Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Pitanje je možda za onaj deo gde odgovaraju pravnici...

 

Na koji način knjiga može da se objavi pod pseudonimom?

 

Ugovor sa izdavačem-ukoliko se ne radi samizdat verzija, ugovor sa štamparijom- tu naravno moraju da se stave pravi podaci, a na koricama knjige da stoji pseudonim- da li neko to zna..

Link to comment
4 hours ago, Dzudi said:

Pitanje je možda za onaj deo gde odgovaraju pravnici...

 

Na koji način knjiga može da se objavi pod pseudonimom?

 

Ugovor sa izdavačem-ukoliko se ne radi samizdat verzija, ugovor sa štamparijom- tu naravno moraju da se stave pravi podaci, a na koricama knjige da stoji pseudonim- da li neko to zna..

 

Ovo i mene zanima. Baš sam pre neki dan razmišljala da li je to u Srbiji uopšte moguće (ne teoretski, nego u praksi).

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

Ovo i mene zanima. Baš sam pre neki dan razmišljala da li je to u Srbiji uopšte moguće (ne teoretski, nego u praksi).

 

Upravo pogledao CIP za Pavla Ugrinova (prvi pseudonim koji mi je pao na um), naveden je pseudonim, ne ime iz LK.

Link to comment

Hvala.

Ne sumnjam da imamo valjane zakone, ali zanima me kako identitet ostaje zaštićen u praksi.

 

Izdavač ga zna, sutra ga u Srbiji može znati bukvalno svako, jer ...Srbija. Ili ima načina da se objavi knjiga skroz anonimno?

Link to comment
14 minutes ago, Tihajeza said:

Izdavač ga zna, sutra ga u Srbiji može znati bukvalno svako, jer ...Srbija. Ili ima načina da se objavi knjiga skroz anonimno?

ne verujem da je to moguće. ne toliko zbog korumpiranosti i formalnosti nego zbog toga što je mala sredina.

Link to comment

Romain Gary je to svojevremeno resio tako sto je poturio lika (neki dalji rodjak bese) da glumi autora...  iako je bilo sumnje, tek posle njegove smrti je tip priznao da je pravi autor Gary

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...