Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

www.alembicbar.comalembic, haight st, san franciscogranicno mentalno iskustvo - verovatno najbolji kokteli koje sam pio u zivotu (pogledajte na sajtu, pise sve), 2 favorita - sampanj, narandzina voda i gin, drugi sok od celerovih stabljika, lime, gin, sveza menta i nesto sto nisam uvatio)plus suludo kuvanje. totalni respekt za hranu. moje prvo "nose to tail" iskustvo u zivotu pomesano sa molekularnim elementimada sam svinja - mentalno jesam - valjao bi se u blatu od zadovoljstva sta se tamo pojelo i popilo kao i od celog dozivljajajelo se ludo.paceca srca u nekom kreolskom zacinu, ljutooooom, sa tursijom od ananasahrskave kockice od skembica sa ajolijem od neke meksicke paprike - nesto kao cips verzija skembica, samo mekano unutra, posluzeno na novinskoj hartiji iz sf chronicles. moja zena koja prezire skembice, jela ko luda i vikala ovo nisu skembici sta je ovo.posirani obrascici od halibuta ne znam sa cimekapesanti ne pitajte me sa cime, isto ne znamsporo pecena praseca trbusina sa nekakvom sunkom i neverovatnom penom od krompirakroketici od kozjeg siranekakav bizarni polu industrial pola gothic western ambient, jeli na baru sto se pokazalo kao pravi potezu pozadini svira experimental jet set ceo sonic youth album na repeatsuper ljubazni barmen, sve objasnjava sta ti pravi, polunadrkane kelnerice sa attitudeom ali usluzne plus anoreksicno sexypreneo bi ga u beograd 1 na 1, nista menjao ne bi, makar samo ja i larsson u njemu jeli.meni i cene / http://www.alembicbar.com/local.pdf

Link to comment
ebate, al se malo postuje ovde...posetio Lodon ponovo, ali zbog navrat-nanos oganizacije puta opet izduvao mesto u Fat Duck-u, cak sam i, krajnje balkanski, pokusao da iscimam vezu. (da, da, poynajem coveka koji tamo radi, i to somelijea cool.gif )...jbgposle odlicnih dorucaka u hotelu, pristojnih brzih, kratkih i jeftinih ruckova, te odvratnih kinesko - burgerkingovskih vecera, castio sam sam sebe i blisku mi okolinu vecerom u Noura Central restoranu, Jermyn street, odma pod Pikadilijem. mesto je preporuceno u Mislenovom vodicu.predjelo sa standardnom tabuli salatom, toplim pita hlebom i neverovatnim tatarom od jagnjetine. zatim bamije sa jagnjetimom i nekim cimet - pirincem. onaj njihov giros (shaurma li se zove?) nije nesto, obicam zilavi raznjic.uz to boca Chateau Ksara blanc de blancs. sve ukupno 70 funti. prolazi, ali nemam razloga da se tamo vratim.
Noura nije lose mesto ali ne uvek. Svaki TAS je bolji i mnogo, mnogo jeftiniji, namirnice svezije, osoblje ljubaznije
Link to comment

Ništa posebno, ne jedem nešto više po restoranima. Svratim do Japanaca kod glavne železničke stanice po suši, vegetarijansku palačinku ili nešto slično (i dalje me fascinira kvalitet & generalna jedebilnost nečega što ukupno košta npr 6. dolara, znači oko 3 eu). Pored toga, da registrujem i pokušaj samoubistva nedavno u restoranu Palinka u jevrejskom kvartu (nije se radilo o otrovnoj hrani, već o nenormalnim količinama - tako služe ljudi). šnicle, na koje su nas doveli, ostavile su me ravnodušnim, međutim sarme su dobile jedno pozitivno brojanje (jes' da nisu k'o "naše"). (PS. Ako na forumu ima mađarospeaking Vojvođana koji znaju i da kuvaju na mađarskom, možda ovde mogu da pokušaju da dobiju posao i vizu.)

Link to comment
Noura nije lose mesto ali ne uvek. Svaki TAS je bolji i mnogo, mnogo jeftiniji, namirnice svezije, osoblje ljubaznije
ebiga, kad ne pitam gde treba. znacu za sledeci put :)
Link to comment
Palinka u jevrejskom kvartu (nije se radilo o otrovnoj hrani, već o nenormalnim količinama - tako služe ljudi). šnicle, na koje su nas doveli, ostavile su me ravnodušnim, međutim sarme su dobile jedno pozitivno brojanje (jes' da nisu k'o "naše").
mene ovo odusevilo na sajtu:CEVAPCICIMildly spicy skinless sausages, grilled and served with finely chopped onion, your choice of two side dishes and anajvar dipping sauce
Link to comment

na 10-ak minuta od centra Luxembourg-a stari mlin pretvoren u restoran - Thillsmillen. Restoran ima shodno tome svoj mali ribnjak sa pastrmkama, te je jedan od specijaliteta kuce pastrmka sa bademima.Terasa ispod koje tece potocic i pracakaju se pastrmke, 'ladan Auxerrois (na bokal) i diskretno osoblje.100_0787.jpg100_0790.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...

bar juleshayes st, san franciscorelativno novo, ultra nahajpovano mesto u trendi hayes valleyu. otisli smo sa mojom skepsom da ce biti super, prosto smo prolazili pored i odlucili da udjemo i zabodemo nesto na baru. ispostavilo se da je rana vecera bila skroz super.bar jules je generisao hajp na osnovu cinjenice da je vlasnica-kuvarica, jessica boncutter, bila zvezda londonskog river caffea i da je nakon povratka u SF radila u takodje razvikanom zuni caffeu. jules je ime njenog baseta, meni to gotivno kada ljudi krste kafane po imenima svojih ljubimaca (kao guli u beogradu, vlasnikov pas)cm_barjules040rad.jpgkoncept je dobar. nikakvo high end kuvanje, daleko bilo tehno-molekularisanje, nego prosto dobri sastojci lokalnog porekla i minimum termicke obrade. zato nema stalnog menija. svakog dana na tabli se pise dnevna ponuda od 2-3 startera, isto toliko glavnih jela, 2 dezerta, kao i vinska karta od ne vise od 5-6 vina u svim kategorijama. kuva se od onoga sto ste tog jutra nadje na pijaci ili sto lokalni farmeri sa kojima restoran radi isporuce. mesto je jednostavno, svedenih linija, cozy, belih zidova, bez slika i dekoracije, nenapucano i udobno, atmosfera potpuno relaksirana i opustena, svirao je neki dobar - ne preterano cheesy jazz - ali ljudi vole da pricaju, vibe je blizi kaficu nego ustogljenom restoranu.kuhinja je otvorena i integrisana je u bar, zaposleni opusteno rade sve pripremne radnje potpuno u vidokrugu gostiju. grasak se cistio na sanku:=)starter su bile grilovane spargle sa hlebnim mrvicama ($12). prvi put sam jeo u zivotu sparoge koje nisu prethodno skuvane i ovo je definitivno bolje, bar za mene. grill ih ostavi al dente unutra, spali spolja, ostavi aromu drvenog rostilja; domace mrvice od sredine belog hleba, morska so, vrhunsko maslinovo ulje. ovo treba probati u domaćoj radinosti, sigurno se moze spremiti da bude jednako dobro.kao glavno jelo moja bolja polovina je jela svinjski kotlet na zaru sa ratatuijem od articoka i boba ($23), ja sam jeo dzinovske scallops (nikad nisam siguran da li je to ovo sto se na srpski prevodi kao kapesante, mislim da nije, neka se oglasi neko ko zna) na zaru, sa buterom od taragona, graskom i baby carrots ($25). pio se neki francuski kaberne frank (28$ boca, korektan, nista narocito). tesko mi je da kazem ko je bolje prosao, zena ili ja, sto bi trebao (a i jeste) da bude masivan kompliment za kremenadlu koja je bila najbolja koju sam probao u zivotu: debljine 1 cola, velicine drvosecine sake - ove srpske deluju mikro u poredjenju sa ovime, a ukus koji je toliko lajt da mi se cini da bi na blind testingu ovo pre proslo kao neka top teletina. scallops su takodje bili super iako sam malo bio zatecen neocekivano dobrom svinjom - moracu da vidim da li ove mangulice koje se sada probijaju prilaze iskustvu kalifornijske kremenadle. zaokruzili smo traflom od jagode, uz kompletan racun od $100, pre taxa od 8.5% i tipa od 15%, sve je na kraju izaslo na $125, iliti oko 95E. nije naivno, cak ni za SF standarde ali ne mogu da kazem da ne bih ponovo usao tamo. generalno, volim mesta sa ispravnom koncepcijom, cak i uz izvesnu dozu marketinga koja se oseca, sve vreme sam u kaliforniji imao osecaj da je kvalitet tamosnjeg povrca, voca, mesa i ribe takav da je potpuno besmisleno raditi sa njime bilo sta komplikovano. u tom smislu, provansalski i italijanski uticaji retko gde imaju toliko smisla kao ovde, i jessica boncutter to itekako zna. pored toga, dobar rostilj opako rula, insistirati na verovanju u to i spakovati zescu skalameriju u jedan relativno mali prostor je takodje nesto sto zasluzuje postovanje.

Edited by gazza1
Link to comment

Ovo je sa Lovea, o srecnoj okolnosti da sam se doselio na 25m od onoga sto kazu da je die beste pizzeria u Melburnu:

My new best friends, miei amici iza coska, take away wood fire pizza, postena ;-) Majstor pevusi operu dok razvlaci testo, hehe...
Zasluzuju i ime da im se pomene "Il Borgo". A kazu za njih: "Best wood fired pizza around. Only thing is that they don't deliver. Run by 2 eccentric italians, Luciano and Paulo."eccolei.jpgA jeste, prave 'paesanu' onako bas seljacki, kako zamisljam da je bila originalna pizza pre nego sto je svetsku slavu stekla.A evo i punog menu-a za pizzoljupce.menur.jpg
Link to comment

ja bih fresku, ortolanu, grilju vegetarijanu, monti, margeritu, karcofu bez leghema, rikotu i roustid vedzeterijan i garlik i ciz i rikotaspanac kanelone. ali nema u srbiju brale ovako nesto. :(

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...