Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Ipak Nikša rula. Uz dužno poštovanje i imajući u vidu da su ukusi različiti ne mogu da smatram pivopijom nekaga kome se ne sviđa .Nego da li je poznato nekome da se pravilo crno pivo u Vlajkovcu (prvo selo kad se iz Vršca krene za Bg) nekad početkom devedesetih? Ili sam se ja nešto i3povao :unsure:

Link to comment

Od konfekcije volim da pijem Foster's mesto piva i Hoegarten (toceni, flasirani je uzasan) mesto ladne kisele. Inace, kad kazem pivo, mislim Keo. Na Kipru, pivo je pitanje politicke orijentacije. Desnicari i omladina koja se gadi seljackih korena piju Carlsberg, docim komunisti piju Keo.

Link to comment

Bravo za pohvale (ili tek spominjanje) John Smiths! Ja veoma uzivam u Guinness, ali tokom petodnevne posete Londonu nisam se mogao odvojiti od druga Jovana Kovacevica! Od ovdasnjih je Niksicko najkorektnije, mada i ova poneka licencirana (Bavaria, npr) umeju da zablistaju, iako su sve lager-varijacije. Naravno, piva iz microbreweries su tema za sebe i nesto sto je doslovno druga(cija) liga, te bi mozda i zasebni topik zasluzivali. Pivo koje prave u Novomestsky Pivovar ili u Pivovarski Dum u Pragu, recimo (ili ona koja dobavljaju u Pivni Galerie ili kafanu Marquise de Sade u doticnom gradu).. Nerazumljivo da piva mogu imati takvu punocu, eksploziju istinskog ukusa. I da, cenim i ova nemacka psenicna piva vrlo.

Link to comment
moras priznati da je smesno tek tako tvrditi da su japanska piva dovedena do perfekcije. jeste ovo topik u kome se ne diskutuje o ukusima, ali tvoj post je bio tvrdnja, jednako smesna kao kad neko iz niksica tvrdi da je niksicko pivo najbolje, jer je njihova voda najbolja wink.gif
A ti pa znas o japanskim pivima? Da kazem koliko su dobra koristio sam paralelu sa kolima za koja se zna sirom sveta i to je tvrdnja pa ti ne smeta?
Link to comment
Nikšićko pivo je 1dino sa ovih prostora odavde koje drži konzistentan kvalitet već duže vreme.
Samo da jos drzi nivo kiselincine iz pakla koja me je davila posle jedne case tog pissa. Ima li jos onaj talog, kao (kupovni) kiseli krastavci u tegli?
Link to comment
A ti pa znas o japanskim pivima? Da kazem koliko su dobra koristio sam paralelu sa kolima za koja se zna sirom sveta i to je tvrdnja pa ti ne smeta?
ne smeta, zato sto je to tvrdnja koja moze biti tacna. tvdnja o tome da su japanska piva savrsena ne moze biti tacna :D probala sam taj asahi. ne tvrdim da je lose, ali se protiv ceskih/nemackih/belgijskih piva sa tim ne moze. jedno je da kazes da najvise volis japanska piva, ali ovo je smesno. ti uzivaj u svetski priznato najboljim pivima - japanskim. vidim da prave i plzensko po staroj japanskoj tradiciji. ziveli!
Link to comment
ne smeta, zato sto je to tvrdnja koja moze biti tacna. tvdnja o tome da su japanska piva savrsena ne moze biti tacna :D probala sam taj asahi. ne tvrdim da je lose, ali se protiv ceskih/nemackih/belgijskih piva sa tim ne moze. jedno je da kazes da najvise volis japanska piva, ali ovo je smesno. ti uzivaj u svetski priznato najboljim pivima - japanskim. vidim da prave i plzensko po staroj japanskoj tradiciji. ziveli!
Ceska je imala Skodu 50 godina pre nego sto je Toyota pocela kao fabrika razboja za tkanje.I, sta? Da priznamo Skodi tradiciju? Obicne kante sa vezbanje gadjana iz pistolja su im kola, poredjeno sa Toyotom.Ponosan da mogu nesto da kazem o Plzenskom pivu, uzmem ga iz frizidera (imaju 200 vrsta piva iz sveta) u baru pre 3 nedelje i opricam pricu kako je pivo od njega pocelo.Sipnem u casu svima da probaju - u znak odobravanja dobijem - fuuuj! i namrstena lica. Zabezeknut, probam i ja - majko mila, koja sramota, ne da je odvratno!Nisam mogao da zamislim da sam zbog tog pissa nekada isao u Vltavu restoran da bih ga pio. Koliko je onda gadan BIP bio kad mi je Plzensko bilo lepo!Kao onaj u Kusturicinom filmu sto kaze "tata, sunce"...a tata mu kaze "mesec, sine, mesec". Edited by Yoyogi
Link to comment

ocigledno ne znas sta pricas. plzenska tehnologija (pils, pilsner) nije jedno pivo pa da ga uzmes iz bara, da ti se ogadi i da zakljucis da ne valjda. naravno da postoji i odvratih pils piva, i to jako puno, posto je najcesca tehnologija. ja sam se malo salila sa japanskom tradicijom pravljenja piva. ako si uzeo pilsner urquell i zakljucio da je piss, onda, sto bi rekli nemci: alles klar :P narocito su validan podatak namrstena lica ljudi koji su sedeli sa tobom. necu vise da se preganjam sa tobom, posto mi diskusija lici na pricu sa niksicanima o najboljem pivu na svetu i boji flase koja odredjuje kvalitet piva.

Link to comment

Ja mislim da se osvrnemo na CEO naslov topika :"Pivo - o ukusima se ne diskutuje"Jednostavno receno, malih, mikro pivara ima toliko da verovatno ima mnogo boljih piva za koje ne znamo.U to ime, nadjoh svojevremeno ovaj divan opis ORVAL piva. Opis je divan, ali je pivo jos bolje :wub:

Orval, a Belgian Trappist brewery, makes only one beer - but what a beer... The nose is yeasty, acidic, very hoppy and extremely fruity in a citrus sense. Estery, pear-drop notes are also present, along with appley notes very reminiscent of strong cider or scrumpy. A musty quality is also present - slightly earthy, perhaps even leathery. There is even a whisky-like sharpness when your nose gets really close to the head. The head itself is large, loose, rocky, high-rise and apparently perpetual, with an extremely bitter taste.In the mouth the beer is remarkably light, lively and foamy. It has an intense hoppy bitterness, again with fruity notes (grapefruit, lemon, orange zest) and a spicy hint of cinnamon or nutmeg. There is no sweetness discernible anywhere in the beer, although the malt character comes through as a darker, grainy flavour, again passingly reminiscent of whisky. It is also perfectly carbonated - lively without being too fizzy. It is worth noting that mixing the yeast in gives the beer a much smoother, vanilla character, playing down the hops a little. Finish is chiefly complex hop flavours, dry but sharp and tart, with a very bitter, grapefruity, long-lasting aftertaste. Despite its low strength compared to most other Trappist ales, this is a staggeringly complex and utterly delightful beer
Link to comment
Od konfekcije volim da pijem Foster's mesto piva i Hoegarten (toceni, flasirani je uzasan) mesto ladne kisele. Inace, kad kazem pivo, mislim Keo. Na Kipru, pivo je pitanje politicke orijentacije. Desnicari i omladina koja se gadi seljackih korena piju Carlsberg, docim komunisti piju Keo.
Ovo moram da potvrdim, KEO je izvrstan lager. A to nisam komunjara wink.gif
Link to comment
Ceska je imala Skodu 50 godina pre nego sto je Toyota pocela kao fabrika razboja za tkanje.I, sta? Da priznamo Skodi tradiciju? Obicne kante sa vezbanje gadjana iz pistolja su im kola, poredjeno sa Toyotom.Ponosan da mogu nesto da kazem o Plzenskom pivu, uzmem ga iz frizidera (imaju 200 vrsta piva iz sveta) u baru pre 3 nedelje i opricam pricu kako je pivo od njega pocelo.Sipnem u casu svima da probaju - u znak odobravanja dobijem - fuuuj! i namrstena lica. Zabezeknut, probam i ja - majko mila, koja sramota, ne da je odvratno!Nisam mogao da zamislim da sam zbog tog pissa nekada isao u Vltavu restoran da bih ga pio. Koliko je onda gadan BIP bio kad mi je Plzensko bilo lepo!Kao onaj u Kusturicinom filmu sto kaze "tata, sunce"...a tata mu kaze "mesec, sine, mesec".
Respect.Nije to za svakoga, pogotovo kad se uporedi sa pivom dovedenim do savršenstva.
Link to comment
majko mila, koja sramota, ne da je odvratno!
:blink:Monitor trpi sve. Inače ovo legendarno i nadsve ukusno pivo je najbolje kad se pije točeno iz tanka, ne iz burića.
A to nisam ...
Ha, uhvatio sam te! Češki! :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...