Jump to content
IGNORED

SNOOKER


Zizou

Recommended Posts

Trenutno se igra završnica Gran Pri turnira u Aberdinu. U finalu (danas u 17h na ES) će se sastati Roni O'Saliven i Marko Fu.Juče su odigrana dva fantastična polufinala. Roni je odigrao majstorski, gubio je 5:2 ali na kraju pobedio odličnog šona Marfija. U drugom je Marko Fu dobio Džerarda Grina takođe 6:5.Na ovom topiku možete pratiti aktuelne turnire, pisati o istorijatu igre, omiljenim igračima, objašnjavati pravila...sve što vam je zanimljivo u vezi sa snukerom.Mnogima je ovaj sport verovatno dosadan, ali ko nije gledao sinoć O'Salivena i Marfija, mnogo je propustio. Snuker pratim tek koju godinu unazad i neki od mečeva su interesantniji od mnogih fudbalskih finala.Malo kasnim sa otvaranjem topika, ali se nadam da će s vremena na vreme biti aktuelan, barem u vreme značajnih turnira.Mnogo je odličnih igrača u ovoj igri ali kao što se vidi u podnaslovu, Ronnie je The Legend!

Link to comment

Gledao ja juče. Baš sam se iznervirao na 4-1 i 5-2, ali veliki comeback je bio uživancija. Kako je Roni odigrao pod onolikim pritiskom, savršeno. Čak i drugo polufinale je bilo super, iz sasvim drugog razloga, i Marco Fu i Gerard Green su bili toliko nervozni da su pravili strašne greške :DJe l' danas tako kasno počinje? Ebi ga, znači u slično vreme kao F1... šteta.

Link to comment

Finale počinje u 15h (GMT) odnosno 17h (CET), a repriza je sutra u 8h i 13h (GMT) odnosno 10h i 15h (CET) na Eurosportu. Danas počinje sat vremena pre Formule.Oba polufinala su bila interesantna. U 11. partiji je bilo grešaka u oba meča, nešto više u drugom polufinalu. Fu je dobio tesno, a Grin je propustio veliku priliku da pobedi. Roni je igrao odlično ali je u 11. partiji imao i sreće. Upala mu je bela kod pokušaja da odigra safety, ali je i Marfi kasnije pogrešio iako se Roni već zavalio u stolicu.Inače, Marko Fu je na istom ovom turniru 1998. u polufinalu dobio Ronija 5:4 tako da će i finale sigurno biti zanimljivo.

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Mnogima je ovaj sport verovatno dosadan..
Zavisi ko ga igra - kad igra Ronnie, definitivno nikada nije dosadno.Prvi snuker-turnir koji sam gledao je bio masters iz, mislim, '03 - kad je pokojni Paul Hunter dobio Ronija sa 10-9 (ili 9-8), nakon što je gubio 7-2.Jel na ESu prenosi Smiljan Banjac ili Duško Milanović? :D
Link to comment

Sreća pa prenose Englezi inače bi bilo mute.Roni je puk'o 9:6. Početak drugog dela je ponovo igrao loše, izgledao je nekako previše opušten, a Marko Fu je veći deo vremena proveo za stolom i vrlo malo grešaka je imao. Marko Fu je osvojio prvi ranking turnir u karijeri. Izjavio je na kraju da mu je najdraže što je pobedio baš Ronija.

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Zavisi ko ga igra - kad igra Ronnie, definitivno nikada nije dosadno.Prvi snuker-turnir koji sam gledao je bio masters iz, mislim, '03 - kad je pokojni Paul Hunter dobio Ronija sa 10-9 (ili 9-8), nakon što je gubio 7-2.Jel na ESu prenosi Smiljan Banjac ili Duško Milanović? :D
Nažalost, ostavili su engleske komentatore... :(
Link to comment
  • 3 weeks later...

Počeo je Northern Ireland Trophy u Belfastu. Već u prvom kolu Marko Fu, pobednik Grand Prix turnira u Aberdinu, izgubio je od kvalifikanta Ejdrijena Ganela, a najveće iznenađenje je poraz Metjua Stivensa od daleko slabije rangiranog Martina Golda. Najboljih 16 se uključuju u drugom kolu koje je na programu danas i sutra. Plasman u 3. su već izborili Ding i Stiven Megvajer. Prenosi i izveštaji idu na Eurosportu 1 i 2. Danas od 15 (CET) na ES1 i 20:30 (CET) na ES2.Trofej brani Ding koji je prošle godine u finalu pobedio Ronija rezultatom 9:6.Roni O'Saliven je prošle godine postavio svetski rekord pošto je u polufinalu za samo 53 minuta pobedio Dominika Dejla (6:0).

Edited by Zinedine Zidane
Link to comment
Roni O' Saliven je prošle godine postavio svetski rekord pošto je u polufinalu za samo 53 minuta pobedio Dominika Dejla (6:0).
Ja sam već zaboravio na ovo, a to je bila jedna od najneverovatnijih stvari koju sam video u snookeru. Jedino što nadmašuje je Ronijev 147 maximum za 5 minuta 25 sekundi.
Link to comment
Ja volim snooker, ali totalno smara svrstavanje svakog takmichenja u sport. Snooker, shah, shta je sledece? Breakdance olimpijada?
Hm, a gde bi ti stavio snooker? Zajedno sa pokerom, preferansom?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...