojma koja kompanija je u pitanju.

 

Meni se par puta desilo da mi u profilu avio kompanije stoji info od jednog pasosa, a da letim koristeci drugi - i niko ne pravi problem oko toga.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...