Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

^ ti kad editujes proizvedes vise teksta nego sto ga ima u dobrom delu postova na forumu :Dsamo da kazem da je 2. gledanje, i to jedne epizode dnevno, donelo sasvim novi (pravi?) kvalitet. druga, ranije dosta zanemarena sezona, je pokazala svu svoju kompleksnu, melanholicnu, skoro crnotalasnu prirodu. a opet, u dinamici i ironiji trece je tesko ne uzivati.vec pocinjem da oplakujem stringera, onako elegantna zivotinja se retko vidja i u dokumentarcima o elegantnim zivotinjama :)

Link to comment

Ubiće me prevod na B92. Ajde što se ne snalaze sa slengom, ali zašto pokušavaju da upristoje govor svih, svaka druga u originalu je "cocksucker", "motherfucker", "fuck" a na B92 sve vrvi od gadova i dođavola.A da ne pričam da je upravo neko preveo "arson murders" kao ubistva u Arsonu. :isuse: to nije nepoznavanje baltimorskog slenga, to je debilizam.

Link to comment
Ubiće me prevod na B92. Ajde što se ne snalaze sa slengom, ali zašto pokušavaju da upristoje govor svih, svaka druga u originalu je "cocksucker", "motherfucker", "fuck" a na B92 sve vrvi od gadova i dođavola.
To je verovatno zato što su je stavili u rani večernji termin, kad još ima budnih malji deca.
Link to comment

na ikomu nema skremblovanja (nece valjda da pocne od sledece nedelje). inace, ogroman :Hail: za tvorca programske seme b92, repriza kultne emisije cosic-gojgic oko ponoci, kolaz lepe (ili dobre stvari) + vremenska prognoza.

bas me smorilo stringerovo ubistvo, dobro je sto je na hrt pauza do ponedeljka

Link to comment

Vec smo o ovome jednom pricali, ali sto se tice sukoba String-Avon

Do sad mi je uvijek djelovalo da je njihov sukob bio zbog D'Angela, makar djelimicno, tj. da je sukob izmedju njih bio baziran na nekim emotivnim razlozima. Ali posle novog gledanja, cini mi se da uopste nije tako, makar to nije dominantno. Ne znam jesam li prethodnih par puta kad sam gledao potpuno previdjeo to, ali String je htjeo da Avona posalje u zatvor da bi spasio business, odnosno da bi koliko je moguce vise legalizovao posao. Avon se, sa druge strane, vjerovatno uplasio djelimicno za zivot, jer ne vjerujem da bi ni njemu bilo prijatno da su mu Omar i Brother Mouzone za vratom, ali prije svega se uplasio da ce izgubiti njujorsku vezu, tako da je i za njega just business.Takodje, nevezano konkretno za to, Stringer i nije toliko pametan koliko djeluje. Vjerovatno je pametniji od vecine ostalih koji su in the game, ali poredeci npr sa Prop Joeom, on je smijesan. Dobro mu je rekao Avon - You're not hard enough for this right here and maybe, just maybe, not smart enough for them out there.

Link to comment

oni koji gledaju na b92 ne otvarajte :)

meni je avon uvek bio gotivniji od stringera. ali kakva situacija na krovu. obojica glume 'brata' a rade jedno drugom iza ledja i samo je bilo pitanje ko ce kome pre smestiti. drago mi je da je stringer ispusio jer je preterao, nije znao gde da udara vec. u prvoj sezoni sam ga gotivio ali posle toga mi se smucio. onaj ulazak omara kad sacmaricom skine bodigarda :Hail:... ona scena kada dennis dolazi kod avona da trazi pare i kad je rekao 10k$, kako su se avon i slim pogledali pa prasli u smeh :rolf: ... moram sad skinuti poslednju epizodu jer ne mogu da iscekam ponedeljak

Edited by 189-
Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...