Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

8 minutes ago, radisa said:

Dobro, i meni je to zasmetalo, ali i izlazak iz studija je sasvim dovoljan...

Jebem ti, kako doktor može da kaže da je homeopatija uredu?

tako shto su se progurali da se o tome legalno razgovara kao o legalnoj metodi, koja ima i svoj ogranak u srpskom lekarskom drushtvu, chini mi se.

 

doci ce vremenom do izvesnih tumbanja u tom smislu i u njihovoj organizaciji, zato shto ce se metodologija i tehnika (i rezolucija, u pravom smislu te rechi) menjati drastichno po mnogim pitanjima, ovo je vreme najbrzih promena svih vremena (svakako ne najvecih, penicilini su najveci, ali najbrzih definitivno), tako da ce tu biti i drugih, da kazemo - interesantnih pojava :)

 

homeopatije cemo se secati s tugom kao starinskog zezanja...

Edited by gospa buba
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

(i rezolucija, u pravom smislu te rechi)

 

+1 

Homeopatičari navode nekakve formule koje pokazuju koliko je agens razredjen u njihovim preparatima. I onda su ljudi koji znaju te formule rekli: Jbt, pa ovo je, po formuli, manja koncentracija nego što ima molekula u medjuzvezdanom prostoru.

 

Ja se već redovno srećem sa dobronamernim ljudima koji me obaveštavaju o nekim čudesnim lekovima i tretmanima za MS za koje su čuli po Fejzbucima, Internetima i u društvu. Naučio sam da se suzdržim, saslušam ih, sakrijem suze i iskuliram. Jer ne znaju a imaju dobru želju.

 

Ali ovi nadobudni, nesaosećajni i bahati šarlatani, takvi su za hapšenje.

Link to comment

Alen Azric je kriminalac i prevarant jedan kroz jedan i da je ovo iole normalana država bio bi u zatvoru, kao što je isti zaglavio u nemačkoj pa popio šut kartu, a ne u jutarnjem programu

Послато са F3311 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Sto se tice homeopatskih lekova, ne znam da li je ono sto zovu homeopatskim u Nemackoj isto sto i kod nas. Meni je doca Nemac vise puta dao neke lekove, za koje nije naglasio da su homeopatski vec bi rekao "na prirodnoj osnovi" ali sam videla da na pakovanju pise tipa "Udruzenje homeopata" ili slicno, konkretno kapi za ispiranje grla, nesto za iskasljavanje i ne secam se jos sta, i to je sve zbilja imalo efekta (nije placebo efekat). Medjutim, kada se pogleda sastav, nije da tu nema hemije i da su samo biljke, ali krasi ih sve to sto imaju mnogo tih biljnih ulja i kojecega. I sto je jos zanimljivo, odredjena osiguranja, pa i moje drzavno, vracaju novac pacijentima za neke od tih lekova.

 

S druge strane, secam se pre dosta godina pri kraju studiranja, da sam se mucila sa bolovima u grlu, i da mi je doktorka na studentskoj klinici u Beogradu stalno davala homeopatski lek, mislim da se zvao Tonsilotren. To se pilo ili sisalo nenormalno cesto, 8 ili 10 puta dnevno, i nije imalo apsolutno nikakvog efekta.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Prava homeopatija nema veze sa prirodnim lekovima....

Homeopatija se zasniva na pogrešnoj pretpostavci da voda ims neku mogućnost pamćenja, pa se onda razblažuje pravi lek vodom, dok ne ostane ništa od leka...

Preporuka:

Link to comment

Плацебо ефекат је научна чињеница, зато се испитивања нових лекова раде ”дупло слепо”, и особље које даје лек и пацијент не знају да ли пију лек или воду.

За неке мање озбиљне ствари ради, научно доказано, додуше у мањем проценту.

 

Мислим да су се хомеопате пробиле више захваљујући пријатнијем односу са пацијентом, него разблаженом водицом.

 

Али мени су врхунац хомеопатски лекови за децу.

Како који к... треба да ради плацебо ефекат на некоме који не капира шта је лек?

Edited by vathra
Link to comment
17 hours ago, radisa said:

Prava homeopatija nema veze sa prirodnim lekovima....

Homeopatija se zasniva na pogrešnoj pretpostavci da voda ims neku mogućnost pamćenja, pa se onda razblažuje pravi lek vodom, dok ne ostane ništa od leka...

Preporuka:
 

Čovek koji jebe kevu savijačima kašika. :D

Link to comment

Pink nastavlja sa govnarlucima tipa "Da se čuje svaka strana"

 

Jutros u gostima neka antivakserka iz "Građanske inicijative za neobaveznu vakcinaciju" i Miroljub Petrović protiv nekog lika koji je antiantivakser i antišarlatan. 

 

Naravno, nisu smjeli da zovnu nekog doktora da ih rašrafi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...