Jump to content
IGNORED

Australija opet najbolja...


Recommended Posts

Ako se nista nije izmenilo za skoro 2 godine od kada sam vadio vizu ambasada ti bas nista nece reci - to jest, telefonom ce te uputiti na sajt IMMI.
mozda ambasada u srbiji. meni su ovde odgovorili na mail sa tim pitanjem - sta da ocekujem u vezi duzine procesovanja. uostalom, nista ne kosta da se posalje mail, mozda nekad i odgovore :).
Link to comment
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • noskich

    60

  • Yoyogi

    18

  • Indy

    17

  • iDemo

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

ajoj, ljudi, mi se izgleda nista nismo razumeli.pricam o nekom ko se aka sam, i upravo je u pola tog akanja, poslao papire i gomilu formulara, dokaza, uplatio neke pare i ceka ikakav odgovor od australije da je to sve makar stiglo, uzeto u razmatranje.o tom cekanju ja pricam/pitam...
Mogu da odgovorim samo hipoteticki - ako je profesija koju je doticna osoba nominovala na CSL listi cekace manje od 2 godine, koliko tacno to niko ne zna.Ako profesija nije na CSL listi cekace minimum 2 godine (2 GODINE) od datuma slanja celokupne aplikacije za Adelejd (ako je to i dalje adresa za offshore aplikaciju). Znaci to je minimum, a vrlo verovatno je da ce to biti duze.Under the Ministerial Direction, the following processing priorities (with highest priority listed first) apply:1. applications from people who are employer sponsored under the ENS and the RSMS2. applications from people who are nominated by a State/Territory government and whose nominated occupation is listed on the Critical Skills List (CSL)3. applications from people who are sponsored by family and whose nominated occupation is listed on the CSL4. applications from people who are neither nominated nor sponsored but whose nominated occupation is listed on the CSL5. applications from people who are nominated by a State/Territory government whose nominated occupation is not listed on the CSL6. (i) applications from people whose occupations are listed on the Migration Occupations in Demand List (MODL) and(ii) applications from people who are sponsored by family and whose nominated occupation is not listed on the CSL.7. all other applications are to be processed in the order in which they are received. Edited by noskich
Link to comment
Ne, PointTaken pita koliko se ceka na confirmation of receipt of application. A ne koliko traje ceo proces razmatranja prijave.
E, pa to stvarno ne znam. Pretpostavljam da se ne ceka dugo. Izvinjavam se na zabuni.
Link to comment

Da se ispravim, napravio sam gresku, ako se osoba prijavljuje offshore, bez ponudjenog zaposlenja i profesija nije na CSL listi apsolutni minimum procesuiranja zahteva nije 2, vec 3 godine.

Link to comment
Takodje, moramo da placamo pristup internetu u citaonicama i laboratorijama iako za neke predmete obavezno moramo da pristupamo internetu, a vec placamo 13 hiljada dolara po semestru.
Da, nista kao besplatni superbrzi pristup Warcraftu za gejmere adikte... Ko bi ih zaustavio? :D (I ovako dolaze da se zale, kako to, duzan sam 70 dol. za internet... a u logu lepo pise gde je "studirao", na gejmerskom sajtu).
Link to comment
Da, nista kao besplatni superbrzi pristup Warcraftu za gejmere adikte... Ko bi ih zaustavio? :D (I ovako dolaze da se zale, kako to, duzan sam 70 dol. za internet... a u logu lepo pise gde je "studirao", na gejmerskom sajtu).
Pravilo se na Faculty of Economics & Business odnosi na sve bez razlike na sadrzaj kome se pristupa. Plus obican user ne moze nista da instalira na kompjutere, stoga jedino je moguce igrati neku web-based igru, a plus su i kompjuteri preslabi da poteraju nesto zahtevnije.Uglavnom, "dzabe sam krecio", 2 godine i 50K odose u bespovrat. A rekose mi neki da je PR 2003. mogao da se dobije za 2 nedelje, drzavljanstvo za 2 godine. Namucih se nizasta. Edited by noskich
Link to comment
Pa normalno da je cena ista bez obzira na sadrzaj... Negde se ne razumemo, ali nije bitno.
Hocu da kazem da studenti i da hoce ne mogu da koriste kompjutere za igranje Warcraft-a. A evo dacu ti primer - kao deo predmeta marketing strategija smo imali simulaciju - 20% konacne ocene - kojoj se mora pristupati preko sajta proizvodjaca simulacije. Znaci - ti platis 13K po semestru i onda moras opet da uplatis koriscenje interneta jer ti je to obavezno da bi uopste polozio predmet.
Link to comment

Pa dobro, ti na sve imas odgovor. Znaci, ja nemam vremena, a jos manje volje, da se nagvazdam sa tobom o onome sto mi je posao. Ti, nekako, i to bolje znas od mene, kao sto sve znas bolje od svakoga, na oba foruma. Mislim da se necu ubuduce zamarati "diskusijama" sa tobom.

Link to comment
Pa dobro, ti na sve imas odgovor. Znaci, ja nemam vremena, a jos manje volje, da se nagvazdam sa tobom o onome sto mi je posao. Ti, nekako, i to bolje znas od mene, kao sto sve znas bolje od svakoga, na oba foruma. Mislim da se necu ubuduce zamarati "diskusijama" sa tobom.
Nisam znao da si zaposlen na USYD - Faculty of Economics pa da znas da je ovo sto sam napisao neistina. Siguran sam da o stanju na doticnoj ustanovi znam dosta posto u proteklih 15 meseci najveci deo svog vremena provodim tamo. A ako ti znas bolje od mene i tvrdis da je ovo neistina - slobodno kontaktiraj fakultet i pitaj da li se placa pristup internetu u prostorijama fakulteta ili ne.
Link to comment
moram da pitam a sta vi tacno tamo placate tolike pare, a ni internet vam ne daju?internet nije nikakav luksuz da ne ulazi u basic paket bilo cega, a narocito obrazovnog programa.
Placamo za predavanja, polaganje ispita, koriscenje biblioteke/citaonice (do 9pm, kasnije se placa) i kombi koji uvece prevozi studente sa kampusa do stanice metroa. Sve ostalo se placa posebno. Ovo vazi za moj fakultet.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...