Jump to content
Sign in to follow this  
teacher

Olimpijske igre - Peking 2008

Recommended Posts

harper
Bekam :blink: Englezi su inace vec poceli da smaraju i da smanjuju ocekivanja. U fazonu su, mi smo kul, opusteni, demokratski, a ne ko ovi Kinezi discplinovani, organizovani, neduhoviti. Mi necemo grandizone igre nego leprsave, spontane i sve u tom fazonu.I onda projektuju Bekama kao najjadniji potrosacki simbol. Jadno.
A sta drugo da kazu? Morala bi tehnologija jebeno da uznapreduje u sledece cetiri godine da bi nadmasili ovo ludilo koje su Kinezi priredili na otvaranju i zatvaranju. Nikad me nisu nesto narocito zanimale ove ceremonije otvaranja i zatvaranja ali ovo danas sam gledao sa istim, maltene zaboravljenim, tinejdzerskim zarom sa kojim sam docekao pretpremijeru "Gospodara Prstenova" u Sava Centru. Sto je otprilike najveci kompliment koji mogu da dam necemu sto se odvija na bilo kakvom ekranu.Sportskim zargonom receno - Kinezi objasnili.

Brrr

Kada bih bila primoran da izaberem jedan termin za današnje predstavljanje Londona, to bi bilo - običan eurotrash. Pored toga, licemerno da najveća imperijalna sila u novijoj istoriji, tek sada, kada više ne raspolaže (uslovno) neograničenim resursima, počinje da priča o konceptu održivog razvoja. Ne bih da gušim temu o detaljima (konceptu, vrsti objekata, načinu finansiranja - verovatno će imati više problema od Atine) samo bih da parafraziram Tom Dyckhoffa (arh. kritičar Tajmsa) koji je rekao da će istoričari u budućnosti na ove olipmijske igre organizovane sad u Pekingu i na one 2012. u Londonu gledati kao na arhitektonske repere koji pokazuju pad Zapada i rast Istoka.

Edited by Brrr

Budja
ja bi da jos traje olimpijada :(
Pusti me. Prvi put od Atlante bio sam u prilici da se drogiram igrama. I meni nekako zao. Sa druge strane, dobro je za moj profesionalni (a i privatni) zivot.

Takeshi

Evo, da ne kazete da niste bili u "Pticijem gnezdu" -_- link

MiddleClass

Jel se ovaj pdf seli u Arhivu kad mu damo cetrdeseto-dnevni pomen?

*edited by mod

Hoce ovaj PDF da stoji ovako do Londona?

Duci Simonovic

samo zbog ove teme sam dosao ovde

Venom

Dobrodoshao legendarna petico!

Brazilac

Mogli ste ovaj PDF da malo picnete i okrecite i uvalite ga Zajcevu a ne da mu pravite novi... <_<

Sign in to follow this