Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

12 minutes ago, 3opge said:

 

ti si uzeo to novo?

 

ako ide u protection mode kada se "malo pojaca" onda je neispravno pojacalo ili tvoji zvucnici imaju neku falinku pa umesto 4-6 oma padaju na skoro kratak spoj ~ 1 ohm.

Polovno sam uzeo tj. doneli mi iz inostranstva.

Dacu ga drugaru u servis da isproverava a ja hocu da uzmem jedno od ova 3.

Link to comment
3 minutes ago, Moća said:

Polovno sam uzeo tj. doneli mi iz inostranstva.

Dacu ga drugaru u servis da isproverava a ja hocu da uzmem jedno od ova 3.

 

uzmi yamahu, vidi koja ima bolje reviews ako vec moras.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Moća said:

Sonijevo pojacalo koje sam kupio trazi zvucnike od 8 oma a moji su od 6 i cim se malo pojaca odlazi u protection mode i gasi pojacalo. Tako da sam resio da kupim drugo pojacalo pa vas pitam koje od ova 3 izabrati:

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v475/index.html 170 evra

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/av_receivers_amps/rx-v500d/index.html 150 evra

https://www.denon.com/en-au/shop/avreceiver/avrx1300w 250 evra

 

Ovaj Denon ima i wi-fi i bt pa mislim da je mozda bolje to uzeti nego posle juriti Dac.

 

 

Ja imam denon avr x1500h i dosta sam zadovoljan.

  • +1 1
Link to comment
On 16. 12. 2023. at 22:24, 3opge said:

 

ne, ne moze da ide u protection mode zato sto su zvucnici od 6 umesto 8 oma, nema sanse.

nesto je neispravno u pojacalu.

 

Imao sličan problem sa isključivanjem pojačala. Ispostavilo se da jedan zvučnik nije bio dobro povezan, odnosno jedna žica nije imala pun kontakt. A da ispravno pojačalo ulazi u safe mode zato što su zvučnici 6 a ne 8 oma je nemoguće, slažem se. Kčliko mi je poznato 99% pojačala radi na 4-8 oma, neka imaju i veći opseg.

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, spettacollo said:

Imao sličan problem sa isključivanjem pojačala. Ispostavilo se da jedan zvučnik nije bio dobro povezan, odnosno jedna žica nije imala pun kontakt. A da ispravno pojačalo ulazi u safe mode zato što su zvučnici 6 a ne 8 oma je nemoguće, slažem se. Kčliko mi je poznato 99% pojačala radi na 4-8 oma, neka imaju i veći opseg.

 

da ta zica nije dirala drugu, prikljucenu, zicu i pravila kratak spoj?

Link to comment
On 22. 12. 2023. at 18:30, 3opge said:

 

da ta zica nije dirala drugu, prikljucenu, zicu i pravila kratak spoj?

Sasvim moguće, nisam izvlačio zvučnik da vidim šta se dešava, bukvalno sam proverio žice i video da jedan konektor nije zavijen skroz do kraja. To je rešilo problem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...