Jump to content
IGNORED

Pescanik


Atreid

Recommended Posts

Dakle jedna emisija sa radija, koja se prosirila na knjige, na tribine, koja je danas stvorila svoj kompletan kult.Dakle, fenomen Pescanik i dal bi uspjela okupiti toliko ljudi da je od starta bila stampana verzija ili televizijska?www.pescanik.net

Edited by Atreid
Link to comment
predlazem da se ovo pomeri na pdf religija, ipak se radi o 1 kultu.
Ne, nego otvoriti PDF Kult gde bi vinska bila postavljena za moderatora. Pescanik bi tamo zauzeo svoje zasluzeno (pinovano) mesto.
Link to comment

Atreid: - Da je kult, jeste...cek tek kad ti 'niko' dodje pa'sh vidit.Moderator: - Pescaniku je mjesto na ovom pdf-u. Pescanik jeste radio emisija. Molim vas, budite blagi u kritikama Cece & Cece. Na ovoj temi je dozvoljeno iznosenje i politickih stavova, jer je Pescanik politicko angazovan radio show.Moderator je govorio. Hough.

Edited by Atreid
Link to comment

Desilo mi se nesto zanimljivo u vezi Pescanika.Naime, vrativsi se s mora (treba li spominjati da je bilo fenomenalno) naleteo sam na dan povratka na najnovije izdanje Pescanika. I kakav je osecaj? Da se samoubijes. Ne samo zbog stvari koje se tamo iznose vec i zbog jednog pesimizma koji provejava kroz svaku recenicu izgovorenu u emisiji. Bilo mi, nekako, zao ljudi koji su "osudjeni" na neizlazak iz zemlje i kojima je ovo jedini ventil ka normalnosti.

Link to comment

Vrlo je zahebano i ne treba gubiti iz vida, kada jedan od pokretacha ovog Foruma tretira "Peshchanik" kao kult.Ne dao bog da se zeznuo pa sluchajno elaborirao svoju, hajde da to tako nazovem, tezu.Pritom ne reche u shta on to veruje pa da znamo na chemu smo sa celim ovim forumom.A "Peshchanik", pa to je jedini necenzurisani program u vasceloj Srbiji. Ja mislim da je to sasvim dovoljno za kultni status.Ako vam je dobro - onda nishta

Edited by Lun
Link to comment
Ako vam je dobro - onda nishta
Uuje! A mi smo ta ekipa koja lencari i ceka da se svet oko nas sam od sebe promeni?Pa nece biti vec je (dobronamerna) kritika s moje strane bila (generalno) upucena na racun pesimizma koji nikome nije pomogao pogotovo ne ovdasnjim mladima koji svoj 'optimizam' grade na nekim izopacenim ideologijama.
Link to comment
Uuje! A mi smo ta ekipa koja lencari i ceka da se svet oko nas sam od sebe promeni?Pa nece biti vec je (dobronamerna) kritika s moje strane bila (generalno) upucena na racun pesimizma koji nikome nije pomogao pogotovo ne ovdasnjim mladima koji svoj 'optimizam' grade na nekim izopacenim ideologijama.
melankolic,Smanji dozivljaj. Bold je slogan "Peshchanika" i nije bio upucen ni na chiji rachun.Naprosto, jer ne znam kome je tastatura vrhunski domet angazovanosti ili subverzivnosti a kome ne. Niti me zanima.Btw, moj komentar se odnosio na Larkovu primedbu glede kulta jer mi se uchinilo da ima pezorativni ton.A glede pesimizma, meni se vishe chini da to nije pesimizam koji promovishe emisija, vec pesimizam koji se generishe iz spoljnjeg sveta.Takodje, mislim da je potpuno irelevantno da li ideji promena (na bolje) u Srbiji prilazimo sa pesimistichke ili optimistichke tachke.
Link to comment

Vec duze vreme pescanik slusam na poseban nacin. Skinem s neta, pa premotam da vidim ko sve govori o onda odlucim sta cu da slusam.Standardne depresivce izbegavam. Ne mogu da slusam te beskrajne kontemplacije o tome kako smo jadni i skenjani. ako vec neko o tome govori, zelim da to ima zestoku maderfaking crtu. znaci, Lukovic, Teofil i sl. Prokic je uznapredovao, mada postaje vulgaran i vec bizaran kao sa njegovim stilskim figurama u zadnjem izdanju. Manite me Samardzica.Dobro, uvodnik uvek odslusam, to je jedini izuzetak. Volim uvek da cujem jos M.Vasica, Mirka Djordjevica, Dudu Stojanovic... Uvek cujes nesto novo i zanimljivo.Ovi ostali... Hvala, i bez vas imam dovoljno materijala za depresiju. A i bolje da probate da nesto da preduzmete, a ne da sedite i kukate izmedju 4 zida ponoseci se svojom "unutrasnjom emigracijom".

Link to comment
melankolic,Smanji dozivljaj. Bold je slogan "Peshchanika" i nije bio upucen ni na chiji rachun.Naprosto, jer ne znam kome je tastatura vrhunski domet angazovanosti ili subverzivnosti a kome ne. Niti me zanima.Btw, moj komentar se odnosio na Larkovu primedbu glede kulta jer mi se uchinilo da ima pezorativni ton.A glede pesimizma, meni se vishe chini da to nije pesimizam koji promovishe emisija, vec pesimizam koji se generishe iz spoljnjeg sveta.Takodje, mislim da je potpuno irelevantno da li ideji promena (na bolje) u Srbiji prilazimo sa pesimistichke ili optimistichke tachke.
Kao sto mi i sam nick kaze, prilazim stvarima, da tako kazem, s pesimisticke strane ali to ne znaci da iz emisije u emisiju treba pricu svoditi na nekoliko Poslednjih Mohikanaca i slusaoce emisije. Mislim da treba probuditi bunt u ljudima i jednim zdravim optimizmom (za razliku od onog shizofrenog- pinkovskog) koji se mogao doziveti na demonstracijama tokom '90- ih pa i na poslednjem antifa marsu.Samo to. Edited by melankolic
Link to comment
Vrlo je zahebano i ne treba gubiti iz vida, kada jedan od pokretacha ovog Foruma tretira "Peshchanik" kao kult.
sto je zaJebano? drug larko, iako je pokretac/ mod, ima pravo na svoje misljenje. mislim da je vrlo zaJebanije kad pocnu da te brisu i banuju, ko sto se desavalo na pdf "pescanik". ili kad mod startuje hvalospeve sam sebi. a to se ovde ne desava, zar ne?
Link to comment

Potpuno se slazem sa tobom, melankolic, da nisu svi uchesnici podjednake specifichne tezine.Lichno, drzim da je Cecin uvodnik ono najsazetije i najjache shto se u jednoj nedelji moze chuti.Gosti, pa ima raznih. Savko ima svoju listu. Na mojoj, recimo, nije Pera Lukovic jer mi je to previshe cirkuski i komercijalni pristup stvari u kojoj nema nichega za smejanje. Nije vishe ni Teofil, jer izmedju onoga shto radi i shta pishe, postoji prilichna razlika (seti se sluchaja Corax).S druge strane, Miroslav Prokopijevic, Mirko Djordjevic, Srdja Popovic (pre svega) su na mojoj listi prioriteta.A glede budjenja bunta, dragi moj nepoznati sagovorniche, bojim se da to ne zavisi od "Peshchanika" vec od puka.Ne treba ljudima "Peshchanik" da bi razumeli da nemaju za patike za svoju decu. Onog trenutka kada im se to bude smuchilo, kada shvate da im zivoti prolaze uludo u Srbiji, dok se odabrani nakrcavaju - tada ce doci do pobune o kojoj govorish.

Link to comment

da li sam ja jedina koja ne podnosi cecin uvodnik?e da (tj e dit): idealna muzicka podloga za pescanik je ona glupava tema iz talijanske morbidne serije incantesimo

Edited by morgana
Link to comment
sto je zaJebano? drug larko, iako je pokretac/ mod, ima pravo na svoje misljenje. mislim da je vrlo zaJebanije kad pocnu da te brisu i banuju, ko sto se desavalo na pdf "pescanik". ili kad mod startuje hvalospeve sam sebi. a to se ovde ne desava, zar ne?
Zashto kazem da je zajebano?Pa zato shto imam iskustvo sa onog foruma gde se pokazalo da lichne moderatorske preferencije krunski utichu na chitav tok stvari. Zato je, uostalom, i maknut, pa sada Restak priprema "neshto shto prevazilazi prevazidjenu formu kakva je Forum".Inache, naravno da nemam nishta pritv da Larko iznosi svoje mishljenje (ako ga ima :P :) ).Ne znam o kakvom brisanju na pdf "Peshchanik" mislish, kao ni o autohvalospevima. Uputi me.P.S.Nego, jesi li i ti neki osnivach?Mis'im, to ce mi biti vazan podatak u ocenjivanju ovog foruma. :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...