Jump to content
IGNORED

Biciklizam


malkin

Recommended Posts

Ja na kraju nisam ni gledao <_< 'bem ti i obaveze i posao i sve...Ali, bog poživio jućub, dobri ljudi već okačiše snimak završnice:Lepa vožnja Geransa, cenim da je ova pobeda u Francuskoj bar malo ublažila žal za propuštenim Tourom. A nije zgoreg ni rukovodstvu ekipe ovakvom pobedom nabiti na nos nesvrstavanje u sastav u julu...Nakon što je odlično vozio u Ardenima i pobedio danas, Gerans se ističe kao neka vrsta favorita iz senke za svetsko u Mendriziu. Eksplozivan je i sposoban da odlično izveze kratke, strme uspone, a ne smeta mu ni ako ih ima više tokom trke. To su dobre karakteristike za nekoga ko startuje ovogodišnje svetsko prvenstvo. U nekom haotičnom scenariju u kom Italijani ne uspeju da kontrolišu trku, on bi mogao da se ozbiljno umeša u borbu za podijum. Doduše, ne znam kakvi su mu tačno planovi za ostatak sezone, i da li ga australijski selektor ima u planovima za tu trku, ali mislim da zamor materijala ne predstavlja problem - od kraja maja i Gira svega 12 dana se trkao.

Link to comment

contador ipak ne uchestvuje na vuelti.Astana for Vuelta a España:Assan Bazayev (Kaz)Maxim Iglinskiy (Kaz)Jesús Hernández (Spa)Chris Horner (USA)Dani Navarro (Spa)José Luis Rubiera (Spa)Michael Schar (Swi)Alexander Vinokourov (Kaz)Haimar Zubeldia (Spa)

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Ko može, preporučujem praćenje Vuelte preko universalsports-a. Odličan stream, za dž, solidan komentar. Ja sam ceo Giro tako pratio i bilo je odlično. Jedino što je, najverovatnije, geo-restricted.Kanćelara danas objasnio, očekivano :yawn2: Svaki prolog GT-a koji se dešava izvan zemlje domaćina trke u poslednjih nekoliko godina je dobio. Prologe Toura u Liježu, Londonu i Monaku, danas i prolog Vulete u Holandiji. Još će u petak da ih počisti na TT-u u Valensiji, protegne noge po brdima možda koji dan u drugoj nedelji i da se povuče kako bi se spremio za ITT na svetskom prvenstvu. Za sezonu koja je počela razočaravajuće, bolešću koja ga je sprečila da osvoji ponešto na proleće, ovaj drugi deo mu je odličan.Ko će da dobije treći GT godine? Pa, ovo bi bile poželjne karakteristike za svakoga ko se ičemu nada ovog septembra:1. Snažan brdski vozač. Svega 45km hronometra na celoj trci + 5 mountain top finish etapa. Ko ne bude imao noge za brda i planine nema ovde šta da traži.2. Kao i uvek, neodvojivo od 1. je i ovo: dobra timska podrška za planinske etape. 3. Izostanak ikakvih ambicija vezanih za svetsko prvenstvo koje se vozi odmah posle Vuelte. Izvestan broj velikih imena koji su na startnoj listi povući će se pre kraja trke kako bi se spremili za Mendrizio. Balan, Kunego, Kanćelara, bar Frank Šlek, ako ne i Endi (i on najverovatnije), Žilber i još poneko...I ko ostaje u najužem krugu favorita?Pre svih, tri Španca i jedan Italijan (ne obavezno ovim redosledom na podijumu):1. Samuel Sančez. Olimpijski pobednik iz Pekinga, prvi vozač Euskaltela i iskusni, solidni brdski vozač kome je ovo cilj sezone. Bio je već jednom treći, a imaće vrlo dobru podršku. Ide mu na ruku i to što je Igor Anton Hernandez i sam sasvim legitimna pretnja u GCu pa će konkurencija morati da drži jedno oko i na njemu kad se krene uzbrdo.2. Ivan Baso. Bio je 3. na Touru, 1. i 5. na Giru, ali Vueltu, čini mi se, vozi prvi put. Ima možda i najjaču podršku, sa Krojcigerom i Šmidom pre svih kao vrlo, vrlo sposobnim brdskim vozačima. Tu su i Kalrstrom i Zaugg, a Benati baš i nema neku naročito jaku podršku za sprintove što pokazuje da je Liquigas vrlo ozbiljan kad je GC ove trke u pitanju. Basova eventualna pobeda bi zaokružila sjajnu GT sezonu za njih (Pelicoti i Baso na Giru, Pelicoti, Nibali i Krojciger na Touru). 3. Alehandro Valverde. Jedini GT koji vozi ove godine, a uz to možda i jedini koji će voziti u narednih nekoliko, s obzirom na suspenziju koja mu visi nad glavom već neko vreme. Bivao je 2., 3., 4., i 5. na Vuelti. Verujem da bi voleo da upotpuni niz, ali ne 6. mestom. Takođe ima dobru podršku, i ako mu se ne dogodi uobičajeni raspad na jednoj od brdskih etapa, verovatno je prvi favorit za pobedu u GCu.4. Ezekijel Moskera. Vozi za kontinentalnu ekipu Xacobeo-Galicia i tipičan je španski biciklista koji nigde izvan svog rodnog poluostrva nije imao uspeha. Ali zato ima 4. i 5. mesto na Vuelti i vrlo, vrlo jake penjačke noge. Nešto slabija ekipa, gotovo nepostojeće hronometraške sposobnosti, ali zato ogromna želja da se napravi dobar rezultat. Smatram ga za nijansu manje sposobnim da pobedi nego ovu prethodnu trojicu, ali sa ovakvim etapnim profilima (i nešto slabijom konkurencijom) Vuelta 2009. mu sasvim odgovara. Kao što Giro uvek ima ponekog matorog Italijana koji sve iznenadi i namuči poznatije klince za sve pare, tako često bude sa Špancima na Vuelti. Moskera je taj ove godine.Iza njih pre svih treba pomenuti Evansa i Gesinka, kao i malog Fuglsanga iz Saxoa, ali o njima drugi put.Za sada, glavno je znati da slede dve tipične sprinterske etape po onoj tepsiji od Nizozemske. Za njima je u utorak etapa do Liježa koja bi trebalo da bude zanimljivija. Vozi se preko brda koja se redovno koriste u ardenskim klasicima (Amstel Gold, Lijež-Bastonj-Lijež). Ako i ne bude previše važna za GC Vuelte, biće zanimljiva kao generalna proba za nekolicinu putnika za Mendrizio. Kunego, Balan, braća Šlek, Žilber, ali i Vinokurov probaće ovde da uzmu etapu i može da se desi da gledamo vrlo zanimljivu trku, lep prolećni klasik kad mu vreme nije. U sredu je dan odmora kako bi se ceo karavan preselio u Španiju. Četvrtak i petak, borba begova i sprinterskih ekipa, a onda sledećeg vikenda počinje borba za GC. U subotu ITT, 30km u okolini Valensije, a u nedelju prvi mountain top finish, i to na HC usponu. Ali o tom potom.

Link to comment

chisto da se pomene, ciolek dobio jucherasnju etapu. TVE prenosi sve. iako spanski ne razumijem, prijatnije mi je to slusati nego onog lika sa ES

Link to comment

Ja sam i dalje impresioniran komentatorom, koji je tek 3 metra pre cilja shvatio da će Cunego da dobije.Dobra etapa, ali malo spora za moj ukus na zadnjem brdu. Bez pravog obračuna. Basso nema snage da pobegne Valverdeu. Evans dobar, ali ga treba videti kako će da brani majicu.

Link to comment

i jucerasnja etapa je bila zanimljiva. prvi veloso, drugi marzano [ako se ne varam], a valverde treci, chime je uzeo zlatnu majicu od evansa. basso izgubio josh malo sekundi :(

Link to comment

jel gleda neko ovo?mom neistreniranom pocetnickom oku, vuleta je uzbudljivija od toura. danas je evans izgubio oko1.20 u odnosu na valverdea, zbog neke pizdarije sa biciklom, pa je morao da mjenja, ali je chekao vozilo oko minut. basso izgleda rutinski otpratio valverdea, bez prevelikih uzbudzenja, iako ima oko minut zaostatka.

Link to comment

Dobra etapa, istina nisam pogledao poslednjih 5 km. Šteta za Evansa i njegov defekt sa bajsom i čini mi se da je ovom etapom okončana borba na brdima, jer su preostale samo brdske etape su bez cilja na vrhu. Gesink je mlad i ne verujem da može da odgovori Valverdeu na ITT-u. Čini se da je Vuelta završena pobedom Valverdea, što čini mi se zatvara vrata Contadoru Caissu, pa možda čak i na duži period.Jel to Contador potvrdio da nastupa za Astanu sledeće sezone?

Link to comment

zavrsila se vuleta. dobio valverde, druga polovina trke nekako ipak manje zanimljiva, ali sve u svemu, meni je bilo zabavno. zao mi je sto basso nije medju 3.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...