Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

Izvini, procitao sam nekoliko puta ovaj deo i jako se mucim da razumem sta si hteo da kazes. Verovatno je to zato sto sam glupi iseljenik, ali molim te da pojasnis. Prvo sta je "harizma djindjidjevskog tipa"? Drugo da li pokusavas da kazes da se ja pozivam na njega pa sam mogao nesto iz toga nauciti ili gosti pescanika i da li u tom slucaju mislis na sve goste pescanika ili pak na cece? Trece, sta se moglo iz toga nauciti? Cetvrto, da li ti to hoces da kazes da sci gosti pescanika samo kukaju bez nade u bolje sutra? Mozda hoces da kazes da treba da pevaju i igraju dok pricaju o temama o kojima pricaju? Nije mi jasno takodje sta je tebi tacno tu depresivno - ja svaki put kad slusam nalazim da su uzasno depresivne teme i stvari koje cujem i naucim, ali ne mogu nikako da zamislim na koji nacin bi se to ispricalo tako da se inspirise optimizam. Jedino sto u svemu tome inspirise optimizam je samo postojanje pescanika i ljudi koji se njega okupljaju te se ono malo depresivaca koji se zabrinu za svoju i buducnost svoje dece kad shvate da zive u tolikoj bedi da ne mogu ni patike da im kupe ne osecaju sami i potpuno bolesni. I konacno, nekako primecujem da si poceo da izbegavas onaj deo diskusije o tome gde ja zivim, jel mislis da vise nije relevantan?
Da se i mi razumemo. Ljude ne delim na iseljenike i nas preostale sem u situacijama kada iseljenici pokusavaju da se spuste na nas nivo prezivljavajuci muke koje mi prezivljavamo. Niti vi mozete znati kako je ziveti s ovim ludacima oko nas niti mi mozemo zamisliti isto to s vasim ludacima. Tako da znas da ne mislim da si iseljenik tipa mile qrcic.Pod "harizmom djindjicevskog tipa" sam mislio pre svega na nadu i entuzijazam koji je isao uz njega (uvek se setim onog izlaganja o spavanju u skupstini) a onda i na progres. Nazalost, kroz Pescanik provejava samo ovo poslednje dok nade i entuzijazma mozemo da dobijemo samo u tragovima i to je ono sto mi vec duze vreme, slusajuci Pescanik, smeta. Naravno da mi ne smeta kriticki osvrt na drustvenu zbilju ali, da jos jednom ponovim, nedostaje ideja kako izaci iz tame.Ako je samo postojanje Pescanika nekima dovoljno da se osecaju normalni, meni nije i nikada nece biti. Zivot je mnogo kompleksnija stvar od osecaja da nisi sam na svetu. Edited by melankolic
Link to comment

pescanik je middle-class emisija za intelektualce i intelektualac wannabes te kao takva moze da izaziva samo virtualni bunt. Vise je konstatacija i edukacija i glas besnog slabica kog tuku gluplji a jaci. Meni je dobar i rado ga slusam. Radujem se petku ali ima tu sekcija iritantnih, blago katalaksicnih likova...volim cuti: pancica, lukovica, zivkova, vasica, s. popovica, v. pesic, srbljanovicku... i dobri su mi uvodnici!

Link to comment
pescanik je middle-class emisija za intelektualce i intelektualac wannabes te kao takva moze da izaziva samo virtualni bunt. Vise je konstatacija i edukacija i glas besnog slabica kog tuku gluplji a jaci. Meni je dobar i rado ga slusam. Radujem se petku ali ima tu sekcija iritantnih, blago katalaksicnih likova...volim cuti: pancica, lukovica, zivkova, vasica, s. popovica, v. pesic, srbljanovicku... i dobri su mi uvodnici!
Potpis.Jedino koga zaista ne mogu da slusam jesu Prokopijevic i Nikola Samardzic.:puke:Neoliberalizam + kultur-fasizam.:puke:Mislim, jesam ja liberal, al za diktaturu trzista :puke: nisam.Kao sto nisam ni za diktaturu proletarijata.:puke:Btw, i ja volim gorepomenute + Nenada Prokica + Zarka Koraca + Jelenu Milic (koja jeste sometimes histericna, ali su joj stavovi manje-vise OK) + Veru Markovic + Sonju Biserko + Latinku Perovic.@ vinska-mogla bi da utices na Cece da dovedu Aidu Corovic, ona zaista jedina ume da objasni na pravi nacin situaciju u Sandzaku.:) Edited by uros_s78
Link to comment
@ vinska-mogla bi da utices na Cece da dovedu Aidu Corovic, ona zaista jedina ume da objasni na pravi nacin situaciju u Sandzaku.:)
Doslo mi je justros da joj zalepim flaster na usta. Previse i prebrzo prica. Bla, bla, bla
Link to comment
Doslo mi je justros da joj zalepim flaster na usta. Previse i prebrzo prica. Bla, bla, bla
Emisija vrlo kratko traje, a imala je svasta da kaze.Znam je licno, sasvim drugacije prica u svakodnevnoj komunikaciji, uostalom, ceo NP ne spava 3-4 dana vec.To su poslednje info od ljudi iz NP koje imam (ne samo od Aide, iz Kaziprsta jutros).
Link to comment
Zashto kazem da je zajebano?Pa zato shto imam iskustvo sa onog foruma gde se pokazalo da lichne moderatorske preferencije krunski utichu na chitav tok stvari. Zato je, uostalom, i maknut, pa sada Restak priprema "neshto shto prevazilazi prevazidjenu formu kakva je Forum".
to o licnim moderatorskim preferencijama ti i verujem. iskusio sam ih. ali, ne treba ni smetnuti s uma da si pre bana izvredjao otprilike pola foruma. coveka po coveka.
Ne znam o kakvom brisanju na pdf "Peshchanik" mislish, kao ni o autohvalospevima. Uputi me.
zaboravio si indyja sa telesnim izlucevinama, a bili su tu jos neki. sto se hvalospeva tice: student sociologije i njegova 2 nicka.
Nego, jesi li i ti neki osnivach?Mis'im, to ce mi biti vazan podatak u ocenjivanju ovog foruma. :P
jesam, i ja sam, ako se pod osnivanjem mogu podrazumevati poruke tipa "kad ce vec taj forum, hattori?" preko msn-a. a takodje sam i mod, dole na jugu. pa kad te presele u sivi dom, ja cu ti sudim :)e da, i please ne budi surov prilikom ocenjivanja, posto su admini prilicno senzitivne osobe. los review bi ih mogao dotuci.
Link to comment
student sociologije i njegova 2 nicka.
... U nastavku Pescanika slusacete studenta sociologije (eeej!) Ivana Frfljavog Strebera Koji Se Navezbano Nervira Kuzminovica kako zali za Z.DJ. vise od svih nas zajedno i pati iz srca...
Link to comment
... U nastavku Pescanika slusacete studenta sociologije (eeej!) Ivana Frfljavog Strebera Koji Se Navezbano Nervira Kuzminovica kako zali za Z.DJ. vise od svih nas zajedno i pati iz srca...
A sta ti smeta Ivan? :blink::huh::unsure:
Link to comment
... U nastavku Pescanika slusacete studenta sociologije (eeej!) Ivana Frfljavog Strebera Koji Se Navezbano Nervira Kuzminovica kako zali za Z.DJ. vise od svih nas zajedno i pati iz srca...
:lol:, otprilike...
Link to comment
...Pod "harizmom djindjicevskog tipa" sam mislio pre svega na nadu i entuzijazam koji je isao uz njega (uvek se setim onog izlaganja o spavanju u skupstini) a onda i na progres. Nazalost, kroz Pescanik provejava samo ovo poslednje dok nade i entuzijazma mozemo da dobijemo samo u tragovima i to je ono sto mi vec duze vreme, slusajuci Pescanik, smeta. Naravno da mi ne smeta kriticki osvrt na drustvenu zbilju ali, da jos jednom ponovim, nedostaje ideja kako izaci iz tame....
Izbacio sam delove o tebi i meni, cisto da ne gusimo ostale, rekosmo sta smo imalio o tome svejedno. A sto se tice pescanika, ja i dalje drzim da je njihov glavni posao (buduci da su u osnovi radio emisija a ne politicka partija) da izvestavaju i analiziraju a ne da vode, pa prema tome nije na njima da nude resenja. To sto oni ipak impliciraju (u najmanju ruku) jednu opciju je zbog toga sto je ono sto bi normalno bilo neutralno u srbiji jak politicki stav, znaci to da je sloboda govora (nekad) i borba protiv jednoumlja i za zdrav razum kroz objektivno analiziranje situacije njihova glavna svrha postojanja se koincidira sa time da postoji (slaba) politicka struja u srbiji ujedinjena upravo oko toga kao jednog od svojih ciljeva. U tom poklapanju, kojeg se cece naravno ne stide niti ga kriju (bijuci objektivne), pescanik pored analize morbidne situacije nudi i predlog resenja, odnosno "ideje kako izaci iz tame" koju ti trazis - sledeci put glasaj za LDP i nemoj da glasas za ustav (ne mislim na tebe licno, ne znam kako si glasao). A optimizam...e sad, meni pescanik uliva nadu, jer makar on postoji, nekima verovatno nije to dovoljno, sto razumem, posle svih prevara ( u svojoj sustini dovedenih do neprepoznavanja sto bi rekao pesnik ) jako je tesko naci entuzijazma, snage i vremena da se nadas necemu boljem. Upravo u tome i jeste poenta njihovog "ako vam je dobro...".
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...