Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

to drugo ti je famozni sitroenov tj PSA motor THP u verziji sa turbom od 200 konja, u raznim varijanama je išao u PSA grupi svuda kao i BMW, mini .... https://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine

 

sad najbolje ti je da odeš na garaža forum, tamo ima lik koji je radio uvoz sa tim raznim THP varijantama, ima tu šta valja i ne valjda od do godišta, s tim da je čudno jer bi do 2013 to moralo da bude očišćeno od bagova, pričalo se baš loše za prve godine.

Link to comment

Dobra je cena ovog ako je samo turbina problem, to se resi za par stotina evra a sam motor bi sa 100 i kusur hiljada km trebao da je i dalje kao nov, pogotovo sto kazu da je taj sa 200ks bas dobar, ali moram bas dobro proveriti sta i kako. Plus nema u oglasima tih DS5 benzinaca, nisam pametan.

 

Hjundai mislim da je zicer, samo ako mi spusti cenu dovoljno. 

Link to comment
5 minutes ago, Zli Gli said:

Dobra je cena ovog ako je samo turbina problem, to se resi za par stotina evra a sam motor bi sa 100 i kusur hiljada km trebao da je i dalje kao nov, pogotovo sto kazu da je taj sa 200ks bas dobar, ali moram bas dobro proveriti sta i kako. Plus nema u oglasima tih DS5 benzinaca, nisam pametan.

 

Hjundai mislim da je zicer, samo ako mi spusti cenu dovoljno. 

Idu li ti Hjundai u Srbalja?

Link to comment

Prodao sam Hjundai i20 iz zamene lako, 2012. godiste, lep beli 1.2 benzin, komsije neke uzele i super ih sluzi. Mada je tu bila cifra od 4200e a ovde treba duplo, nisam siguran kako bi proslo kad za malo vece pare moze da se uzme Golf 7 TSI u nekoj prosecnoj opremi. Moze biti zajebano iako je super auto, normalna km, dva seta tockova... 

Link to comment

Ovo je valjda naslednik tog motora, ima 135ks i presao 168 hiljada. Trebalo bi da nema greske, taj u i20 sad ima vec 220 na satu i nema nikakvih problema, valjda znaju Korejanci da naprave benzinca atmosferca. 

  • +1 1
Link to comment

@Zli Gli Iz mog lošeg iskustva sa turbo benzincem, ako turbina baguje na malo km verovatno ima razlog za to. Odnosno iz nekog razloga se skuplja prljavština koja je ubije  na malo km, i verovatno da se to ponovi i nakon reparacije. Ja bih to u širokom luku. 

  • Hvala 1
Link to comment

Nema tamo muljanja s kilometrazom, to se radi kad ide za eksport, gledaju na te stvari dosta ozbiljnije od nas. Ovaj konkretno se prodaje regularno, dakle i za svajcarsko trziste i preko. Bice da je ovo sto bios kaze, s tim sto nemam nikakva iskustva sa turbo problemima kod benzinaca jer npr. Opel koji najvise uvozim ima predobre turbo benzince koji guraju mnogo km bez vecih problema. Vozim i prodajem ovu crvenu Astru K 1.4t sa 125ks i istom kilometrazom kao taj DS5, auto je otprilike kao nov a ima i sport mod voznje gde leti. Boga pitaj sta je s tim DS-om. 

  • Hvala 1
Link to comment

Komsija prodavao Megana hechbek pola godine a auto realno ubav i sve,2016.Al apropo ulja procitam ovde oglas za Tiguana.Vlasnik sav ponosan kaze menjao ulje na 20 a ne na 30k Kako je preporuceno.

Link to comment
9 minutes ago, askeladden said:

Vlasnik sav ponosan kaze menjao ulje na 20 a ne na 30k Kako je preporuceno.

 

Ja mijenjam na 10k.

 

9 minutes ago, askeladden said:

Kako je preporuceno.

 

Nekad kažu da je ulje u mjenjaču vječno pa ga se ipak mora mijenjati.

Meni je to bilo sa uljem i filterom kvačila na haldeksu - rečeno je iz opela da je vječno, a onda kad se malo zagrebe, nadju se razne škole mišljenja gdje drugi kažu na 20k, treći na 30k, četvrti na 50k,...

 

A ovo što mijenjam ulje motora na 10k, prethodni vlasnik je tako radio a ostavio mi je auto je u savršenom stanju, pa nema potrebe da sada za 100€ godišnje eksperimentišem.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...