Jump to content
IGNORED

Jasenovac


Recommended Posts

Dobro, taj deo razumem. Onda bi Oluja i Bljesak bile skolski primer genocida, recimo.
Nije baš školski primerIzmeđu 1991. i 1995., Martić je bio na položajima ministra unutarnjih poslova, ministra obrane i predsjednika samoproglašene "Srpske Autonomne Oblasti Krajina" (SAO Krajina), koja je kasnije preimenovana u "Republiku Srpsku Krajinu" (RSK). Zaključeno je da je tijekom tog razdoblja sudjelovao u udruženom zločinačkom pothvatu u koji je bio uključen i Slobodan Milošević, a čiji je cilj bio stvaranje ujedinjene srpske države putem počinjena široko rasprostranjene i sustavne kampanje zločina protiv nesrba koji su živjeli u područjima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini koja su trebala postati dijelom takve države.
Link to comment

Za one koji nisu pratili tvoj opus na jednom drugom forumu: da li ova činjenica opravdava progon celokupnog stanovništva Krajine, pod pretnjom genocida?

Link to comment
Za one koji nisu pratili tvoj opus na jednom drugom forumu: da li ova činjenica opravdava progon celokupnog stanovništva Krajine, pod pretnjom genocida?
Ne, ali svakako opravdava vojnu akciju protiv rezultata zločinačkog pothvata čiji je cilj bio stvaranje ujedinjene srpske države putem počinjena široko rasprostranjene i sustavne kampanje zločina protiv nesrba koji su živjeli u područjima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini koja su trebala postati dijelom takve države.Moramo evakuisati civilno stanovništvoEdit; pogledati video. Edited by St.Anger
Link to comment
...a čiji je cilj bio stvaranje ujedinjene srpske države ...putem počinjena široko rasprostranjene i sustavne kampanje zločina protiv nesrba koji su živjeli u područjima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini koja su trebala postati dijelom takve države.
Vidiš razbih ovo tvoje boldovano na dva dela. "Secesionizam" lupetanja. :rolleyes: Sa prvim se slažem. Legitimno pravo jedne zajednice da se instituciono uredi. život je Božji dar, a ne Papin.Drugi deo? Valjda ti znaš čemu služi.

Na tim prostorima gotovo i da nema nesrba. Nešto malo Italijana...A počinjeni zločini snaga RSK ne opravdavaju zločine novoformirane države uključujući i genocid na crkvenoj osnovi.

Link to comment
...putem počinjena široko rasprostranjene i sustavne kampanje zločina protiv nesrba koji su živjeli u područjima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini koja su trebala postati dijelom takve države.Moramo evakuisati civilno stanovništvo
Ni je ni čudo St.ASnger što ostali nisu sačuvali prisebnost sa tvojom zaslepljenošću državotvornim.šta su trebali da ostave civile da ih ubijaju po kućnim pragovima? :P A kuće su im spalili zato što se planira izgradnja novih luksuznih objekata? :rolleyes: A odmah po završetku egzodusa vratilo se 99% privremeno sklonjenih civila? :rolleyes: ...
Link to comment
Billadni, ima li teme koju ti nećeš srozati u blato svojim stravičnim lupetanjem?
Ja lupno ili ti po običaju ne kapiraš? :( Nađi bilo koje važno lupetanje i deset ću ti se puta izvinuti. Ili ti meni. (preskoči sitne omaške.)Raspravimo ili ćuti.Ako uđeš u raspravu nemoj da podvijaš rep sve dok ne dođemo do situacije da drugačije ne može. Edited by billadni
Link to comment
Na tim prostorima gotovo i da nema nesrba.
Ti izgleda dobro poznaješ situaciju - al tek od 1991 kad je udruženoi zločinački pothvat završio posao.
Slobodna Dalmacija je došla u posjed "Zapisnika o primljenim obaveštenjima", odnosno do iskaza okrutnog zločinca Damira Travice, "vojnog obveznika JNA", danog 13. veljače 1992. godine kapetanu prve klase Dragomiru Pećancu, "ovlašćenom starešini Organa bezbednosti Vojne pošte 7280 Knin" o "ubistvu porodice Čengić Drage dana 18. 01. 1992. godine u s. Ervenik, SO Knin", uz sudjelovanje zapisničarke Snježane Sladić.Toga 18. siječnja 1992. godine u selu Rupe u šibenskom zaleđu poginuli su Nebojša i Rajko Kovačević i Rade Vrcalin iz Ervenika. Tada 35-godišnji Damir Travica, vlasnik gostionice Taverna u Erveniku, za njihovu smrt saznao je istoga dana oko 13 sati i odmah o tome krenuo obavijestiti Slobodana Kovačevića zvanog Ćipe, "svoga najboljeg druga", da "shodno našoj ranijoj zakletvi koju smo dali jedan drugom ako se desi i jednom našem mještanu srpske nacionalnosti bilo što, da ćemo protjerati i popaliti sve Hrvate iz našeg sela".Travica i Kovačević do večeri su razradili svoj zločinački plan. U zločinačkom pohodu priključio im se i Nebojša Travica zvani Nebesilo kojemu je Damir Travica rekao:"Idemo u zaseoke Čengići i Đakulovići da zapalimo kuće Hrvata i da ih pobijemo, te sam Nebojši i Slobodanu zapretio riječima: "Nemojte da bi ko od vas progovorio, ili to bio ja ili vas dvojica, znate šta poslije ovoga može biti!".Slobodan Kovačević se kretao na čelu naše trojke. Za Slobodanom u dvorište Drage Čengića ušao sam ja, a za mnom Nebojša.Nisam siguran da li je vrata otvorio Drago Čengić sa unutrašnje strane ili njegova supruga Nevenka, a moguće je da je Slobodan nasilno otvorio vrata i odmah nakon toga ja sam čuo Slobodana Kovačevića kako je iz sveg glasa povikao: "Hoće li se vratiti ustaše, majku vam jebem!". Zoljom na kuću Odmah iza toga začuo sam, ne sećam se tačno, ali mislim dva ili tri kratka rafala ispaljena iz automatske puške. U tom momentu ja sam već došao iza leđa Slobodana Kovačevića koji se nalazio na oko 2 metra u kući od ulaznih vrata i tada sam vidio lijevo od mene za oko 2,5 metara Dragu Čengića koji je bio u polusjedećem položaju naslonjen dijelom leđima na krevet i na zid i iz vrata i grudi je tekla krv, čini mi se da nije davao nikakve znakove života, a pored Drage sa njegove lijeve strane sa glavom na Draginim grudima u poluležećem stavu je ležao najverovatnije Dragin stariji sin koji također nije davao znake života.Nevenku Čengić sam vidio pravo ispred mene da u polustojećem stavu drži mlađeg sina u naručju, i vidio sam da je i Nevenka, a i mlađi im sin krvavi i vidio sam lijevo od Nevenke na zidu tragove krvi.Zaboravio sam reći da je i stariji njihov sin bio krvav svuda po tijelu.Nevenka, a čini mi se i njihov mlađi sin, davali su znakove života. Kada sam vidio Dragu Čengića i njihova starijeg sina, iz svog krateža sam prema njima dvojici ispalio jedan metak, a zatim sam pored Slobodana sa iste udaljenosti kao i prema Dragi, znači sa oko 2-3 metra, ispalio drugi metak iz krateža. Arsenalom oružja na civile I pored mog pucnja prema Nevenki i mlađem djetetu Nevenka je i dalje stajala na nogama. Dobro se sjećam da je glava djeteta kojeg je Nevenka držala u naručju u odnosu na mene bila na lijevoj strani njenih grudi upravo u pravcu gdje sam ja ispalio drugi metak iz krateža.Dobro se sjećam da sam vidio kada je Kovačević prišao Nevenki Čengić, uhvatio je lijevom rukom za kosu, a u desnoj ruci se nalazio njegov nož koji je on stavio na grlo Nevenke Čengić i rekao joj, koliko se sjećam, sledeće: "Jebem li ti majku ustašku, oće li se vratiti ustaše, sad ću te zaklati!"...Rekao sam Slobodanu Kovačeviću: "A u pičku materinu, ajdemo ća", a Slobodan mi je, koliko se sjećam, odgovorio "Samo ću je malo naklati".Zaboravio sam da kažem da dok je Slobodan Kovačević prilazio Nevenki i držao joj nož na vratu... ja sam za to vrijeme uspio svojim upaljačem otvorenim plamenom zapaliti pokrivač na kauču ... ja sam bio svjestan da ako zapalim krevet, izgorit će sve u toj prostoriji."Kada su se uvjerili da su zapalili kuću i da će u požaru izgorjeti tragovi njihova zvjerstva, Damir Travica, Slobodan Kovačević i Nebojša Travica koji, navodno, "nije ulazio u kuću", ustrijelili su Čengićeva psa koji je počeo lajati. "Kada sam završio pucanjem u psa i izišao iz dvorišta... začuo sam lijevo od ulaznih vrata kuće jecanje i krkljanje, a koje je, u to sam siguran, proizvodila Nevenka Čengić svojim glasom. Sjećam se dobro da sam Slobodanu Kovačeviću rekao:"Idi vidi je li ono Nevenka i završi posao", a moguće je da sam mu rekao "dokrajči posao". Nebojša i ja smo krenuli polako putem prema zaseoku Đakulovići i nakon što smo prošli dvadesetak metara iz pravca odakle se čulo Nevenkino jecanje... čuo sam jedan rafal iz automatske puške.Ubrzo iza toga sustigao nas je Kovačević Slobodan i dobro se sjećam u lijevoj ruci je držao svoj nož, pokazao meni i Nebojši krv na tom nožu, a zatim je obrisao nož i vratio ga u korice.Dok je Kovačević Slobodan držao nož u ruci, pokazao nam je pokretima ruku i nožem kako je Nevenku Čengić držao za kosu i kako je zamahnuo nožem kada joj je presjekao grkljan, pri tome rekavši: "Preklao sam je"." Nakon stravična ubojstva obitelji Drage Čengića zločinačka trojka zapalila je sve kuće, staje i stogove sijena u zaselku Đakulovići, a "Slobodan Kovačević je u kuću Petra ili Pavla Đakulovića ispalio projektil iz zolje nadajući se da u dijelu kuće gdje je zolja pogodila spavaju supruga i sin Pavla ili Petra Đakulovića, kao i on sam". Kada su zapalili sve u zaselku Đakulovići, Damir Travica je upitao Slobodana Kovačevića: "Ćipe, gdje ćemo, oćemo li prvo kod Josipa ili kod Pere Jurišića?", na što je Slobodan odgovorio "Idemo redom." Tu zapisnik kninskih "Organa bezbednosti" završava.Toni Paštar Slobodna Dalmacija
Edited by St.Anger
Link to comment

@Na tim prostorima gotovo i da nema nesrba.

Ti izgleda dobro poznaješ situaciju - al tek od 1991 kad je udruženoi zločinački pothvat završio posao.
Kako je ja shvaćam, gornja rečenica St.Anger se odnosi na situaciju pre rata, posle rata, i za vreme rata. Stoga su primeri zločina sukobljenih strana bez uticaja na nju.(PS: Sačekaj i porazmisli... Pusti vasudevu.)
Link to comment
Nije baš školski primerIzmeđu 1991. i 1995., Martić je bio na položajima ministra unutarnjih poslova, ministra obrane i predsjednika samoproglašene "Srpske Autonomne Oblasti Krajina" (SAO Krajina), koja je kasnije preimenovana u "Republiku Srpsku Krajinu" (RSK). Zaključeno je da je tijekom tog razdoblja sudjelovao u udruženom zločinačkom pothvatu u koji je bio uključen i Slobodan Milošević, a čiji je cilj bio stvaranje ujedinjene srpske države putem počinjena široko rasprostranjene i sustavne kampanje zločina protiv nesrba koji su živjeli u područjima u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini koja su trebala postati dijelom takve države.
Je li bre Anger? Sada ispada da je i taj Martic bio neki Gebels,Himler kome je glavni zadatak na umu bio ( a um mu je bio ko u mladjaHnog pileta)da izvrshi genocid nad svim Nesrbima (ili bolje receno nad svim onim ljudima koji nisu pravoslavne vere,jer je ovako korektnije a i u duhu NDH drzave).Jel on i neke Jevreje u tvojoj lijepoj eliminisao?
Link to comment
Teoretski, dakle, moguće je počiniti genocid bez ijednog ubistva.
Nije moguce. Radnje koje si naveo nisu navedene kao medjusobno iskljucive. Zasto nije moguce je vidljivo vec kad se prevede ova latinska slozenica. Sto se namere tice, ona se dokazuje u slucajevima postojanja genocida kao motiv za vrsenje genocida. Sama namera bez izvrsene radnje genocida podrazumeva druga krivicna dela ili ih ne podrazumeva uopste, ukoliko je onaj koji je ima zadrzi za sebe, ukoliko je javno ne iznosi i ukoliko nisu nastale nikakve posledice usled te namere.
Link to comment
Billadni, ima li teme koju ti nećeš srozati u blato svojim stravičnim lupetanjem?
Eto vidiš da se možemo složiti ponekad :thumbsup: A ni neizbežnih mirođija na temi ne nedostaje.
Link to comment
:thumbsup:
Vas dvojica se međusobno hrabrite?...foliranti imate moju podršku, ali sumnjam da će vam novo udruživanje potrajati. :D

Vasilije oćemo li u raspravu ili prepustaš loptu St.Angeru?
U tom slučaju moraćeš se deset puta i za njega izvinuti.
cool.gif

Edited by billadni
Link to comment
Nije moguce. Radnje koje si naveo nisu navedene kao medjusobno iskljucive. Zasto nije moguce je vidljivo vec kad se prevede ova latinska slozenica. Sto se namere tice, ona se dokazuje u slucajevima postojanja genocida kao motiv za vrsenje genocida. Sama namera bez izvrsene radnje genocida podrazumeva druga krivicna dela ili ih ne podrazumeva uopste, ukoliko je onaj koji je ima zadrzi za sebe, ukoliko je javno ne iznosi i ukoliko nisu nastale nikakve posledice usled te namere.
Da bi bilo ispunjeno krivično djelo genocida, mora se ostvariti kvalifikativni element genocidne namjere i jedna od pet radnji (alternativno - nije nužno da se počini svaka od njih; ja sam malo zajebao stvar što nisam stavio ono "ili" između radnje 4) i radnje 5)).Dakle, teoretski, u namjeri da istrijebiš određenu grupaciju, dovoljno je da ograničiš rađanje unutar iste. Recimo, spriječiš seksualni odnošaj između članova grupacije. (Da uzmem najbanalniji primjer mada bi se to moglo uraditi i drugačije - recimo, zakonski zabraniš porodicama određene nacionalne grupacije da imaju više od jednog djeteta.) Cilj takve radnje je očigledno onemogućavanje ili ograničavanje budućeg postojanja zaštićene grupacije.Ili, radnja premještanja djece iz jedne grupacije u drugu. Uzmeš broj djece iz grupacije X i prebaciš ih nasilno u grupaciju Y (u cilju asimilacije iste?) u namjeri da uništiš grupaciju X. Plastično rečeno: bitno je da je budućnost grupacije X (ili njenog dijela) namjerno ugrožena počiniteljevom (bilo kojom) radnjom od 1) do 5).
Link to comment
Dakle, teoretski, u namjeri da istrijebiš određenu grupaciju, dovoljno je da ograničiš rađanje unutar iste. Recimo, spriječiš seksualni odnošaj između članova grupacije. (Da uzmem najbanalniji primjer mada bi se to moglo uraditi i drugačije - recimo, zakonski zabraniš porodicama određene nacionalne grupacije da imaju više od jednog djeteta.) Cilj takve radnje je očigledno onemogućavanje ili ograničavanje budućeg postojanja zaštićene grupacije.
Pazi stvarno. Dobra ideja! Ko bi se toga sjetio do ti jarane... :s_dj::s_c: Primjećujem da danaske uočavaš gradacije u ge. Vredelo je truda. ;)

A i meni pane ideja! To neće imati uspjeha u slučaju crkvenog genocida. Naprimer, RSK proćera sve rimokatolike. Dođe Papa, uzme krst u ruku, i povrati stanje na prethodno. :D Cvrc Kinojko, tvoje dosetke kod Pape nemaju prođu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...