Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Istina ali zato je Stringer to sto je ste a ovo je cuvar koji dnevno unese po koji gram u zatvor. Po mom nekom vidjenju imao je zatvorenika od poverenja koji je to raznosio za njega a opet nije mnogo ljudi moglo da zna preko koga direktno ulazi droga kako ne bi imali adut u odnosu na strazara. A on sam nije imao nikakvu potrebu da prati kome se prodaje to sto unosi.

Link to comment
Imam je'nu primjedbu na epizodu 4. Logika čista, tzv. razum.Dakle, 5 robijaša skvikne zbog mišomora u dopu koji im je dopeljao čuvar. How the fuck, for fuck's sake, sljedećeg dana ufate tog čuvara-šanera sa dopom u automobilu? Hello?!
Hm, pa lako kad su mu podmetnuli. And they were subtle with it. You know what subtle means? Laid back and shit. :D
Link to comment
Hm, pa lako kad su mu podmetnuli. And they were subtle with it. You know what subtle means? Laid back and shit. :D
Da, potpuno smetnusmo s uma ovo :)Anyway, citah neke Wireu posvecene forume, i topice o najupecatljivijim scenama. Dzizs, koliko je kul momenata bilo u ovoj seriji. Npr, Omarov nastup na sudu koji bi trebalo da je valjda u vecerasnjoj epizodi :Hail:
Link to comment

Po meni je druga sezona još slojevitija (samim tim, meni i kvalitetnija) i čak ima još bolju dramaturgiju (iako se obje slično "odmotavaju", druga mi je još bolje zanatski odrađena, počinje veeeeeoma slow i banalno - priča o "pendžeru" mi je ipak genijalna), malo je podugačak onaj dio o Meknaltijevim problemima na brodu, ali generalno smatram da je veće umijeće napraviti dobru priču i zainteresovati gledaoce da se vežu za "manje atraktivne" likove i probleme (kako se bar čini na početku druge sezone), primjerice IBS nego Barksdale Crew-a. Jebote, u drugoj sezoni ima epizoda gdje nema ni Omara, ni Bela ni Ejvona pa opet sam znao da odgledam po 4-5 epizoda dnevno.

Link to comment

bila je 1 scena i sa madjarskim pasosem. samo su se malo zajebali pa su napisali kovats umesto kovacs.ja sam toliko cekao da vidim sta ce biti na kraju ove sezone da sam skinuo poslednje dve epizode i pogledao kraj.. nadam se da ce u narednoj sezoni biti vise omara.

Link to comment

Varam li se ili se i u spici vidi hrvatski pasos i Osijek kao navodno mjesto rodjenja or something?spojler ne otvarati ako gledate sad na HRTu, pa ne znate sta se desava posle sinocnje epizode

E, koliko god puta da pogledam, dodje mi da zaplacem zbog Franka Sobotke. Kako ga ubise prljavi Grci :cry:

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

ne znam sta mi je tuznijesobotka i njegov 'you wanna help us? help me?' monolog od sinoc, kad znam sta je bilo dalje, ili randy-jev 'you gonna help me, huh? you gonna look out for me?' na kraju 4. sezone

Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...