Jump to content
IGNORED

Jezičke adoumice™


bus

Recommended Posts

Ma nisam se ja ni upuštala u raspravu s njom, samo pitala da li treba da dodam j u drugim padežima. Čisto sumnjam da su sve Mie / Mije razmatrale pravopisna pravila, a nije mi do toga da se ubeđujem s njima oko njihovog imena. Što se mene tiče, ako kažu bez j, biće im bez j.

 

Hrvati imaju Miu Begović, kako joj to pišu? :)

Ili je bolje da ne čačkamo dalje :lol:

 

Link to comment

vidi kako je smesno ovo u blicu, nisu znali kako da deklniraju miju, pa kroz ceo tekst begoviceva, pa begoviceva :D

debili.

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/cuvena-hrvatska-glumica-se-napila-pa-prozivala-policajce-da-su-srbi/5cdv1ft

 

evo danas iz jutarnjeg o miji, a jutarnji su pismene novine.

 

https://www.jutarnji.hr/spektakli/domace-zvijezde/mia-dimsic-vec-je-ovo-nevjerojatno-a-najvise-bi-me-razveselio-porin-za-album-godine/7066404/

Link to comment
37 minutes ago, pt 2.0 said:

but my agony is neverending - šta je skid (english, noun).

kontektst je sledeći: 

Figure X illustrates an isometric view of an individual pulsed power formation skid.

...

Each skid is composed of capacitors, inductors, fast high current switches and associated trigger and dump circuitry.

 

Kontekst će biti mnogo jasniji uz sledeću sliku u spojleru
 

Spoiler

 

US20160276044A1-20160922-D00006.png


 

 

Skid u ovom slučaju predstavlja šasiju ili paletu na koju se kače pomenuti pasivni elementi (kondenzatori, kalemovi, osigurači) shodno svojoj veličini i karakteristikama. Ne koriste se pojmovi board ili chasis koji su rezervisani za elektroniku i dimenzija su reda cm2. Skidovi se mere u m2 i više se pominju u mašinstvu i konstrukcijama.

Link to comment
16 hours ago, darling said:

vidi kako je smesno ovo u blicu, nisu znali kako da deklniraju miju, pa kroz ceo tekst begoviceva, pa begoviceva :D

debili.

 

https://www.blic.rs/vesti/svet/cuvena-hrvatska-glumica-se-napila-pa-prozivala-policajce-da-su-srbi/5cdv1ft

 

 

:lol:

To kao kad ne znaš da li se piše fioka ili fijoka pa napišeš ladica :D

 

Nisam sigurna da se ta pismena varijanta poklapa sa situacijom na terenu. Imam utisak da većina onih koji se zovu Mia, kao i oni koji su im dali ime, ne dodaju j u ostalim padežima. Neki bi se verovatno i uvredili i insistirali na tome da nema j.

Link to comment

Imam resenje. Kad smo u drustvu sa Miom ili Mijom, posto je tu, ne moramo bas da je dozivamo i propustamo kroz padeze, a kad je ogovaramo odsutna, najmanje ce joj smetati to jedno j viska ili manjka. :dry:

Edited by Nesh
Link to comment

kad si u drustvu s mijom, pricaj kako oces. uvek mozes da se pravis il da nisi reko j, il da ona nije cula j :D

al ovde pomazemo uciteljici da ispravi pismeni rad u kom dete pise o tome kako je provelo zimski raspust s mi(j)om. 

Link to comment
On 2/24/2018 at 8:31 PM, darling said:

bili  :D

 

 

tvoja mia ne zna. mora j, svakako izmedju dva i. i ostalim padezim takodje. evo malo sam svrljala po hrvatskom pravopisu na netu, tamo je j i u instrumentalu, dakle s mijom. 

 

 

 

 

 

 

fala bogu

Link to comment

Red Herring
Ignoratio elenchi

(also known as: beside the point, misdirection [form of], changing the subject, false emphasis, the Chewbacca defense, irrelevant conclusion, irrelevant thesis, clouding the issue, ignorance of refutation)

Link to comment
  • 1 month later...
  • Krošek changed the title to Jezičke adoumice™
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...