Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

jel radi rusmir nedeljom, i ako radi do kad?Razmišljam da svratim sutra...
Bio uzeo po pola kile mesne i rostiljske da probam koliko videh i kotlic se krcka cool.gif
Link to comment
10% :)
Pazi ako stvarno uspostavi ja cu redovno da idem kod njega da cinim dobro svom nepcu i zlo svom telu. A moze i da uspostavi breaking njuz: - daj kilo ove mesnate- e komso, kaze thermal bug na vocapu da su dinje dobre na trecoj tezgi- fala komso, fala. nego ne nadjoh nikakav kvalitetan sir danas- "sir govno na zemunskoj danas...", a da 1100 dinara komso
Link to comment

Najeo se ko svinja...Dobio je i pohvale od starije gospodze (odaziva se na majka ) inace zene koja citav radni vek provela u mesnoj industriji, i koja me posvadjala sa svim mesarima u kraju ;)

Link to comment
Bio danas kod rusmira i zakatanceno. Izgleda sve mesare imaju trip da ne rade ponedeljkom. Jel ce raditi sutra?
Mnogo si neiskusan. Nista na pijacama nikad ne radi ponedeljkom.
Link to comment
Najeo se ko svinja...Dobio je i pohvale od starije gospodze (odaziva se na majka ) inace zene koja citav radni vek provela u mesnoj industriji, i koja me posvadjala sa svim mesarima u kraju ;)
Ja takodje probao..Naravno, bio jako skeptican, jer gde jos pobogu ima bez aditiva..Ne bih da euforicno zakljucujem, ali izgleda da stvarno na hemiju ne daju ni pet para, sto znaci da nije biznis..Treba sacekati, mozda se tradicionalno pokvare u sledecih par meseci, ili bar postanu neljubazni.. ili poskupe..Inace, iz skromnog visedecenijskog iskustva znam da je najveca robija praviti sve posteno, sveze i bez kojekakvih pilulica..P.S. Famisova (najbolja na trzistu inace)hrenovka ima tacno 9 aditiva..
Link to comment

Moj ćale provalio super roštiljske kobaje :wub: , ne znam da li ima u slobodnoj prodaji, znam samo da je naručio 2 kg. Tata, volim te ! :Hail: .Javiću, ako se negde kupuju, mada mi liči da ih neko pravi za sebe, a ostalo proda na ovaj način. Izgleda da najbolje ne dočeka da stigne u prodavnicu, pravac stomačići.

Link to comment
Ja takodje probao..Naravno, bio jako skeptican, jer gde jos pobogu ima bez aditiva..Ne bih da euforicno zakljucujem, ali izgleda da stvarno na hemiju ne daju ni pet para, sto znaci da nije biznis..Treba sacekati, mozda se tradicionalno pokvare u sledecih par meseci, ili bar postanu neljubazni.. ili poskupe..Inace, iz skromnog visedecenijskog iskustva znam da je najveca robija praviti sve posteno, sveze i bez kojekakvih pilulica..P.S. Famisova (najbolja na trzistu inace)hrenovka ima tacno 9 aditiva..
Upućeniji u mesarsko-kobasičarski posao vele da je dve nedelje pred novosadski poloprivredni sajam pravi trenutak da se kupe najkvalitetnije prerađevine, zato što tada svi prave uzorke koji idu na ocenjivanje za sajamske medalje.
Link to comment
Upućeniji u mesarsko-kobasičarski posao vele da je dve nedelje pred novosadski poloprivredni sajam pravi trenutak da se kupe najkvalitetnije prerađevine, zato što tada svi prave uzorke koji idu na ocenjivanje za sajamske medalje.
Potpuno tacno, sa malom komplikacijom... treba da znaš proizvođača da bi kupio..zvanično ne prodaju, dele prijateljima, žiriju (plus 100 evra), i tako to..inače, ono što izlože, u 95 % slučajeva nema pojma sa onim što kasnije prodaju..jedan proizvođač obično pravi za njih 10-tak izlagača, pa se posle tale..Na poslednjem sajmu u Italiji (Interfood) čiča iz neke kalabrijske zabiti prodao tonu salama šatro organic, mi uzeli par kila (28 evara kilo) za restoran (koji je takođe u Italiji), dali na analizu... potpuno đubre.. al spakovano da ga pojedeš sa sve papirom.. dakle, ovi naši su vrtić..nema ljudi, skroz je retko naći pravu stvar
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...