Jump to content
Otto Katz

BiH, sadašnjost, budućnost

Recommended Posts

Peter Fan
On ‎1‎/‎13‎/‎2018 at 7:12 PM, Cane Vukic Prebranac said:

Овај СДС, данашњи, нема никаквог ратног путера. Само носи хипотеку имена, али је њихов проблем што им је Додик узео ратну кореографију, а они се не сналазе у улози српске странке која сарађује са несрпским странкама на државном нивоу. Изузев Шаровића можда. Плус, пара врти гдје бургија неће, па је под Додиковим покровитељством СДС напустио дебил Стевандић (основао Уједињену Српску, нескривено подржава СНСД иако нису у коалицији про форме), Максимовић (неуспјели покушај преузимања Бијељине од СДС-а), Огњен Тадић (недавно основао Народну странку), док су провјерени кадрови са ратним путером (Крајишник, Калинић, Вучуревић, итд) прве виолине подршке Додику кроз неке ветеранске СДС варијанте, Сенате и слично.

Данашњи СДС је вођен од стране неспособних и нејаких људи који не могу и оваквом Додику пера одбити. Што је најгоре, ни остатак опозиције није ништа бољи. Иванић и Чавић, вјероватно најквалитетнији српски политичари с ове стране Дрине, већ су предуго у овоме и немају шта ново да понуде.

A Pandurevicka? Vidim da je dosta aktivna u Skupstini, ili je barem, klix.ba voli cesto citirati.

Eraserhead
On 1/13/2018 at 1:37 AM, dillinger said:

Dobro, možda bude i C: pola u Srbiju pola u Nemačku.

Mislim kapiram zašto si napisao da bi ujedinjenje bila nesreća: iz uverenja da bi Srbija dobila milion glasača za Dveri kao što je 90ih dobila stotine hiljada glasača SRS

Ali proces je već uočljiv i bojim se nepovratan zbog sveopšte klime unutar BiH i loše ekonomije. Cilj svakog roditelja iz Republike Srpske je da pošalje dete na studije u BG i NS i da mu tamo ako je moguće obezbedi i stan. To im je naravno i Republika Srbija omogućila.

Ako poznati srpski prijatelj Hojt Ji uspe u naumu unitarizacije BiH, proces će se dodatno ubrzati.

Demografski pokazatelji za RS su jako loši i sigurno da i sam Dodik shvata (zanemarimo lični interes na tren), da vreme za RS curi i da je 'sad ili nikad': za 20 godina pitanje nezavisnosti sa tadašnjom strukturom stanovništva postaće bespredmetno.

Srbija bi dobila jednu od retkih sjebanijih politickih jedinica od nje same na balkanu. Plus bi dobila sav taj olos poput Dodika i co. 

Ne vidim nikakav problem u tome da ko zeli da studira u BG tu i dodje bio on iz RS ili sa Novog Zelanda. Srbija treba da pokusa da privuce najpametnije. Na zalost roditelji iz Srbije imaju za cilj da posalju svoju decu za neke Amerike, Kanade ili ako nista drugo Madjarske. A meni je recimo jedini cilj bio da mi deca ne odrastaju u Srbiji i tako i bi. Tako da je tu sto se mene tice krug zatvoren.