Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Jebote, pricate o seriji kao da je nesto najbolje sto se pojavilo od kada postoji televizija. Moracu da downloadujem.

Link to comment
Jebote, pricate o seriji kao da je nesto najbolje sto se pojavilo od kada postoji televizija. Moracu da downloadujem.
do tellthe-wire-20080104022509454-001.jpg Edited by 3opge
Link to comment
Jebote, pricate o seriji kao da je nesto najbolje sto se pojavilo od kada postoji televizija.
Jeste, ta serija je nesto najbolje sto se pojavilo na televiziji u Americi u poslednje 2 decenije.zasto je dobra? Pisali su je jedan bivsi policijski detektiv koji je jurio bas takve kriminalce koji se opisuju u seriji, i jedan bivsi novinar koji je pisao o tome u Baltimore Sun-u. Pri pisanju serije im je pomagao bivsi vodja genga koji je u zatvoru proveo skoro 2 decenije, a koji sada radi kao pastor u anglikanskoj crkvi u prilicno losem delu Baltimora. Ova serija je jedna od retkih gde nema apsolutno pozitivnih a ni apsolutno negativnih likova - ni medju policijom, ni medju kriminalcima, a pogotovu medju politicarima. Nema svetle buducnosti. Nema hepienda. Iz geta postoje samo dva izlaza: zatvor i groblje. Posteni policajci koji hoce da suzbiju kriminal moraju da se sluze nepostenim metodama, jer ih politicari sprecavaju u radu. Politicari moraju da krse obecanja da ce suzbiti kriminal jer moraju da sluze interesnim grupama (crne anglikanske kongregacije, lucki sindikati, itd) koje su ih izabrale. Para u drzavnoj kasi nema za sve, zato sto je novac od poreza presusio zbog smanjenja manufakturne industrije. Edited by ObiW
Link to comment

Ako mislimo na istu seriju to bi trebalo da lici na Shield i da ima neki svoj poseban sleng koji nije lako razumeti, a moje pitanje glasi, gde ste nasli srpski prevod? Nije mi problem za engleski, ali ako je sleng u pitanju prevod ce mi trebati svakako. Probao sam na podnapisima i prijevodi-online al tamo nema. Gde nabavljate prevode?

Link to comment

Ja sam gledao sa engleskim titlovima čisto za ispomoć ako se nešto ne čuje lepo. Ako znaš engleski mislim da sleng ne bi trebalo da predstavlja problem. Posle nekoliko epizoda se provali šta je šta a i ne govore svi i uvek slengom.

Link to comment
Ja sam gledao sa engleskim titlovima čisto za ispomoć ako se nešto ne čuje lepo. Ako znaš engleski mislim da sleng ne bi trebalo da predstavlja problem. Posle nekoliko epizoda se provali šta je šta a i ne govore svi i uvek slengom.
I ako znas americki sleng, the Wire ce biti problem. Ja skoro 2 decenije zivim u Americi i uvek sam ukljucivao close caption kada sam gledao seriju. Nije problem kada pratis dijaloge policajaca, luckih radnika, politicara... al' cim krenu scene u getou, eto problema.
Link to comment

sleng baltimorskih prodzekata jeste tezak za razumevanje u pocetku ali posle par sezona sve polako legne, uostalom neke epizode cak se i baziraju na pogresno protumacenom znacenju prisluskivanog materijala [dawg-dog] a ekipa cak ima i prevodioca kao jedan od karaktera. nikada do sada nisam video kompletnije i preciznije napravljenu studiju koja karakteroloski polazi od najsitnijeg dilera i onda se precizno razradjuje kako horizontalno tako i vertikalno sa maestralno isprepletenim likovima. pri tome sve to deluje uverljivo i realno sa mnostvom briljantno uradjenih situacija u kojima emocije dolaze u prvi plan. o fokusu koji se sa policijske ekipe i socijalnih momenata iz 2. sezone siri i obuhvata spregu politicara, pravosudja, policije i krupnih bossova u 4. sezoni moglo bi se takodje dugo pisati u superlativima.

Link to comment

za one koji vole malo da virnu evo klipa u kome se srecu 2 najtoplija karaktera u seriji, irac McNulty, crnac Bunk i katolik, Jameson whiskey.

Link to comment

big up za the wire. mislim da je ovo prva (i jedina?) serija koja u isto vreme prati i kriminalce i policiju. (nije fokus ni na jednima ni na drugima)likovi su odlicni, a neke scene (dilovanje u projectsima) su kao iz dokumentarnog filma.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pravila saha u prodzektima--Look,check it,it's simple. See this? This is the kingpin. And he the man. You get the other dude's king,you got the game. But he's trying to get your king too,so you gotta protect it. Now the king,he moves one space any direction he damn choose,'cause he's the king. But he ain't got no hustle,but the rest of this motherfuckers on the team,they got his back. And they run so deep,he really ain't gotta do shit...You see this,this is the queen. She's smart and she's fierce. She moves any way she wants,as far as she wants. And she is the go-get-shit-done piece...And this over here is the castle. It's like the stash,it moves like this,and like this (shows on the board and explains- How many times we move the stash house this week? And every time we move the stash,we got to move a little muscle with it to protect it.)-All right,what about them little bald-headed bitches right there?-These are the pawns. They're like the soldiers. They move like this,one space forward only. Except when they fight. And they like the front lines. They be out in the field.-So how you get to be the king?--It ain't like that. See,the king,stay the king,all right? Everything stay who he is,except for the pawns. Now,if the pawn made all the way down to the other dude's side,he get to be queen. And like I said,the queen ain't no bitch. She got all the moves.-All right,so if I make it to the other end,I win?-If you catch the other dude's king and trap it,then you win.-But if I make it to the and,I'm top dog.-No,it ain't like that,look...The pawns man,in the game,they get capped quick. They be out of game early. -Unless they some smart-ass pawns.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad smo vec kod The Wire, da li je mozda neko gledao novu HBO seriju David Simona i Ed Burnsa 'Generation Kill' o iskrcavanju americkih marinaca u Irak 2003 godine? Mislim da su do sad emitovane 2 epizode i da ce cela serija imati samo sedam. Ova dvojica su adaptirali knjigu koju je napisao novinar Rolling Stone magazina. Nisam neki ljubitelj ratnih tema...mada nisam ni neki ljubitelj pandurskih serija pa mi je The Wire top!

Link to comment
Kad smo vec kod The Wire, da li je mozda neko gledao novu HBO seriju David Simona i Ed Burnsa 'Generation Kill' o iskrcavanju americkih marinaca u Irak 2003 godine? Mislim da su do sad emitovane 2 epizode i da ce cela serija imati samo sedam. Ova dvojica su adaptirali knjigu koju je napisao novinar Rolling Stone magazina. Nisam neki ljubitelj ratnih tema...mada nisam ni neki ljubitelj pandurskih serija pa mi je The Wire top!
bas sam odgledao jedno 3 sezone The Shield, serija je mocna, paklena dinamika, prljavi detektiv sa potpuno pogodjenim svim parametrima koji ga cine uverljivim i jakim...ali opet...koliko je to slabije od The Wire
Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...