Jump to content
IGNORED

Restorani po svetu


Amelija

Recommended Posts

Nedavna poseta Ginger- u me podseti na još jedan zanimljiv restoran sa kuhinjom istog tipa, Planet Thailand, u Viliamsburgu, Bruklin.Planet ThailandMesto više liči na noćni klub, nego na restoran. Zanimljiva je i klijentela, nije ni skupo. Može neki regular sušimi za početak. Opipljivija klopa, recimo govedina u kari sosu sa kokosovim mlekom, bosiljak i malkice bambusa, tek da smeta. Pošto mi je stolica bila blizu fontane, koja je blago reći sumanuta, taman me je voda dovoljno prskala da me oladi od vasabija. Samo još ovo, što se tiče fontane, to je neki čamac koji visi sa plafona, iz kojeg voda ističe i na momente vesla počinju da mlate na sve strane. Sva sreća da je dovoljno visoko.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Po izboru, kazu, cuvenog casopisa 'Restauarant', spanski "El Bulli" iz Djirone, proglasen treci put uzastpno za najbolji restoran u svetu. Drugo mesto je pripalo 'The Fat Duck' ne kazu gde u Engleskoj (Marvin je tamo redovan gost) a bronza pariskom 'Pierre Gagnaire'.Na listi od 50 krcmi, Francuzi dominiraju sa deset, Ameri osam, dok su Spanci treci sa sedam. Nas nema.http://www.elmundo.es/elmundo/2008/04/21/b...1208808364.htmlhttp://www.theworlds50best.com/2008_list.html

Link to comment
Drugo mesto je pripalo 'The Fat Duck' ne kazu gde u Engleskoj (Marvin je tamo redovan gost)
ako sve bude kako treba (viza) trebalo bi da sam u londonu krajem maja. nadam se da cu na vreme definitivno znati da li idem kako bi stigao da rezervisem sto. jednostavno moram da probam tog Hestona Blumentala. ako ne uspem, ostaje mi Džejmijev "Fiftteen". što takodje ima svojih čari.http://www.fatduck.co.uk Edited by banatjanin
Link to comment
ako sve bude kako treba (viza) trebalo bi da sam u londonu krajem maja. nadam se da cu na vreme definitivno znati da li idem kako bi stigao da rezervisem sto. jednostavno moram da probam tog Hestona Blumentala. ako ne uspem, ostaje mi Džejmijev "Fiftteen". što takodje ima svojih čari.http://www.fatduck.co.uk
vreme je da se pohvalimo: 1 the forumasica, nasi corresponding muzevi i ja bili pre par mesecibilo je jela na koje sam plakalaneverovatno je da u ukusima moze da bude toliko emocijaneverovatno iskustvo
Link to comment

mali restoran koji volim u centru grada, zgodan za ruchak jer nudi svakog dana 3-4 menija po izuzetno finim cenama 9.5e-14e koja stizu brzoEnterijer jednostavan - zidovi beli, drvo tamno braon - wengesve stolove sluze dva konobara - ali kad je posao dobro organizovan to je vise nego dovoljnoDSC02601.jpgDSC02602.jpgDSC02604.jpgmenu dana bio je odlican faux filet, pomfrit i salata - pomenutih 9.5EDSC02608.jpgi malo slatkisa za kraj, male pitice sa visnjama sa bademima, marcipanom uz sladoled od jogurta:DSC02609.jpg

Link to comment
ako sve bude kako treba (viza) trebalo bi da sam u londonu krajem maja. nadam se da cu na vreme definitivno znati da li idem kako bi stigao da rezervisem sto. jednostavno moram da probam tog Hestona Blumentala. ako ne uspem, ostaje mi Džejmijev "Fiftteen". što takodje ima svojih čari.http://www.fatduck.co.uk
steta sto si zakasnio....:)On Saturday 19th April we will be hosting a special wine evening in collaboration with Gaja.For further information please contact our Reservation Team on 01628 580333Tickets cost ?550 per person.
Link to comment

duhovite opaske na svet oko sebe molim vas da postujete na odgovarajucim topicimaovde pisemo o restoranima po svetutrolovanje i hajlovanje trolovanja nece moci da ostane

Link to comment
  • 1 year later...

evo nešto općenito. u centru grada recimo: - boban u gajevoj, ima dobre tjestenine, njoke, salate i ok vina- caramba u frankopanskoj- po meni najbolji meksički restoran u gradu, ponuda uobičajena za ovdašnje shvaćanja meksičke hrane- čiho konoba- dobra opcija ako misliš jest ribu i ostale morske derivate, na tzv. zelenom valu, blizu hotela sheraton. nije nešto uređena, ali dobro spremaju frisku ribu, cijene postene. btw. imaju dobre domaće rakije (medice, travke, od rogača...)- nocturno pizzeria u skalinskoj (uz samu tkalčićevu), spiza u redu, cijene povoljne, za ubacit u prolazu nešto u kljun. jedina zamjerka što je preblizu katedrale pa turisti zagužvajudalje, ali u tramvajskoj zoni (do 10-ak stanica)- pri zvoncu- restoran u kvartu vrbik sa domaćom spizom, ideološki okrenut ka hard-core mesini u velikim porcijama, ima tradicionalnih zagrebačkih i okolnih jela, lipo uređeno- u zelenilu, nedjeljom zna bit prepuno zbog obiteljskih ručkova- maslina- reastoran i pizzeria na cvjetnom naselju, odlična pizza, ali nikakav izbor drugih jela- madera- istoj zgradi di i maslina, dobra ponudanavedeni restorani su, uz određene varijacije, svi u srednjoj klasi- za nova i osobita iskustva za nepce i novčanik- mano, argentinski rstoran u gliptoteci (na vrhu tklaciceve)piši ako trebaš specifičnije informacije...

Edited by Nicol
Link to comment

Hvala Nicol za preporuku i kafu (nazalost bez kamera ovaj put)Zavrsih u Carambi na kraju i super klopao za oko 10e i bejah skroz zadovoljan :)

Edited by pavllle
Link to comment
  • 3 weeks later...

ebate, al se malo postuje ovde...posetio Lodon ponovo, ali zbog navrat-nanos oganizacije puta opet izduvao mesto u Fat Duck-u, cak sam i, krajnje balkanski, pokusao da iscimam vezu. (da, da, poynajem coveka koji tamo radi, i to somelijea cool.gif )...jbgposle odlicnih dorucaka u hotelu, pristojnih brzih, kratkih i jeftinih ruckova, te odvratnih kinesko - burgerkingovskih vecera, castio sam sam sebe i blisku mi okolinu vecerom u Noura Central restoranu, Jermyn street, odma pod Pikadilijem. mesto je preporuceno u Mislenovom vodicu.predjelo sa standardnom tabuli salatom, toplim pita hlebom i neverovatnim tatarom od jagnjetine. zatim bamije sa jagnjetimom i nekim cimet - pirincem. onaj njihov giros (shaurma li se zove?) nije nesto, obicam zilavi raznjic.uz to boca Chateau Ksara blanc de blancs. sve ukupno 70 funti. prolazi, ali nemam razloga da se tamo vratim.

Link to comment

Ovde sve neka kultura.cccMoj predlog je ukoliko navratite do Beca da ne propustite Schweizerhaus. Ovaj restoran nudi najbolju kolenicu na svetu a takodje ima i odlican izbor piva. Takodje ako vas vise dolazi preporucujem da se rezervise sto. Jedna porcija je dovoljna za dve "normalne" osobe.3702089_375x500.jpg3702090_375x500.jpg

Link to comment

Ubedljivo najbolja kolenica na svetu je u krcmi Vejvoda u Pragu. Procija je za jednu ipo jesnu osobu a ja sam licno video tri azijata koji chereche jednu. Rebarca im takodje rulaju i uprkos tome sto su u centru nisu skupi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...