Jump to content
IGNORED

Andalucia


teacher

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    36

  • Teja

    7

  • Milosh76

    4

  • Parsons

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

Sad mi treba objedinjeni topic za Spaniju ali ga nema...

 

Sredina septembra, plan mi je da budem po 6 dana u Sevilji, Madridu i Barsi. Za Madrid i Barsu cu se snaci, ali mi treba mala pomoc i saveti sa predlozima sta sve mogu za 6 dana u Andaluziji?

Link to comment
  • 2 years later...

Jedva nadjoh temu :D ...

 

Idem sa zenom u februaru u Andaluziju, tacnije Malaga, Sevilja, Kordoba, Granada, sa izletima do Ronde i Kadiza, a mozda uglavim jos nesto recimo Herez de la Frontera

Nasao sam odlicnu ponudu za karte preko wizza i Ryanaira, ide u Malagu, a vracam se iz Sevilje termin 16-25.2.2018.

 

Kakvo je vreme u februaru u Andaluziji? Po accuweatheru bi trebalo da bude 18-19 stepeni, doduse jos je rano da bi ta prognoza bila i realna. Recimo, danas je u Sevilji 20 stepeni :D

 

Osim navedenih gradova,  da li ima jos neki na koji treba da obratim paznju i eventualno izmenim planove?

 

Ideja je da budem 2 noci u Malagi (stizem kasno uvece 16) tj. dva puna dana i da onda odem u Granadu. Tamo opet budem 2 noci i onda za Sevilju odakle cu praviti izlete.

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Ja sam u tri navrata bio u Sevilji u periodu januar-februar i dnevna temperatura je bila zaista prijatna u odnosu na ostale delove Španije za to doba godine. Gledam fotografije i tokom dana sam bio u majicama kratkih rukava, dok je u večernjim časovima osetno svežije, dukserica i tanja jakna su ipak potrebni. Nije redak slučaj da se u to doba pojavi hladni kišni talas sa Atlantika i naglo obori temperaturu na par dana.

 

Za posete Andaluziji najbolji je period oktobar-maj, temperatura i vlažnost vazduha su idealni. Juli i avgust su pakao na zemlji.

 

Plan putovanja je sasvim u redu, za deset dana videćete dosta toga. Najbitnije je da u svakom gradu provedete dva dana u laganom obilasku znamenitosti, a uveče u poseti flamenko barovima.

 

Ako uživate u zimskim čarolijama predložio bih skijanje na Sijera Nevadi u blizini Granade.

Link to comment

Za samu Sevilju bolje tri nego dva dana, dok dva puna za Malagu mozda i nisu potrebna - gledaj tako da ostavis vise vremena za Granadu nego za Malagu, ako dodjes do pitanja "ili - ili". Meni je malo tesko da odredim te dane, jer sam boravila u Granadi duze te ne znam da li je "bolje" tri ili dva za nju samu.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Stizem uvece oko23, imam 2 noci u Malagi i posle idem za Granadu, takodje 2 noci i na kraju 5 noci u Sevilji, s tim sto krecem nazad 25og ujutro.

Tako da sam po 2 dana u Granadi i Malgi, a 5 u Sevilji, planiram 2 celodnevna izleta, jedan u Rondu, drugi u Kadiz i Herez. Karte za Alhambru sam promasio, a cu ili iskulirati ili platiti 2-3puta skuplje preko agencije :(

Inace ceo ceh avion+hoteli za dvoje pd 16-25.2 je izaslo oko 1000e za dvoje... s tim da su hoteli bili za mene iznenadjujuce skupi

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 30/12/2017 at 2:31 PM, Milosh76 said:

Idem sa zenom u februaru u Andaluziju, tacnije Malaga, Sevilja, Kordoba, Granada, sa izletima do Ronde i Kadiza, a mozda uglavim jos nesto recimo Herez de la Frontera

Nasao sam odlicnu ponudu za karte preko wizza i Ryanaira, ide u Malagu, a vracam se iz Sevilje termin 16-25.2.2018.

 

koju si konkretno kombinaciju izveo? kapiram wizzom iz bg-a na neki aerodrom sa kog ryan leti malagu i sevilju...

Link to comment

 

1 hour ago, Bright Billy said:

 

koju si konkretno kombinaciju izveo? kapiram wizzom iz bg-a na neki aerodrom sa kog ryan leti malagu i sevilju...

 

Nis - Dortmund, Wizzom, pa oko 5h pauze, pa vecernji let Ryanair iz Dortmunda do Malage

 

Vracam se jutarnjim letom iz Sevilje do Karlsrue/Baden badena Ryanairom i posle 9h pauze idem za BG Wizzom,,, Zbirno 283e za dvoje sa koferom 20kg :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...