Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

U teoriji apsolutno svaki gradjanin Srbije po nekom osnovu moze biti zdravstveno osiguran.

Do 26. preko jednog od roditelja, nakon toga na osnovu potvrde sa biroa ili preko firme ukoliko su u radnom odnosu.

 

Jedini izuzetak su ljudi koji rade u firmi koja im ne uplacuje doprinose ali mislim da i za njih postoji neki modus koji to regulise.

Link to comment
Loš sam čovek, jebi ga, ali prvo što mi je palo na pamet je da im pre mamografije traže potpis da će da glasaju za SNS...

Spominjao neko da je to neka stranačka kombina, i da je kvalitet pregleda upitan jer se "otaljava" .
Nadam se da nije taj slučaj...
Link to comment

svi ti masovni pregledi deluju kao otaljavanje (meni su jednom radili samo PAP tj uzeli su samo bris, a nisu pogledali sve sto moze u ''istom trosku'' da se pogleda... jer kolposkopijom mogu da se uoce polipi, miomi... a oni samo bris uzeli i to cak nije lekar radio, vec medicinska sestra. a to je bilo u vreme prethodne vlasti, dakle, nije bilo u sklopu sns kampanje. sto se tice mamografije, tu tesko tesko, u procesnom smislu, moze da se otaljava (to je kao rendgensko snimanje), moze da se eventualno ne iscita dobro, ali znam i tolike isnstitute, privatne klinike, najbolje radiologe koji su se pri ocitavanju zeznuli i nesto prevideli. 

 

inace, nevezano za ove skininge, ova hajka na rektora arsenijevica u kragujevcu nema veze sa politikom, jel? 

videla sam ovaj izvestaj kako su izabrali njegovog sina za saradnika u nastavi, zaista je sramno i bedno kako su to spakovali i bas njega izabrali.

apsolutno cist i bedan primer nepotizma.

 

a ukoliko stvarno nije doktorirao, a dobio je naucno dr zvanje, tek to je jebena katastrofa.

je l' vi u kragujevcu imate neke normalne ljude na faxu? izgleda kao da se sav sljam grada sjatio bas na univerzitet :-)

 

 

Link to comment

Sad bio po kliničkom...
Nama se sistem raspada po svim poljima...
Pritom računarski sistemi ne rade plućni hirurg koji kuca tri papira ovo-ono...
Meni to izgleda kao da taj hirurg je "najskuplji daktilograf" na svetu...


...shiit has hit the fan....

Link to comment

da, na zalost je uglavnom tako. jedino sam u kamenici vidjala (dok je nacelnik bio golubovic, a nedavno coveka bukvalno oterali sa instituta) da hirurzi samo pregledaju i prilikom pregleda imaju dve sestre, jedna kuca to sto ovaj govori, druga sredjuje upute, kartone, pecatira... zapravo, i ostali lekari tamo tako rade, uvek su sa sestrama u ordinaciji koje sredjuju taj birokratski deo.

Link to comment

Samo na osnovu vrijednosti tumor markera niko ne daje dijagnozu karcinoma. Isto tako je moguce da je marker u granicama normale a da ima i metastaza. Cak i poslije loseg nalaza mamografije za dijagnozu treba bar jos biopsija.

SNS bratija te preglede ionako samo koristi u propagandne svrhe. 

Link to comment

 ja mislim da su oni koristili one light preglede secera, krvne slike i pritiska u propagandne svrhe, a sto se ovih skrinig pregleda tice, rekla bih da su dobili neke pare od EU, ocigledno je to deo nekog projekta. a rade ih isto kao sto su to radili i b92 i prethodna vlast.  uobicajen skrining  tako i izgleda, sve dalje sto treba da se uradi, proveri, potvrdi je redovna procedura koja se radi po institutima, klinikama, privatnim klinikama...

naravno da nije idealno, ali nije ni lose kada 50tak romkinja, vas sistema zdravstvene zastite, dovedes i uradis im mamografiju. 

da je srece pa da sve one imaju obavezu da urade sve te preglede jednom godisnje, preko centra za socijalni rad da ide ta akcija i da se lepo rasporede na 12 meseci, bilo bi mnogo bolje, naravno. ali i ovo je ipak nesto u odnosu na to da ih nikako ne pregledaju.

Link to comment

nisma znao gde ovo...

 

Svaka čast doktoru... :Hail:

 

Quote

INCIDENT U JUTARNJEM PROGRAMU Poznati lekar napustio studio zbog takozvanog "iscelitelja" koji mu je posle svega i PRETIO

 

Specijalista opšte hirurgije i pomoćnik direktora KBC Dragiša Mišović, dr Moma Jakovljević, napustio je Jutarnji program TV Pink nakon hvalisanja samozvanog isceljitelja i navodnog doktora prirodne medicine Alena Azarića da je "stotine hiljada ljudi izlečio od karcinoma".

 

Incident se desio jutros u jutarnjem programu TV Pink nakon što je Alen Azarić isprovocirao čuvenog hirurga dr Momu Jakovljevića pričama da je izlečio 50.000 potom sto hiljada ljudi svojim prirodnim lekom. Doktor Jakovljević je ustao, i skinuo bubicu i izašao iz studija dok mu je Azarić, inače poznat po skandalima, dobacivao i pretio.

 

Snimak te situacije možete pogledati na na 13.37 minuta.

- Napustio sam studio kada sam čuo šta taj čovek priča, a kriv sam što sam dozvolio da to izgovori u prisustvu lekara. To što on govori je šarlatanstvo i to je za mene krivično delo. Kada su me pozvali da gostujem u programu, pristao sam, jer sam mislio da je reč o čoveku koji zastupa homeopatsko lečenje. I to je u redu, zvali su nas da imaju obe strane. Međutim, na šarlatanstvo nisam mogao da ne reagujem - kaže dr Jakovljević za "Blic".

Azarić se u programu uživo hvalio, doktor je najpre ćutao, a potom je pokušao da objasni da to što "iscelitelj" priča u stvarnom životu nije tako i da oboleli muku muče do izlečenja.

- Pričam to godinama, bitno je otkloniti uzrok bolesti. Ja sam imao maligni melanom i izlečio sam se, eto, ja sam živi primer – nije prestajao Azarić.

Foto: P. Dimitrijević / RAS Srbija Dr Moma Jakovljević

On je, inače, poznat po tome da je lečio "mnoge pevačice, glumce i političare", a zbog toga je bio učesnik i rijalitija "Parovi". Tvrdi da ima i lek protiv raka.

- Vi kažete da lečite rak u terminalnoj fazi, znate li vi šta je to uopšte - pitao je doktor Jakovljević Azarića nakon čega mu je "iscelitelj" pretio tužbom, što se nastavilo i ispred studija.

- Vikao je "videćeš ti, ko sam".. Tako nešto, ali to nije bitno. Neću da ga prijavljujem policiji, institucije same treba da reaguju na nadrilekarstvo - dodaje hirurg i naglašava:

- Žao mi je neukog naroda, kojeg će ubediti u svoju priču. Ti takozvani iscelitelji zloupotrebljavaju muku teških pacijenata, i onda realnu medicinu podrivaju. Može alternativna medicina, čajevi... kod prehlada, virusa, ali karcinom je nešto drugo i nadrilekarstvo treba kažnjavati krivično. To je tog čoveka iznerviralo, jer sam mu razbio marketing. On je došao da se promoviše, a naišao je otpor i zato je pretio. Međutim, brine me što narod takvima veruje - dodaje doktor Jakovljević.

On napominje i da smo došli u situaciju da svako danas može da piše na Tviteru da bi bio vest, pa ispada da "šarlatani, književnici i pevaljke znaju više od lekara".

- Dok god estrada diskutuje o vakcinaciji dece neće biti dobro. Nama pevaljke, književnice i šarlatani govore da ne vakcinišemo decu. Pa, da li je moguće da oni stvarno znaju o medicini više od lekara - pita se dr Jakovljević.

 

Link to comment

Govna SNS-ovska. Stvarno bolesni ljudi čekaju mesecima na pojedine dijagnostičke zahteve.

Sad mi je malo jasnije zašto softver za zakazivanje "nije radio" pre nekoliko nedelja. Jebena govna.

Link to comment

Odlično je bilo ovo jutros sa doktorom i šarlatanom, kad bi, kamo puste sreće, svi oni doktori prestali da dolaze na Pink, taj jutarnji je vjerovatno gledajući u apsolutnim ciframa količinu govana koja su proizveli, najveće medijsko zlo u Srbiji poslednjih nekoliko godina. Red doktora, red Krla i Lazanskog, red Lukasa, čuvenih Minut dva pa red Zore Dobričanin, uz sasluženje Dee i Čarape koji zajedno imaju IQ 63, pa ponovi. Nepodnošljivo, to trovanje, nije ni čudo što je pola Srbije nadrkano i zlo od jutra do večeri, ako gledaju one izlive žuči.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...