Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Po Wikipediji...

Град се под данашњим именом први пут помиње 1494. године када угарски краљ Владислав II Јагелонац, у повељи упућеној локалним заповједницима, наводи име Јураја Микулашића као каштелана Бање Луке. Вјерује се да је ово име настало од ријечи ?бан? и ?лука?, при чему је лука је означавала ливаду у близини воде
Link to comment

Nema ga,a kad bi ga bilo kostalo bi 122*Kx/2,Kx u granicama od 1.000-1.125 u zavisnosti od zemlje u koju se izvozi proizvod odnosno sposobnosti musterija da podele paran trocifren broj sa dva i ne postave glupo pitanje prodavacici.Ja se pitam zasto parce zice koje vredi oko 2 dinara kosta toliko.

Link to comment
kako se kod nas kazu grommets?
A da pokušaš s doslovnim prijevodom, odnosno da ih prevedeš kao gumene/metalne/kojegod "prstenove"? Pošto točno znam na šta misliš, ali mi ne pada na pamet prikladniji prijevod na standardnom hrvatskom/srpskom/bosanskom.
Link to comment
A da pokušaš s doslovnim prijevodom, odnosno da ih prevedeš kao gumene/metalne/kojegod "prstenove"? Pošto točno znam na šta misliš, ali mi ne pada na pamet prikladniji prijevod na standardnom hrvatskom/srpskom/bosanskom.
alke, nitne... pitas bilo koju krojacicu, sigurno zna gde moze da se nadje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...