Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

shacujem neki dobar gramofon ali hoces da slusas, hoces da vrtis a to kosta, ostade mi torens u otadzbini.jebote rucka SME V oko 5 tisuca plus neka dobra tanjiraca isto toliko.lowlife se lozi na ove PRO JECT navodno su jako dobri, za $330 dobijes sve.

Link to comment
shacujem neki dobar gramofon ali hoces da slusas, hoces da vrtis a to kosta, ostade mi torens u otadzbini.jebote rucka SME V oko 5 tisuca plus neka dobra tanjiraca isto toliko.lowlife se lozi na ove PRO JECT navodno su jako dobri, za $330 dobijes sve.
Oko Pro-Ject-a ima mnogo oprečnih mišljenja (pre svega zbog problematične ručice). No činjenica je da za male pare Debut svira vrlo korektno.Čini mi se da ti gledaš neki Expiriance, ili se ja varam? Ako si u USA, ne bi trebalo da predstavlja problem da nađeš Technics 1210MkII za nešto malo više od onih 330 spomenutih dolara, a ovaj je gram provereno i pouzdano rešenje (koje svira za sve pare).U Srbiji je problem što on košta, kada ga ima (zvanični zastupnik Panasonic/Technics ga ne uvozi), oko 600€.Prema svim informacijama koje sam pokupio okolo o novim Thorensima - treba ih izbegavati (možda i može neki, al' za mnogo para).Inače, od nedavno se u Srbiji mogu kupiti Clearaudio gramofoni, a tebi predlažem da potražiš i poslušaš Emotion, njihov bazični model, koji u ready-to-play konfiguraciji (dek-ručica-zvučnica) košta 1000-1100€, u zavisnosti od finiša, dok su USA/Can cene otprilike 1000-1100$.Clearaudio Emotion
Link to comment

Ras, hvala na savetima mislio sam vec da su ovde svi pomrli.originalno sam hteo neku Regu da pazarim ali je to ipak preskupo osim generickih modela.vidim, ovaj Technics sto ga pominjes su strpali u grupu za DJeve, u cemu je razlika?

Edited by 3opge
Link to comment
  • 1 month later...

jel ima neka preporuka za CD player do 500E........ali da ima da se nabavi u Beogradu......dakle, NAD, HK ili neki Marantz mozda.Treba mi da upotpunim sistem mislim da sam premator za slusanje CD-ova sa kompa...Hvala unapred,

Link to comment
jel ima neka preporuka za CD player do 500E........ali da ima da se nabavi u Beogradu......dakle, NAD, HK ili neki Marantz mozda.Treba mi da upotpunim sistem mislim da sam premator za slusanje CD-ova sa kompa...Hvala unapred,
Marantza imaš ovdeU budžet ti se uklapa jedino 5001, ali za te pare bih svakako otišao po NAD 525. 5001OSE je skuplji, ali mislim da ne vredi para. Možda tek 7001.Harmana sam par zadnjih godina izgubio iz vida, uradi search, oni imaju distributera u Novom Sadu. Inače volim kako zvuče HK plejeri. Imao sam HD710, a sada imam HD720 (praktično nema ni funkcionalne, ni razlike u zvuku između ova dva plejera), što su entry level plejeri iz druge polovine devedesetih. Zasnovani su na famoznom TDA 1541 čipu, pa sviraju energično, sa snažnim basom, toplo, koliko je moguće za jeftin cd plejer i zavidno dočaravaju prostor. Mana - nisu baš šampioni u prezentaciji detalja.Drugi cd plejer koji imam je NAD 541 i koji je daleko prefinjeniji od prethodno dva pomenuta. Isti takav, po karakteru je još uvek aktuelni 542 model, koji je za oko 30000din odlična kupovina. Naravno, ima ga u 4AudioAko odlaziš do njih, proveri i neki od Advance Acoustic plejera, koji su malo skuplji od tvog projektovanog budžeta.U ovoj klasi, NAD opasnog konkurenta ima u Camridge Audio Azur 640. Ovdašnji distributer, Radix Audio nema svoj sajt, ali ovde ti je adresa i telefon. Još jedan razlog za odlazak u Radix je taj što od nedavno distribuiraju i Arcamov program.Dosta ljudi je hvalilo i Onkyo DX 7555, koji košta 440€, ali taj nisam proveravao. Moja iskustva sa Onkyo, ali jeftinijim plejerima nisu baš vesela. Isuviše dosadna, neemotivna prezentacija. Onkyo kod nasKorato, koga ćeš lako naći na netu, godinama već distribuira Rotel, ali tamo vredi otići i zbog novih Pioneer PD DJ6 i 9 plejera, koji su prošle godine privukli dosta pažnje, a i dizajnom odudaraju od konkurencije. 6-ica košta oko 400€ kod nas što je u rangu najjeftinijih ponuda u Evropi za ovaj plejer (osim što nas šije Makedonija, sa cenom od tek nešto preko 300 evrića). Da ne zaboravim još jednu važnu stvar - oba ova plejera su SACD plejeri!Kad smo kod SACD plejera, Denon 1500AE nov ti premašuje budžet, ali pogledaj ovaj oglas.Od ostalog što mi pada na pamet, obavezno proveri Shanling - malo egzotike nije na odmet. OvdePrekoputa Arene na N Bgd-u imaš i Megastores Electronica, koji imaju posebnu prostoriju za hi-fi i prodaju ono što imaju 4Audio i Korato. Uz malo sreće, možeš da na jednom mestu direktno uporediš NAD, Rotel i Pioneer. Edited by Ras
Link to comment
  • 1 month later...

slazem se. CD je samo nuzno zlo.pricah sa delijom koji radi ovde u muzickoj prodavnici i potvrdio je da je prodaja vinila bitno skocila, dok je prodaja diskova katastrofalno opala. ljudi ipak hoce da imaju neki 'produkt' u rukama.

Link to comment
aktivirao sam gramofon i zvanicno izjavljujem:CD JE DJAVOLJA RABOTA! BURN IN HELL CD BURN!
(Негде од пола па надаље) Edited by Indy
Link to comment
slazem se. CD je samo nuzno zlo.pricah sa delijom koji radi ovde u muzickoj prodavnici i potvrdio je da je prodaja vinila bitno skocila, dok je prodaja diskova katastrofalno opala. ljudi ipak hoce da imaju neki 'produkt' u rukama.
ma, nek jedu govna svi odreda. audiofili svrsavaju uz svoje dojajne pizdematerine od pretpretpojacala, preko pretpojacala, pojacala i ostalih sranja. jebovas, jedina muzika je muzika uzivo. to sta ce ko da slusa na svom jbnm stereu od soma do 100 soma jevra, taj i ne ide da vidi bend uzivo, osim mozda neki openair ili arena i sl. stale. do pre neki mesec, ok, vise od pola godine, bio sam corav na 1 oko - 1 zvucnik radio. i sve sto valja culo se kako treba (ako onaj koji slusa ima ufo).
Link to comment
ma, nek jedu govna svi odreda. audiofili svrsavaju uz svoje dojajne pizdematerine od pretpretpojacala, preko pretpojacala, pojacala i ostalih sranja. jebovas, jedina muzika je muzika uzivo. to sta ce ko da slusa na svom jbnm stereu od soma do 100 soma jevra, taj i ne ide da vidi bend uzivo, osim mozda neki openair ili arena i sl. stale. do pre neki mesec, ok, vise od pola godine, bio sam corav na 1 oko - 1 zvucnik radio. i sve sto valja culo se kako treba (ako onaj koji slusa ima ufo).
kakav hejt na audiofiliju, usput kolateralno zakacivsi i nas koji idemo na svirku radi atmosfere, radi, sto kazu, radosti muziciranja koja se cesto probije i kroz najfuserskije resen ton....a za mene nema lepseg osecaja od ispijanja piva na zelenoj livadi u smiraj dana, cekajuci da se popale svetla na stejdzu......sta fali openair dogadjajima?dobar zvuk je samo slag na torti.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...