Jump to content
IGNORED

Stripovi


precog

Recommended Posts

16 hours ago, goofs said:

Kako iznudjen, daj info.

Pa prejaki su da bi mogli da se blokiraju da uđu na tržište na osnovu toga što kreću sa izdavanjem stripova za koja već postoje prava kupljena za ovo tržište i što, po pravilu, ne bi smeli da rade. ČK je mogla da se utali da prepusti svoje materijale i prevode za neku crkavicu u udelu ili da sedi sa strane i smrdi. Oni ionako vrlo lako dignu ruke od nekog projekta pa im nije preteško palo, svoja izdanja ionako tankuju s cenom do besmisla tako da će to i sad da urade vrv.

16 hours ago, *edited by mod said:

Teško, ovo je velika firma, rade dosta ovakvih projekata. Štampa se u Rumuniji koliko vidim. A ne znam kakav je dil sa pravima, prevodima itd 

Oni su radili ako si zapazio one Disney priče sa figuricama koje govore. Isto prva knjiga bila tipa 199/399 din (ne sećam se) a posle 999 din i ima ih osamstopetsto. Tvoja poslednja rečenica retko kog konzumenta stripova zanima, a veoma je bitna stavka u funkcionisanju izdavačkih kuća i finansijskoj konstrukciji. 

Link to comment

Mislim da sam ih video i sa nekim maketama na isti način. 

 

Nije mi jasno kako striminge servisi poštuju lokalna prava a ovi za stripove ne moraju, kontam da je neki loop hole uz masivni deal sa Diznijem?

 

P.S. to se odnosi na sve konzumente, bilo da su u pitanju stripovi, kobasice, pivo...

Link to comment
4 hours ago, Valkyrie said:

Pa prejaki su da bi mogli da se blokiraju da uđu na tržište na osnovu toga što kreću sa izdavanjem stripova za koja već postoje prava kupljena za ovo tržište i što, po pravilu, ne bi smeli da rade. ČK je mogla da se utali da prepusti svoje materijale i prevode za neku crkavicu u udelu ili da sedi sa strane i smrdi. Oni ionako vrlo lako dignu ruke od nekog projekta pa im nije preteško palo, svoja izdanja ionako tankuju s cenom do besmisla tako da će to i sad da urade vrv.

Oni su radili ako si zapazio one Disney priče sa figuricama koje govore. Isto prva knjiga bila tipa 199/399 din (ne sećam se) a posle 999 din i ima ih osamstopetsto. Tvoja poslednja rečenica retko kog konzumenta stripova zanima, a veoma je bitna stavka u funkcionisanju izdavačkih kuća i finansijskoj konstrukciji. 

 

uh, što tako ne uzmu teksa vilera pa da krenu s odabranim pričama, haha. veseli četvrtak ionako izdaje regularnu seriju brzinom ranjenog puža.

 

marvel me ne zanima preterano.

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

loop hole uz masivni deal sa Diznijem?

Pa za naslovnice svih tih priča su stavljali slike iz Disney crtanih, samo to je moralo biti plaćeno ko zna koliko, da ne pričam ako su u knjigama odrađivali crtani step by step (moja deca imaju samo Simbu, tako da ne znam za ostale knjige).

 

Ovo sa Marvelom je trebalo da im ide kao sveščice tanke, i da budu isključivo kiosk izdanja. Evo po formatu vidiš koliko su to ispoštovali a, živi bili, garant će ući i u knjižare/striparnice. 

 

Videla sam kojih 100 će izdati, od dosta stripova u nastavcima ili koji su deo celine - uradiće po jedan. 

Link to comment
15 minutes ago, Valkyrie said:

 

 

Ovo sa Marvelom je trebalo da im ide kao sveščice tanke, i da budu isključivo kiosk izdanja. Evo po formatu vidiš koliko su to ispoštovali a, živi bili, garant će ući i u knjižare/striparnice. 

 

Videla sam kojih 100 će izdati, od dosta stripova u nastavcima ili koji su deo celine - uradiće po jedan. 

Ne znam koliko će u striparnice. Sve zavisi od tiraža i kako im krene. Vidim da su neki veseljaci uzeli nekoliko brojeva Venoma za 300 i valjaju za 1000-1500. Doduše ne znam odakle im ideja jer em ide TV reklama em ih na trafikama još uvek poprilično ima.

 

Što se tiče tih 100 tu baš ima sve i svašta. Od izdanja koja su još uvek zbog malog broja bila sa suludim cenama preko potpuno nebitnih izdanja pa sve do onih koji se već sad mogu nabaviti za istu ili manju cenu.

Edited by *edited by mod
Link to comment
18 minutes ago, Sundance Kid said:

uh, što tako ne uzmu teksa vilera pa da krenu s odabranim pričama, haha.

Zar nije jasno da samo uzimaju otimaju ono gde ima para? :happy:

 

P.S. Teksa oriđiđi i na ITA i domaći mogu ja da ti prodam (ako se razvedem pa konfiskujem kolekciju)

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
23 minutes ago, *edited by mod said:

Ne znam koliko će u striparnice. Sve zavisi od tiraža i kako im krene. Vidim da su neki veseljaci uzeli nekoliko brojeva Venoma za 300 i valjaju za 1000-1500. Doduše ne znam odakle im ideja jer em ide TV reklama em ih na trafikama još uvek poprilično ima.

Ne razumemo se, stvar je u tome da nije smeo da bude njihov izbor hoće li ili neće u knjižare, striktno je trebalo da štampaju sveščice-kiosk izdanja. Diznija su valjali i po Maksiju jbt. 

Ovo za Venoma je očekivano, srpska preprodavačka posla. Samo što su požurili sa 10€ cenom. Nekako i sumnjam da će ozbiljan kupac stripova krenuti od broja 2 pa do 100 i BAŠ će Venoma od 300 da propusti pa posle da ga šure na Kupindu.

  • Hvala 1
Link to comment

Meni je stvarno teško da zamislim da neko hoće da skupi svih 100 za 1000e i da to drži na polici zbog rikne. Jer kao što si rekla ima tu iseckanih izdanja a i dosta randoma. Ali ja se npr radujem što će World War Hulk da bude konačno normalan sa cenom.

  • +1 1
Link to comment

Bio je World War Hulk u Darkwoodu, ne sećam se cene doduše. Izdali su tada i još par “novela”, većina ih je na ovom spisku, već tad mi je bilo jasno da taj Marvel nije za mene, paralelni univerzumi, brojne iteracije likova, nepostojanje kontinuiteta, a sve u kombinaciji 1500+ izdanja…meh.

 

Od tih čistosuperherojskih skupljao sam samo Betmena, i to sporadično, kroz bookdepository (i alternative).

 

Inače, da, ne ide ni meni u glavu koncept serije od 100 komada, ko ima mesta da skladišti sve to? Mislim, onaj ko ima prostor za kućnu biblioteku je ima verovatno već popunjenu, a ako je fan Marvela ima i bar 5-10 izdanja sa ove liste. 

  • +1 3
Link to comment

Sad sam krenula da pišem, Darkvudovo izdanje je bilo sasvim korektno i ok cena. Nažalost nedostupno je a ne znam kako se kreće na kupindima.

U Delfima je bio na engleskom za već debele pare, ali gle čuda - Hachette izdanje :wacko:

 

@goofs jako je teško u Marvelu držati se kontinuiteta, baš iz razloga što kažeš previše priča, autora, preklapanja, oslanjanja na neke desete serijale itd. Zato je bitno odabrati zaokruženu priču i izdati je celu, da se omogući kupcima da imaju kompletiranu priču bez da moraju da love drugačija izdanja i da se snalaze. Ovo poslednje se slažem, kolekcionari verovatno ovo sve već imaju, verovatno i u boljim izdanjima. Izuzetak su likovi koji kupuju isključivo na srpskom/hrvatskom pa će im značiti preveden strip.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...