Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Pasulj može biti greška samo ako ga loše pripremiš tako da bi se po tvom shvatanju suljpa odnosilo isključivo na loše pripremljen pasulj, dok za onog ko je loše pripremio pasulj nipošto ne može biti opravdanja, pa samim tim ni priznanja, dakle špekulisati - kao sa dimljenom slaninom na pijaci - oko toga da je davno postojala izreka mea suljpa je naprosto loša slanina, da se figurativno izrazim...

Link to comment

Ne špekulišem, (špek je slanina kod nekih na ovoj planeti :blush:) dakle, ne slaninarišem nego se sećam, bio sam prisutan kad je taj izraz nastajao. Davno je bilo, priznajem, ali još uvek pamtim.

Link to comment
On 3/8/2018 at 3:11 PM, djordje geprat said:

zahvaljujem oboma.

 

mislim da se radi o ruženju jezika iz čistog pomodarstva. znam da se odomaćio srengliš baš kao i dengliš ili spengliš ali, ja bih jednostavno rekao da sam zapisao/zapamtio naslov, da taj događaj ne treba propustiti ili da taj šampon treba jednostavno probati.

 

a što se ministara i drugih zvaničnika tiče koji bdiju nad ćirilicom, neka koriste književni srpski jezik

 

postoji nešto što se zove administrativno politički stil što je otkad je prvih naznaka države u srbalja karakteristika našeg jezika (kao što je to i drugih jezika) i to se neće nikad promeniti. najbolje je zdravo se pošaliti s tim (još da humor nije umro u ovim krajevima...)

 

---

nego hejt: nipodaštavati

 

ufff ta reč

Edited by Krošek
Link to comment
Bankarski proizvod.

Pozajmica novca uz kamatu nije nikakav proizvod, gaddemnit, već usluga.
E... Pre više od 10 hodina, pređem ja iz proizvodne firme u banku... Trebalo mi je 6 meseci da se naviknem da ne mislim na nešto kao fizički objekat kad neko kaže proizvod...
Link to comment
Trebalo mi je 6 meseci da se naviknem da ne mislim na nešto kao fizički objekat kad neko kaže proizvod...


Ja nemam nameru da se navikavam. Proizvod je roba, pozajmica je usluga. Proizvodi industrija, a ne uslužna delatnost. Bankarstvo industrija nije, niti će ikada biti.
Bankari proizvode!
Uslužno pozajmljuju novac uz kamatu, a proizvode gluposti, mmw.
Link to comment
19 minutes ago, Tribun_Populi said:

 


Ja nemam nameru da se navikavam. Proizvod je roba, pozajmica je usluga. Proizvodi industrija, a ne uslužna delatnost. Bankarstvo industrija nije, niti će ikada biti.Uslužno pozajmljuju novac uz kamatu, a proizvode bedu, mmw.

 

 

Link to comment
Kad smo već u divanu, da li je film industrija? Muzika?
Jeste. Proizvede novo potrošno dobro koje ljudi konzumiraju (gledajući). Isto i softverska industrija.

Banke daju postojeći novac na zajam, taj novac im se vraća, za to naplate kamatu kao cenu usluge. Ne proizvode ništa.
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...