Jump to content
IGNORED

Jasenovac


Recommended Posts

Баш бих волео да знам колико је Срба истребљено у Јасеновцу?
Eh, sad pa jel nisi čuo da treba tu biti hladne glave i pametan. Ti bi sad o tome, a tek je 2008.Uostalom, opšte je poznato, a to će ti potvrditi St.Anger, da u Jasenovcu nije niko ubijen, naročito nijedan Srbin.Jasenovac i postojanje istog je samo velikosrpska propaganda. Mislim da će to St.Anger i Arlekino da ti objasne perfektno.
Link to comment
Eh, sad pa jel nisi čuo da treba tu biti hladne glave i pametan. Ti bi sad o tome, a tek je 2008.Uostalom, opšte je poznato, a to će ti potvrditi St.Anger, da u Jasenovcu nije niko ubijen, naročito nijedan Srbin.
link

O broju žrtava koncentracijskog logora Jasenovac, njihovoj vjerskoj i nacionalnoj strukturi, postoje različite procjene i pretpostavke: * 50.002 žrtava po poimeničnom nepotpunom popisu žrtava * 60.000 do 70.000 žrtava prema procjeni Franje Tuđmana objavljenoj u knjizi "Bespuća povijesne zbiljnosti" * 60.000 do 90.000 žrtava prema procjeni Slavka Goldsteina * 70.000 žrtava prema istraživanjima dr. Bogoljuba Kočovića, * 83.000 žrtava prema istraživanjima Vladimira žerjavića * 100.000 žrtava, brojka koja se navodi u United States Holocaust Memorial Museum u Washingtonu * 500.000 - 600.000 žrtava prema službenoj izjavi Zemaljskog povjerenstva Hrvatske za utvrđivanje zločina okupatora i njihovih pomagača 1945. * 600.000 žrtava, brojka koju navodi Centar Simon Wiesenthal * 700.000-1.2 milijuna žrtava, brojka koju je povjesničar Vladimir Dedijer iznio u knjizi "Novi prilozi"Neumjerena preuveličavanja i neumjesna smanjivanja, kao i korištenje broja žrtava u dnevno-političke svrhe, bila su omogućena činjenicom da stvarni broj žrtava nije nikada službeno verificiran, a poimenični popisi žrtava rata iz 1946., 1950. i 1964. nisu bili cjelovito objavljivani. Prema poimeničnom popisu iz 1964. godine, uz upozorenje priređivača da je popis nepotpun, u logoru Jasenovac smrtno je stradalo 50 002, a u Staroj Gradiški 9 587 osoba, ukupno 59 589 popisanih žrtava.Demografska istraživanja Vladimira žerjavića i dr. Bogoljuba Kočovića, koji su radili neovisno jedan od drugoga, dala su slične rezultate. Prema žerjaviću proizlazi da je u Jasenovcu stradalo oko 83 000 osoba (od toga između 45 i 52 tisuće Srba, 12 tisuća Hrvata i Muslimana, 13 tisuća židova i 10 tisuća Roma), dok je dr. Kočović došao do procjene da je u Jasenovcu život izgubilo oko 70 000 ljudi. Okvirne procjene ove dvojice stručnih istraživača do sada nisu opovrgnute nikakvim znanstveno utemeljenim argumentima. Posljednja istraživanja Memorijalnog centra Jasenovac, u kojima su žrtve pobrojane imenima i prezimenima, a mogu se provjeriti i u arhivu Centra, govore o oko 69 000 žrtava raznih nacionalnosti.

Neću već ću na osnovu istraživanja koja su mi dostupna reći da Tuđman uopšte nije bio daleko sa svojim procenama a bio je zbog toga sataniziran. - No to nije tema ovog topica pa molim da prekinemo o tome ili da se otvori novi thread.

Link to comment
Neću već ću na osnovu istraživanja koja su mi dostupna reći da Tuđman uopšte nije bio daleko sa svojim procenama a bio je zbog toga sataniziran. - No to nije tema ovog topica pa molim da prekinemo o tome ili da se otvori novi thread.
poprilično si dozvoljavaš druškane. no hajde, da ne budem nedemokratičan baš bih voleo da čujem na čemu temeljiš svoje procene. a onda možda možemo da krenemo i u relativizovanje holokausta, verovatno i za to postoje neki alternativni i naravno istiniti podaci. <_<
Link to comment
poprilično si dozvoljavaš druškane. no hajde, da ne budem nedemokratičan baš bih voleo da čujem na čemu temeljiš svoje procene.
Ja sam dao link a ima i u spoileru Ajde ti stavi link sa svojim izvorom i daj svoje podatke.
Link to comment
* 60.000 do 70.000 žrtava prema procjeni Franje Tuđmana objavljenoj u knjizi "Bespuća povijesne zbiljnosti"* 700.000-1.2 milijuna žrtava, brojka koju je povjesničar Vladimir Dedijer iznio u knjizi "Novi prilozi"
Zbog toga što su Tito i Dedijer dobro prebrojali Jasenovac između ostalog imadosmo zadnje klanje. Naučna metoda: i vuk sit i sve žrtve u Jasenovcu.

U toku WW2 Hrvatska je izgubila oko 800.000 ljudi. Deo toga su civilne žrtve, a deo vojne: ustaške, partizanske i četničke. Mislim da se broj stradalih ustaša procenjuje na oko par stotina hiljada.Titini pijoniri su u jasenovačke žrtve strpali skoro sve. Verovatno da bi zamaskirali monstuoznost i masovnost ustaškog klanja... brojka STVARNO stradalih u Jasenovcu je više puta manja od ubijenih u pogromima.
I ovaj novi spisak nevalja ništa
. Gledam ga i nađoh par svojih stričeva.
Stradali u partizanima, a nalaze se na spisku logoraša???
Ruganje Bogu. šta drugo.

trol of.

Edited by billadni
Link to comment
Ja sam dao link a ima i u spoileru Ajde ti stavi link sa svojim izvorom i daj svoje podatke.
evo ovako da ti kažem. što se mene tiče ja sa takvima mogu da razgovaram samo na jedan način, no međutim pošto već imam 50% warna zarađenih u komunikaciji sa ovim našim nacošima prepustiću zadovoljstvo diskutovanja s tobom nekome sa debljim živcima i jačim stomakom. ja mogu samo da izrazim nadu da će doći dan kada će u ovim našim državama zavladati normalniji sistemi pa ćete ti i tebi slični morati svoje argumente da dokazujete na sudovima te da gledate ćelije iznutra i tucate kamen ko u neka sretnija vremena.
Link to comment
ja mogu samo da izrazim nadu da će doći dan kada će u ovim našim državama zavladati normalniji sistemi pa ćete ti i tebi slični morati svoje argumente da dokazujete na sudovima te da gledate ćelije iznutra i tucate kamen ko u neka sretnija vremena.
Ja se nadam da nikada više neće doći to vreme gde će se za objavu rezultata naučnog istraživanja završiti u zatvoru i da neće Blic ni Politika određivati ciljeve i mete za hapšenja uz potporu mase pred skupštinom ko onomad Azema Vlasija.U stvari ako će se tako raditi u Srbiji to i nije stvar koja me mnogo zabrinjava - nekad sam brinuo zbog toga, a sada više ne.
Link to comment
Neću već ću na osnovu istraživanja koja su mi dostupna reći da Tuđman uopšte nije bio daleko sa svojim procenama a bio je zbog toga sataniziran. - No to nije tema ovog topica pa molim da prekinemo o tome ili da se otvori novi thread.
Нашли сте се једнак са једнаким, Павелић, Туђман и ти.
Link to comment
Нашли сте се једнак са једнаким, Павелић, Туђман и ти.
Pa zašto nisu napisao i sledeće osobe poput;Slavka Goldsteina, Bogoljuba Kočovića, Vladimira žerjavića - svi su oni tu negde sa tim brojevima.

60.000 do 70.000 žrtava prema procjeni Franje Tuđmana objavljenoj u knjizi "Bespuća povijesne zbiljnosti"* 60.000 do 90.000 žrtava prema procjeni Slavka Goldsteina* 70.000 žrtava prema istraživanjima dr. Bogoljuba Kočovića,* 83.000 žrtava prema istraživanjima Vladimira žerjavića

Ali u principu razumeo sam te na što si ciljao - pa ja sam to već davno govorio i primetio, bio je etiketiran kao ustaša i Stipe šuvar pa Račan itd - sve je to isto i već viđeno.

Link to comment
Pa zašto nisu napisao i sledeće osobe poput;Slavka Goldsteina, Bogoljuba Kočovića, Vladimira žerjavića - svi su oni tu negde sa tim brojevima.

60.000 do 70.000 žrtava prema procjeni Franje Tuđmana objavljenoj u knjizi "Bespuća povijesne zbiljnosti"* 60.000 do 90.000 žrtava prema procjeni Slavka Goldsteina* 70.000 žrtava prema istraživanjima dr. Bogoljuba Kočovića,* 83.000 žrtava prema istraživanjima Vladimira žerjavića

Ali u principu razumeo sam te na što si ciljao - pa ja sam to već davno govorio i primetio, bio je etiketiran kao ustaša i Stipe šuvar pa Račan itd - sve je to isto i već viđeno.

Износиш истраживањa у којима се у жртве убрајају само они са уредно забележеним именом и презименом о чему се у индустријализованој кланици за људе водило необично много рачуна, да сви буду пописани. Надам се да ће и праунуци да те се стиде.
Link to comment
Neću već ću na osnovu istraživanja koja su mi dostupna reći da Tuđman uopšte nije bio daleko sa svojim procenama a bio je zbog toga sataniziran. - No to nije tema ovog topica pa molim da prekinemo o tome ili da se otvori novi thread.
Ja zaista ne mogu da verujem niti da neko na ovoj temi poteze pitanje Jasenovca, niti da neko odgovara citiranjem Tudjmana kao relevantnog istorijskog izvora. Pritom, valjda svakom ko ima imalo predstave o tome kako su Jasenovac i nacisticki logori izgledali mora biti jasno da poimenicni spisak zrtava ne moze biti nista vise do donja granica prilikom procene tog broja. Postoji i sajt sa poznatim imenima poginulih. Svi da je 70 000 stvaran broj, pa u kom kontekstu je sve ovo izreceno? Malo li je? I jedna licna nota. Medju tim imenima ima vise clanova moje porodice nego sto nas trenutno ima u zivotu na svih 6 kontinenata. Da ne pominjem da se za mnoge clanova porrodice (ukljucujuci i mog rodjenog pradedu cije ime nosim) nikad nije saznalo ni gde ni kada su pobijeni. Ajde u ime neke preostale normalnosti pustite te mrtve bez daljeg prebrojavanja i pominjanja.
Link to comment
Ja zaista ne mogu da verujem niti da neko na ovoj temi poteze pitanje Jasenovca, niti da neko odgovara citiranjem Tudjmana kao relevantnog istorijskog izvora. Pritom, valjda svakom ko ima imalo predstave o tome kako su Jasenovac i nacisticki logori izgledali mora biti jasno da poimenicni spisak zrtava ne moze biti nista vise do donja granica prilikom procene tog broja. Postoji i sajt sa poznatim imenima poginulih. Svi da je 70 000 stvaran broj, pa u kom kontekstu je sve ovo izreceno? Malo li je? I jedna licna nota. Medju tim imenima ima vise clanova moje porodice nego sto nas trenutno ima u zivotu na svih 6 kontinenata. Da ne pominjem da se za mnoge clanova porrodice (ukljucujuci i mog rodjenog pradedu cije ime nosim) nikad nije saznalo ni gde ni kada su pobijeni. Ajde u ime neke preostale normalnosti pustite te mrtve bez daljeg prebrojavanja i pominjanja.
Управо. И брат мога деде чије име носе мој отац и брат од стрица је такође страдао од усташког ножа и то као војни хирург. Ради се о томе и због тога сам Јасеновац и поменуо, да ова гњида овде нема ни људскости, ни части, ни образа, ни морала.
Link to comment
Управо. И брат мога деде чије име носе мој отац и брат од стрица је такође страдао од усташког ножа и то као војни хирург. Ради се о томе и због тога сам Јасеновац и поменуо, да ова гњида овде нема ни људскости, ни части, ни образа, ни морала.
Nije tako izgledalo pitao si ovo;
Баш бих волео да знам колико је Срба истребљено у Јасеновцу?
Dakle svesno si pomenuo Jasenovac želeći da ga iskoristiš u diskusiji da bi nešto poentirao - mislim da je to sramotno takvo iskorištavanje mrtvih a to ti upravo i Oxford kaže.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...