Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

13 hours ago, nera said:

To ‘to touch base’ je svakodnevno u kanadama trenutno :D

 

sad razmisljam da dodam jos koju ali predugacka je lista tih korporativnih srbinglish reci koje me trigeruju

 

Ma najbolje kada sam ja drugarici iz zezanja povodom corporate speak-a rekao ,,ma brbljaju neke gluposti tipa "we have to triangulate the mission statement of this project" i tako to sigurno" (to sam izmislio fore radi) a ona kao ,,e to ti je super! iskoristiću na sledećem sastanku" i onda ona to tamo kaže (velika konsultantska kuća je bila u pitanju) a njeni šefovi mrtvi ozbiljno kao da, da vrlo mudro si to rekla, baš to nam treba

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Je l' može da se zabrani, izvan udžbenika ekonomije i marketinga, reč ,,potrošač"?

 

,,Dragi potrošači", ,,na redu je potrošač br. 23", ,,našim potrošačima spremili smo..." mrš bre u pm.

 

Zašto ne ,,klijent", ,,mušterija", pa i najprostije - ,,kupac"?

Link to comment

klijent je nekako ladno i distancirano to ako si  privatnik advokat programer ili sličan tajkun onda imaš klijente

 

mušterija je pak arhaično ko još kaže mušterija jel ti kažeš mušterija pa ne kažeš ni ti jbt ni moja baba tako ne priča

 

tako da ti ostaju samo kupac vc potrošač 

 

dosadno popodne bazam po marketu deprimiran i isceđen tempom radne nedelje i besciljno se razvlačim između rafova tupo gledajući u ista sranja druga pakovanja tek odjednom na njihovom radiju čujem dragi kupci danas na sniženju posebna salama blabla to sve zvuči nekako suzdržano i smerno i ti onda se malo drmnem iz komatoznog transa u fazonu eh aha da ok kupiću ovo na spisku i palim nazad na gajbu 

 

ali kad čujem kako  drrragi PO TRO ŠA ČI pa danas vam je na Akciji sve aaa sveeee!!! e onda mi se personaliti dezintegriše i rasprši u konfuzni oblak maničnog delirijuma trpam što treba i ne treba uzimam po dvoja kolica ko za vreme Demokratije balavim okolo na kraju prsnem od pritiska ostalih trošadžija nećete vi meni mamu vam jbm zna se ko ovde voli da arči ukurac sve jednom se živi potovarim ceo rodić u šlepere a u novi golf gti s mašnom tri promoterke gorkog lista za poneti bar ja tako reagujem a sigurno i ostali samo se prave :fantom:

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...