Jump to content
IGNORED

Andalucia


teacher

Recommended Posts

Prijatelj mi za koji dan odlazi na putovanje: Sevilja, Kordoba, Granada, Kosta Tropikal. Bio bih zahvalan, ako je neko bio na sličnoj destinaciji da baci par iskusnih saveta: gde i šta jesti, šta videti, šta ne videti, šta piti, itd. Hvala unapred.

Link to comment
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mrdja

    36

  • Teja

    7

  • Milosh76

    4

  • Parsons

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prijatelj mi za koji dan odlazi na putovanje: Sevilja, Kordoba, Granada, Kosta Tropikal. Bio bih zahvalan, ako je neko bio na sličnoj destinaciji da baci par iskusnih saveta: gde i šta jesti, šta videti, šta ne videti, šta piti, itd. Hvala unapred.
Koliko ostaje? Ima tu zaista dosta za videti.
Link to comment

Nisam bio u Kordobi ali Sevilja i Granada su zaista vredni za obici. Po mom nekom secanju:Sevilja - Nek se cuva vrucina preko dana, bez zajebancije. Grad kao i cela andaluzija je prepun istorije. Grad cuvenih kao sto su karmen, don huan, figaro i naravno u katedrali se nalaze ostatci (neki tvrde, muda ) kristofer kolumba. Katedrala se nalazi u starom delu grada, gde su cene, koliko se secam paprene. Sokici i sendvici su besmisleno skupi. Tu je naravno i Giralda toranj sa kojeg se vidi skoro cela Sevilja. Kao jedan od najvecih na svetu, crkveni toranj je orginalno izgradjen kao minaret ali naravno uz malu hriscansku modifikaciju postao je to sto jeste. Naravno da obidje Alcazar palatu. Sevilja je grad sa najvise barova po stanovniku ili tako nekako (nebulozne statistike) sto znaci ima se mnogo mesta za stiskavac i pivo. Klopati tapas i naravno Jamon!Granada - predivan gradic. Ako zeli da obidje Al Hambru mora sada da naruci karte ako ih jos ima. Rasprodaju se karte pre same sezone. Nama su rekli da pustaju odredjen broj karata, za one koji nemaju rezervacije, od pola 7 do pola 8 iz jutra svakoim danom, a i to je po znakom ?, jer moras biti srecan da bi ih ulovio. Cudan gradic sa velikim univerzitetskim centrom. Klopati tapas i naravno Jamon! Naravno za videti je i Siera Nevada. Jedna stvar je pod moranje, a to je knjiga Lonly Planeta o Andaluziji! Zaista nema boljeg vodica. Za sve je dobar, od mesta za spavanje do sajtsinga. Apdejtovan je i vredi vise nego zlato :LONLY PLANET ANDALUZIJA1740596765_LG_v1_m56577569830474624.jpg

Link to comment
Prijatelj mi za koji dan odlazi na putovanje: Sevilja, Kordoba, Granada, Kosta Tropikal. Bio bih zahvalan, ako je neko bio na sličnoj destinaciji da baci par iskusnih saveta: gde i šta jesti, šta videti, šta ne videti, šta piti, itd. Hvala unapred.
Ma pusti jedenje i pijenje. Ce jede i pije kad je gladan i koliko love ima.Nego mu reci neka ne propusti jedan "gradic" koji se kliche Ronda.Obzirom da se o Sevilji,Granadi,Kordobi sve zna, a i u svakoj knjizi stoji pod "must have",pa o tome i nema sta mnogo da se pishe,pricha,zanimljiva su emsta koja bash nisu tako poznata. Mada je ova Ronda u medjuvremenu i jedan od vaznijih turistickih coljeva u Andaluziji.Najpoznatija i najcuvenija je "arena" (Hemingvej je bio stalni gost) koja potice iz 18.veka i neka porodica baz iz Rondekreirala je novi nacin i pravila za borbu sa bikovima. Ronda je bila i neko utociste za razne nezne pesnicke i umetnicke dushice (Rilke).Ja nikada nisam videla nesto legecniji i romanticnije ( a bicu neskromna da kazem da sam kojesta videla)Ronda je na nekoj visini od ca 800 metara ,klisura je ispod (reka Tajo) a druga velika znamenitost je most koji povezuje grad sa obalom od preko puta.Vodile su se i tu bitke oko isterivanja Maura ( katolicki kraljevi Izabela i Ferdinand), ima kulturnih spomenika koji poticu i iz tog vremena.Stvarno je veliki dragulj i ako neko v?c ide u tom pravcu nikako ne bi trebalo da prodje pored njega a da ga ne vidi, ,makar i za nekoliko sati.180px-Plaza_de_Toros,_Bullfighting_ring_in_Ronda,_Spain_2.jpg magnify-clip.png

Stierkampfarena

140px-Ronda_Puente_Nuevo_02.jpg magnify-clip.png

El Puente Nuevo

Link to comment
da ode u neko selo na flamingo koncert.nikako na, za turiste nabudzene, manifestacije.
Mene to uopste ne privlachi. Za to treba vremena,a ako neko vec posecuje Andaluziju na ovako "kratko" nijeni moguce(tehnicki) da zalazi u seoca i ceka da neko igra. Ima oko Granade autenticnih malih lokala gde se flamengo igraonako iz "derta",ali ja nisam imala volje. Bila sam tamo ( Granadi) samo dva dana, pa ti se onda uvece spava,umoran sia nejlepshe scene i muziku i poznajesh iz filmova Saure. Mene je (osim ove Ronde jer sam sasvim slucajno i nabasala tamo) Kordoba fascinirala. Mislim da je to srce Andaluzije,itorijski,kulturoloshki,arhitektonski. A i nije tako veliki grad (kao Sevilja,na primer), tako da svuda stignesh na dve noge.
Link to comment

hah, bila u sevilji 3 dana, lonly planet knjiga, gorepomenuta, suhog zlata vredna. krampa pojasnio> giralda, alcazar, ja sam obisla jos i koridu i muzej indijanaca ili tako nesto. imala ludu srecu da se upoznam sa nekom studentarijom sa kojom sam otisla na flamenko vece. da nije bilo njih nikad ne bih ni predpostavila da iza masivnih vrata je ekshuali bar/klub...elem, uzivanje. http://farm3.static.flickr.com/2233/223466...pg?v=1201867956

Link to comment

Pre svega, kao teacher-ov prijatelj koji ga je i zamolio da otvori ovaj topic, zelim svima da vam se zahvalim na preporukama i da se zahvalim unapred za preporuke koje ce nadam se stizati i narednih dana i da obecam da kada se vratim s putovanja, imacete kompletan izvestaj, koji ce nadam se nekome narednom posetiocu Andaluzije pomoci.Neki nas plan putovanja je 3 dana Sevilja, 2 dana Kordoba, 3 dana Granada i jos 7 dana Costa Tropical.Kada smo ga pravili bilo je vise po osecaju, nego istrazivacki, jer se nekako, u proslosti, to pokazalo kao bolje resenje.p.s. Teja, hvala za ideju koja se tice Ronde...Nadam se da je turisti nisu masovno otkrili...

Link to comment
Pre svega, kao teacher-ov prijatelj koji ga je i zamolio da otvori ovaj topic, zelim svima da vam se zahvalim na preporukama i da se zahvalim unapred za preporuke koje ce nadam se stizati i narednih dana i da obecam da kada se vratim s putovanja, imacete kompletan izvestaj, koji ce nadam se nekome narednom posetiocu Andaluzije pomoci.Neki nas plan putovanja je 3 dana Sevilja, 2 dana Kordoba, 3 dana Granada i jos 7 dana Costa Tropical.Kada smo ga pravili bilo je vise po osecaju, nego istrazivacki, jer se nekako, u proslosti, to pokazalo kao bolje resenje.p.s. Teja, hvala za ideju koja se tice Ronde...Nadam se da je turisti nisu masovno otkrili...
Tako slicno sam i ja prvi put "boravila " u Spaniji. Ne znam tacno gde je Costa Tropical. Ja sam sedam dana bila u onoj Marbelji,ali sam zakljucila da je neki boravak na moru u Spaniji samo gubljenje vremena. Bila sam posle tog prvog puta josh dva puta po 14 dana, ali samo unutrashnjost, ili more posmatrala samo sa obale. Tako ce biti i s tobom :) Kasnije nisam isla u cik turisticke sezone, nego u septembru kada mozesh na miru sve lepo da razgledash.
Link to comment
Posto i ja iduce nedelje pravim slican tour, interesuje me da li vredi poseta Gibraltaru i da li tamo postoji pasoska kontrola?
Za mene nije vredela. Nicega se vishe i ne secam. Bolje ostani dan duze u Kordobi.A valjda pasoshka kontrola ne postoji.To sve bre EU sada.
Link to comment

I obavezni gazpacho, ako volite hladnu čorbu u kojoj se jako osećaju beli luk i krastavac. Može da se nađe po svim supermarketima i nije skupa. Ja probao i ukusna je.

Edited by Lozac ugljena
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...