Jump to content
IGNORED

Mozilla Firefox


Idioteque

Recommended Posts

nesto im se preklapa, ne sve. ne znam tacno, ali moze da se izgugla ako ti se da.

Ne da mi se:) 

Citao sam po dijagonali da i ublock filtrira scriptove i malware + radi adblock, a i IT ih je svima instalirao kod mene na poslu (dosta uvazam moj IT department), tako da mislim da bi mogao da radi slican posao ko noscript. Mada je ovo sve moje mudrovanje, ne pretendujem da sam neki IT strucnjak.

Link to comment

E sad ja da kukam na Lisicu, i to samo zbog foruma.

Kad sam je ćerao u prajvat modu do sada, tvitovi na forumu su izlazili skrhani - onda samo ticknem ono "Do not allow tracking" da je deaktivirano, tj da dozvoli tracking na forumu, i sve okej, tvitovi izlaze okej.

Valjda sad od kad se apdejtovala na Quantum verziju, ili od kad smo mi apgrejdovali forum, ne detektuje to - kaže za PPP da ne detetktuje uopšte neki tracking, pa samim tim ne mogu da ga deaktiviram na PPP. Ako ne teram u prajvatu, kada po defaultu dozvoljava tracking, onda tvitovi izlaze super?!

Link to comment
1 minute ago, Marvin (Paranoid Android) said:

E sad ja da kukam na Lisicu, i to samo zbog foruma.

Kad sam je ćerao u prajvat modu do sada, tvitovi na forumu su izlazili skrhani - onda samo ticknem ono "Do not allow tracking" da je deaktivirano, tj da dozvoli tracking na forumu, i sve okej, tvitovi izlaze okej.

Valjda sad od kad se apdejtovala na Quantum verziju, ili od kad smo mi apgrejdovali forum, ne detektuje to - kaže za PPP da ne detetktuje uopšte neki tracking, pa samim tim ne mogu da ga deaktiviram na PPP. Ako ne teram u prajvatu, kada po defaultu dozvoljava tracking, onda tvitovi izlaze super?!

prvo, tvoj nivo paranoje je objašnjiv samo u retkim i prašnjavim medicinskim knjigama. drugo, nema drugo.

Link to comment
5 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ih, newsflash.

Ne samo prajvat, nego i AdBlock Plus, Ghostery, Privacy Badger i NoScript. Beat that!

a na kraju shvatiš da si sve podatke napismeno dao banci i državi na 100 mesta, ali bar si zaštitio svoju privatnost :D

Link to comment

Marvine jesi li ti otkrio kako se radi temporary enable na novoj verziji NoScripta? Ali ne enable all nego da sam biras, kao ranije?

19 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Ih, newsflash.

Ne samo prajvat, nego i AdBlock Plus, Ghostery, Privacy Badger i NoScript. Beat that!

ublock origin, https everywhere, privacy badger i noscript.

Edited by djili
Link to comment
3 hours ago, djili said:

Marvine jesi li ti otkrio kako se radi temporary enable na novoj verziji NoScripta? Ali ne enable all nego da sam biras, kao ranije?

Ne, jbg. Izgleda da ne može. Kanda može da se podesi samo da odobriš temporary sve odjednom. Što mrzim kad naprave novu, "napredniju" verziju nečega, a onda je naprave manje dobrom ili potpuno srežu neke dobre funkcionalnosti.

3 hours ago, djili said:

ublock origin, https everywhere, privacy badger i noscript.

Aaah, nisam jedini :wub:

Moraću bre da probam taj vaš ublock.

Link to comment
  • 10 months later...

Posle sinoćnog updatea, FF mi radi brzinom ranjenog puža... Chrom je ok što se brzine tiče, kao i IE...

 

Jel' moguće da su nešto sjebali, toliko, da je postalo neupotrebljivo?

 

recimo blic mi otvara u FF oko 12 sekundi bez keša, sa kešom, oko 9... u Chrome je 4 sekunda bez keša, oko sekund sa kešom...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...