Jump to content
IGNORED

Prehrambena YU nostalgija


FranziskaKafka

Recommended Posts

Tad sam vec bio "veliki", ali to ne znaci da se nisam otimao za isti.Bile su 4 varijante, ne zna se koja je bila bolja:mondje9.jpg
o da, TO je bio slatkis, kakav Mars :) a da li se secas da je prvo pakovanje kada se Mond pojavio na trzistu bio drugaciji, u metaliziranom nekom papiru? pa se posle preslo na ovaj tip pakovanja.
Link to comment

Krasove bombone od visnje, tvrde, unutra visnja punjenje, umotene u crno, bordo ambalazu, pepermint bombone bele, a unutra cokolada@manc - Helf - kao kavabon, samo zelene i da, ima ih opet, ali u vise ukusa. Ima i onaj stari, pravi.Zaboravih da bacim love za kajzerice, pakovane u crvenu plasticnu mrezicu.

Link to comment
pkb-ove pogacice, one lisnate, sparusene u kesicama po dve i pkb-ov jogurt iz tetrapaka. neki su voleli one visoke kao harmonika, lepo pecene, cak resije a ja sam obozavao kad su dobro stutkane i blede. bilo je jako bitno izabrati odgovarajucu kesicu ali najbitnije su bile tehnike konzumacije. svako je imao svoju. ja sam pogacici pristupao na sledeci nacin - prvo bih pazljivo odvojio gornju koricu, zatim je savio na pola (sa unutrasnje strane da ne bi poispadale mrvice s kore) pa savio jos jednom na cetvrt. tako savijenu bih je skrckao u dva zalogaja, svaki zalivajuci jogurtom. zatim bih odvojio donju koricu i ponovio postupak. onda bih grickao skorene ivice okolo naokolo dok mi ne ostane samo sredina. sredinu sam pazljivo listao na blokove od po tri cetiri listica, grickao i lagano uzivao uz ostatak jogurta.
identično jedemo pogačice!!!!bukvalnoi iste volimo, one pljosnateja i kad sama pečem, jedem ih polužive samo da su one meni bele i meke :lolol: Edited by orderka
Link to comment
Cokolade "Bata" i "Seka". I cokolada "Medo".
a one prigodne čokolade iz zvečeva: samo ti i volim te?
da, da, ukus jabuke. :wub: + slovenacke (?) bonbone kojima ne mogu da se setim imena, plave (neka tirkizna nijansa), pojavile se sporadicno ponovo pre nekoliko godina, dodjavola kako li se zvase?!?!?! Upakovane isto kao i "kavabon" i isti oblik - cetvrtaste, sa kruznim udubljenjem u sredini...el se seca neko "kviki" kokica ( karamel ukus :wub: ) + ona neka slana "kviki" zanimacija u maloj svetlo crvenoj kesici sa onim zutim kengurom/stakorom, a oblika kostice od tresnje otprilike? :wub::wub::wub:
rekla angelfish helf, a ovo bi bio kviki-gric.bila je jedna čokolada, u celofanskom omotu, u obliku kvadrata, gori i doli tamno smeđa, u sredini bijeli sloj. okusa, onak, po čistom šećeru, ali tada mi je bio odličan. i onaj red žvaka-kuglica u različitim bojama.
Link to comment
ako se stavi kvasac, onda su iste kao ustipci ;) bez kvasca su zetske priganice. ovu fensi smensi varijantu sa suvim grozdjem ne znam. takodje ide i ulje, da ne budu jadne :P stavljaju se i secer i so, da bi se postigao neki kosmicki red, sta li......
vaistinu. čuj kvasac i suvo grožđe na junačkom kršu. razmazilo je primorje <_<
Link to comment

kad smo kod kvazicokolada, bio je ionaj euroblok sa likovima iz crtanih filmovajel zna neko kako se zvao i da li se vise proizvodi keks valjkastog oblika (kao sarajevski lokum, kojeg opet ima u prodavnicama) preliven cokoladom, a konzistencije i ukusa slicnog onim kinder i sl torticama (tijesto, vanila krem, a javlja mi se i malo ruma)?

vaistinu. čuj kvasac i suvo grožđe na junačkom kršu. razmazilo je primorje
ne kvasac, samo grozdjice. kvasac se koristi kod vas na $everu (ustipci :wub:) Edited by morgana
Link to comment
a one prigodne čokolade iz zvečeva: samo ti i volim te?
Ima, ima. Kupila ja pre neki mesec-dva u VERO-u, da se uverim da li je ukus identican onome iz uspomene... :grc_grc_grc: Ali nije. Ni prineti. Mislim da sam bacila pola. Medjutim, ono za cime ja tragam i zudim, to Grk nije uvez'o... Zift crn omot sa velikim klik-klak-like ilustrovanim visnjama. Tamna cokolada... a unutra sirup... Nesto kao Griotte, samo bez kandirane visnje ... i bez alkohola.. ali valjalo je! A onaj crni omot je delovao nekako spooky, kao da je neko mracno zadovoljstvo u pitanju. :naughty:
Link to comment
i onaj red žvaka-kuglica u različitim bojama.
Ajme, te. :wub: Divota, još ih ima, našla ih u Kraševoj radnji na pjaci. :) + onaj smoki u crvenom pakiranju. Dvojni C. I neki Koala keksići, koje još (bez uspjeha) tražim. <_<
Link to comment
kad smo kod kvazicokolada, bio je ionaj euroblok sa likovima iz crtanih filmova
nekidan nasao u jednoj radnji onaj mali euroblok sa zivotinjama sa farme.krava, kokos, svinja, sve zivo!u raznobojnim folijama!
Link to comment

Centroprom - kokiblok i kikibloku karamelu kao pravougaonik, kokice i kikirikiVecita misterija ostace CW Post, kratko trajalo, kao neke slatke cerealije u beloj kesici. Niko se toga ne seca..Sok "Tang", na rastvaranje, fla-vor-aid od borovnice i odvratne papirne sendvic kifle umotane u celofan, danas taj miris poistovecujem sa sendvicem od juce, ili sendvicem koji se vratio sa ekskurzije, tada bilo nesto naj.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...