Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

Ne volim te geto crnačke priče, baš su mi izlizane i nafurane, ali The Wire je nešto sasvim drugo, što reče kolega forumaš:

 

1 hour ago, utilitarist said:

imaš utisak da gledaš stvarne ljude iz svog okruženja pa i sebe u potpuno novoj ulozi, ako te je zanimalo kako bi se obični talentovani i netalentovani ljudi, sa dobrim i manje dobrim namerama, držali u teškim vremenima i okolnostima, možda će ti serija dati odgovor.  

 

 

Nije ni meni bila nešto pitka serija, ali mi je bilo jako drago što sam je pogledao, stekao sam utisak da sam postao mudriji i zreliji posle nje. 

Posle ove serije nikad više nisam gledao na američko društvo istim očima, mislim da imam mnogo bolji insight u američke izbore, funkcionisanje i strukturu USA društva.

Edited by General Ripper
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

da ne bude nejasnoća, meni je serija bila pitka na prvo kompletiranje i na ponovno gledanje. :) ali mislim da se potcenjuje misterija trenutnog raspoloženja u doživljaju filma/serije. ako nešto ne ide nije sramota probati opet posle nekog vremena. ne sećam se da mi je ikad gledanje na silu promenilo mišljenje. možda je to u vezi sa onim da ne možeš da budeš srećan na silu

Link to comment
  • 3 weeks later...

The Wire je vrlo prcizna "studija američkog društva".

A opet ima i taj šarm policijske drame.

Verujem da ne mora svakom da legne.

Link to comment
  • 3 weeks later...

nista, ubedili ste me. 
Pocinjem prvo ovogodisnje repriziranje serije.

Obicno odgledam prve dve sezone pa napravim pauzu jerbo mi je druga sezona najbolja sezona svih serija ikad, pa mora da se napravi pauza dok se ozali Frenk Sobotka, lucki radnik, sindikalac, svercer i pre svega dobar coek. 

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...