Jump to content
IGNORED

Istorija: 2 svetski rat u Jugoslaviji


nesha taxista

Recommended Posts

@namenski

 

Uf, bio si u pravu, što bi mladi rekli 1 transfer blama.

Ispade Ranković mala maca, da ne kažem neobavešten šef službe. Želja da se ušminka za široko javno PTC mnjenje je jedini motiv. Kroz Goli otok i Brione su samo protrčali.

Dobrica i Ranković na klupi pričaju o podeli KiM, to kao da je AV pisao lično ("biće sukoba i dve decenije kasnije")

 

Gluma je jeziva, gubljenje u potrazi za naglascima i preskakanje sa ekavskog na pokušaje ijekavskog su užasni. Tekst, u igranom delu, pisan za malu decu - mora se navesti puno ime i prezime sa nadimkom svakog po naosob uz pominjanje velikih dogadjaja sa tačnim danom/mesecom/godinom.

 

Izvalčenje unuke (ex BK voditeljka) sa sve kasetom Tome Zdravkovića još 1 wtf momenat.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

imam pitanje... povodom ove halijard operacije, nevažno za film, samo istorijske činjenice me zanimaju... ako je taj aerodrom građen na nekom području, gde su nemci mogli da upadnu relativno lako, tj. da osujete evakuaciju pilota, zauzmu improvizovanu pistu, kako je taj aerodrom radio ceo avgust, a da niko nije dojavio nemcima šta se tu događa, ili su nemci bili ubeđeni da četnici nemaju kapacitet za to pa nisu obraćali pažnju na dojave

Link to comment
20 hours ago, Kristalno jasna said:

imam pitanje... povodom ove halijard operacije, nevažno za film, samo istorijske činjenice me zanimaju... ako je taj aerodrom građen na nekom području, gde su nemci mogli da upadnu relativno lako, tj. da osujete evakuaciju pilota, zauzmu improvizovanu pistu, kako je taj aerodrom radio ceo avgust, a da niko nije dojavio nemcima šta se tu događa, ili su nemci bili ubeđeni da četnici nemaju kapacitet za to pa nisu obraćali pažnju na dojave

 

Naleteli su neki Nemci na chetnike neplanirano, bio je neki manji okrshaj tu gde su neki chetnici izginuli... ne znam da li i Nemci.

PItanje je da li su prosto taktizirali i Nemci do te tachke vec da ne ulaze gde ne moraju.

Nije bash bila izvesna pricha, Britanci uostalom nisu hteli ni da pokushaju da izvlache svoje pilote.

Link to comment

glavna misterija mi je kako se sačuvala tajnost gradnje aerodroma, logično mi da bi Švabe htele da preduzmu opsežnu akciju zauzimanja aerodroma , a u isti mah i pretresanje celog kraja u potrazi za pilotima, da su znale za taj plan...

Link to comment

.... po jednoj teoriji, avgusta 1944. Nemci nisu imali dovoljno snaga da vrše ofanzivne operacije zarobljavanja u centralnoj Srbiji , jer su im snage bile razvučene do maksimuma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...