Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

Ima i Boh,  a sve ima različito značenje. Za napuljski B ne znam, nisam išla južnije od Rima. Najviše su me trpeli Torinezi u mojoj nameri da pričam sa Italijanima kojima je to madrelingua, a i profesorka u Bgd je imala taj štos, pa mi se to najviše i svidelo, malo onako... oštriji izgovor.

Link to comment
  • 2 years later...
1 hour ago, Indy said:

Da li neko zna za dobar udzbenik (naprednog) italijanskog (na s/h/b/cg jeziku - na engleskom imam, hvala)?

 

Hvala unapred...

 

Assimil Novi italijanski bez muke.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mlatko said:

Beh ili bè: pa (dobro)
Boh: pojma nemam
Bah (mah?): nešto između


[mention=263]Indy[/mention] moj prvi je bio Assimil u prošlom veku, mnogo mj se svideo

 

prva lekcija - o sole mio :lol:

Link to comment
 
Upravo... širok spektar dejstva, kažu nesigurnost, neverica, gađenje čak...
kažu najvažnija reč u italijanskom jeziku [emoji38] dobro opisuje stanje u kojem je

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, halloween said:

Ponovo italijanski, novi nivo. :heart::wub::heart:

 

Ha! I kod mene isto. Naravno online (edx) to je program sa Wellesley-a. Jos smo pod punom blokadom, mislim da RL kursevi jos nisu dozvoljeni ovde...

 

Pored toga, prethodne mesece blokade sam ubijao i sa duolingo-m (to me navukla @gospa buba). I danas sam upravo zavrsio ceo ital. duolingo... na zalost od ocekivane* nagrade, puta u Rim za dvoje, nema nista. 63 dana tacno (bez preskakanja) trebalo mi je da kompletiram ital. duolingo (kraci je znatno od npr. francuskog)... Teska navlaka, posebno kad nema nista drugo da se radi. Pomaze puno u ucenju, no mislim da nema nista bez pravog™ kursa... (kao sto je ovaj na edx).

Spoiler

Screenshot-20201022-115647.jpg

*Kad bi se zezali

Link to comment
10 hours ago, Indy said:

Ha! I kod mene isto. Naravno online (edx) to je program sa Wellesley-a. Jos smo pod punom blokadom, mislim da RL kursevi jos nisu dozvoljeni ovde...

 

Pored toga, prethodne mesece blokade sam ubijao i sa duolingo-m (to me navukla @gospa buba). I danas sam upravo zavrsio ceo ital. duolingo... na zalost od ocekivane* nagrade, puta u Rim za dvoje, nema nista. 63 dana tacno (bez preskakanja) trebalo mi je da kompletiram ital. duolingo (kraci je znatno od npr. francuskog)... Teska navlaka, posebno kad nema nista drugo da se radi. Pomaze puno u ucenju, no mislim da nema nista bez pravog™ kursa... (kao sto je ovaj na edx).

  Hide contents

Screenshot-20201022-115647.jpg

*Kad bi se zezali

moje iskustvo s "pravim" kursem je baš loše. nemam živaca za rad u grupi, nerviraju me ljudi, mucanje, otaljavanje... sve me nervira, pa mi kurs deluje kao da gubim vreme. poslednji kurs mi je pao jedno 5 časova tokom karantina, pa preko zuma. pa to je bilo još 5 puta gore, kao da su mi debili ušli u mozak, kad krene mucanje iz onih slušalica.

pošto sam učila španski i prijavila sam ispit da polažem za sertifikat, jedno mesec dana sam radila sama. naišla sam na neki metod na netu i dopali su mi se saveti i principi učenja. položila sam i ispit, pa mislim da mi je pomoglo, da je stvarno imalo efekta. oni to zovu, automatsko učenje, po principu kako uče deca pre nego što progovore. to se zove espanol automatico. vidim na netu da postoji i italiano automatico, ali pošto ne znam italijanski, možeš malo da pregledaš da vidiš kako ti izgleda. s obzirom na ovo što si pisao za duolingo, samodiscipline ti nedostaje. možda ti se dopadne.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Poslednje tri nedelje sam na intenzivnom kursu nemackog koji se odvija preko skajpa. Svakodnevno..sat i po vremena, nas cetvoro u grupi..trazi stalnu koncentraciju, stalno se ponavlja..

 

Malo je reci da sam odusevljen..uzevsi u obzir da sam ceo kurs dobio za 6 somica plus somic za literaturu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...